هشدار موکد خداوندگار حسن نصرالله به رژیم صهیونیستی

admin دسته‌بندی نشده

 دشمن می‌داند که مقاومت قادر است هوشیار الجلیل شود… اسرائیل با آنکه غزه محاصره است، می‌ترسد متوجه آن شود. آیا اسرائیل میخواهد بااطلاع جنوب [لبنان] شود؟ امروز تو سالروز فرمانده شهید بدرالدین، بوسیله نیابت از مجاهدان مقاومت قاطعانه می‌گویم، نیروها و تیپ‌های ارتش اسرائیل اگر مخبر جنوب شوند، در مقابل دوربین‌ تلویزیون‌های جهانی نابود خواهد شد.

بوسیله گزارش جماران؛ ادیب کل حزب‌الله لبنان در سالروز شهادت یکی از بزرگ‌ترین فرماندهان میدانی خود، هذیان درباره حدس نزاع اسرائیل علیه لبنان را «بحران روانی وسیع» توصیف کرد.

ارباب حسن نصرالله عصر امروز پنجشنبه، بوسیله تماس سالروز شهادت «ارباب مصطفی بدرالدین» مقلب به «ذوالفقار» از فرماندهان مهم حزب‌الله، سخنرانی کرد.

نصرالله ابتدای سخنان خود را به تمجید از شهید بدرالدین خاص عدل و در خصوص ویژگی‌های شهید، گفت، «او از نسلی است که در عنفوان جوانی بوسیله مسیر پایداری الحاقیه و یکی از فرماندهان شد».

نویسنده طاس حزب‌الله لبنان شهید ذوالفقار را بخش آن دسته از مجاهدان و فرماندهان مقاومت دانست که از شباب بوسیله حروف مقاومت پیوستند و در کنار روحیه ایمانی، تدین، جهادی و هوشمندی، روحیه احساس مسئولیت فوقانی داشت… او و هم‌قطارانش زمانیکه داخل وضعیت امت اسلامی تفکر می‌کردند و وضعیت آن را می‌دیدند، احساس مسئولیت می‌کردند و زمانی که ضعف دنیای عربی و سلطه‌جویی آمریکا و اسرائیل را می‌دیدند، دردمند می‌شدند. امروز در لبنان فداکار تعجب می‌کنند اگر عاطفه مسئولیت مدال وام و غم مردم و وطن و مقدسات امت را بخوری و حتی برخی این را خیانت به وطن خود می‌دانند. چنانچه شما بی قراری اتفاقات جاری تو سوریه، عراق، بحرین و یمن را بخوری، این [دادرسی] عدم دخالت حلق.   شورش جریان اسرائیل

نصرالله تو بخش دوم سخنان خود دو نکته درباره اسرائیل گفت. نکته فاتحه این وجود که آمریکایی‌ها در خفا و آشکار به پیوند برخی کشورهای اروپایی و کشورهای عربی خلیج [فارس] تلاش می‌کند فضایی را القاء کنند و تحلیل‌ها و خبرهای [بوسیله پدیدار] پنهانی بدهند که اسرائیل قصد دارد به لبنان حمله نرم و بحران خواهد وجود.  

من امروز به همه لبنانی‌ و کسانی که به تحولات لبنان توجه دارم بگویم که این سیاست ارعاب، هدفش اغتشاش روانی وسیعی است که می‌خواهد لبنان، مسئولان و آدم لبنان را پایین تر فشاری استراحت بدهد که امتیازاتی بدهند.  

نکته بعد، غلبه لبنان است که ارتش و ملت و مقاومت را دارد. مقاومت را زمان حال در تیررس خود قرار داده‌اند تا بگویند که برای اینکه به شما حمله نشود، دست از مقاومت بردارید. برای همین سفرا، دیپلمات‌ها و مایک پامپئو (وزیر خارجه آمریکا) به لبنان می‌آیند تا این را بقبولانند. میگویند چنانچه درون مسئله مرزها، مرز دریایی، مزارع شبعا یا سلاح و موشک ایستادگی تشخیص ندهید، اسرائیل به شما حمله خواهد کرد. این خلاصه این فشارها و شایعات است.  

اجازه ندهید شما را مرعوب کنند و علیه شما جنگ روانی گونه بیندازند. لبنان با سپاه و مقاومتش قدرتمند است… ما قدرتی واقعی و جدی داریم. حتی تو رژیم صهیونیستی -ژنرال‌های شکوه تو رژیم دشمن هستند که معترفند- نقاط ضعف اضافی بود دارد. این باید درون رویت خمود شود. پایداری امروز کنار خلاف همه تحریم‌ها که نمی‌تواند برای زمان طولانی ادامه یابد، قدرتمند است … اسرائیل می‌خواهد جنگ را بیندازد؟ روانی مبدا جنگ ثمر لبنان چگونه است؟ فداکار در اسرائیل می‌گویند که مجادله باید سریع و با موفقیت همراه باشد. آیا می‌توانند؟  

غلبه ایستادگی تا اینکه درون نیروی خاکی چه در حال دفاع چه در حال هجوم بالاست. دشمن می‌داند که مقاومت قادر است ملتفت الجلیل شود… اسرائیل با آنکه غزه محاصره است، می‌ترسد واقف آن شود. آیا اسرائیل میخواهد واقف جنوب [لبنان] شود؟ امروز در سالروز فرمانده شهید بدرالدین، بوسیله نیابت از مجاهدان مقاومت قاطعانه می‌گویم، نیروها و تیپ‌های ارتش اسرائیل چنانچه هوشیار جنوب شوند، در موافق دوربین‌ تلویزیون‌های جهانی نابود خواهد شد… آدم لبنان باور کنید که آن زمانی که جنوب لبنان با یک تیپ [سپاهی] اشغال می‌شد، چشم پوشی. امروز فداکار تو لبنان هنوز احساس انقراض می‌کنند مقابل اسرائیل و حاضرند کوتاه بیایند. اما کسانی که به انسان و پایداری و ارتش خود توکل دارند، نباید مرعوب شوند و جایز نیست که تشخیص بدهند و حتی یک وجب خاک خود را واگذار نکنند.  

نکته دوم درباره اسرائیل، درباره مزارع [اشغالی] شبعاست. آنکه مشروع است بگوید این عمه [شبعا] مقبره لبنان است یا خیر، حکومت لبنان است.

موضوع مزارع شبعا از سال ۲۰۰۰ مطرح است و بحث‌های تمام تا امروز شده است. حکومت لبنان، مزارع شبعا را خاک اشغالی اعلام کرده است. تا زمانی که حکمرانی با همگی بخش‌های خود اینجا را خاک لبنان و اشغالی می‌داند، ما در مقاومت، مشکلی نداریم و آن را اشغالی می‌دانیم و دست افزار دیگران که چه می‌گویند دیگر برای ما رادیکال نیست. اینکه بگویند لبنانی است، سوری است یا فلسطینی، بوسیله هر حال مزار امت ماست. سوریه و حضور پایداری

نصرالله در پاره دیگری از سخنان خود به پیشگاه مثال بدرالدین در سوریه پرداخت و گفت، هر روز که می‌گذرد، پایدار بودن تصمیم ما برای حضور درون سوریه [برای مبارزه با تروریسم] روشن‌تر می‌شود. هر چه بیشتر می‌گذرد و نقاب‌های بیشتر می‌افتد و اسناد بیشتری رو می‌شود و اعتراف‌ها و اذعان‌های مسئولان سابق، وزیر خارجه سابق، نخست‌وزیر سابق‌ها بیان می‌شود، محسوس می‌شود که صددرصد مقاومت در زمان و مکان بی عیب استراحت خمود و تصمیم گرفته است.  

در سوریه توطئه‌ای آمریکایی، اسرائیل و سعودی درون سیلان بود که برخی کشورهای خلیج [فارس] نیز در آن درگاه داشتند… آمریکا، عربستان و این کشورها با همگی کسانی که آوردند و پول دادند، تکاپو کردند که در سوریه تبدیل خلق کردن کنند. از یکسره اسناد و شواهد داعش است. داعش چگونه توانست بر حدود چهل تا چهل‌وپنج درصد مزار سوریه مسلط شود؟ بر بیشتر الفرات، دیرالزور، المیادین، صحرای سوریه تا تدمر و پیرامون حمص و اردوگاه یرموک (تو ریف دمشق) تا سویداء و شرق حماه و حمص و شرق حلب، که حدود ۴۵ درصد می‌شود. و همزمان به خشکی امدن نیمی از مساحت عراق همچنین مسلط شده حیات و بوسیله نزدیکی کربلا و بغداد رسیده بود. از کجا آمدند؟ از کجا سلاح آوردند؟ از که پول گرفتند؟ از که؟ نباید فراموش کنیم. خیر ما لبنانی‌ها که ضربه‌شان را در بقاع [و شرق لبنان] خوردیم و نباید فراموش کنیم که چه خواهد کرد. داعش کیست و تفکرش چیست؟ تفکرش وهابی است که در عربستان و مدارس دینی و دانشگاه‌ها و مساجد سعودی مخلوق می‌شود و با پول سعودی و با التماس آمریکا به دیگر نقاط گیتی صادر می‌شود… آمریکا بود که از عربستان خواست تا خیال وهابی را منتشر کند. پس پناه و التماس از آمریکا بوده و امنیت مالی از عربستان سعودی بوده است.  

خب، نیروهایش از کجا آمدند؟ از نقاط مختلف دنیا. بیشترین تعداد، دارای ملیت سعودی بودند. چه کسی آنها را حمایت مالی و تسلیحاتی و لجستیک کرد و مرزها را روی آنان باز کرد که سرود سوریه و عراق و سپس ایران را داشتند. طرح داعش چه بود؟ بنای کشوری دموکراتیک؟ که انسان نمایندگان خویشتن را در انتخابات برگزینند؟ داعش انتخابات را کفر می‌داند و کسی که تو ردیف انتخابات بایستد، مهدور الدم می‌داند. به افغانستان نگاه کنید که چه کرده‌اند. این‌ داعش باریک کیست؟ ساخته آمریکا.

سرلشکر وسلی کلارک از فرماندهان اروپایی ایالات متحده قبلا گفته بود که چرا داعش تشکیل شد. او میگوید دوستان و متحدان ما گفتند که چه کردند… آنها گفتند که ما نمی‌توانیم پلاکاردی مشت بگیریم و بگوییم که بیایید با حزب الله بجنگید برای همین داعش تشکیل شد.   آژیر بوسیله عراق درباره ترامپ و داعش

برنامه این بود که سوریه و سران آن تسلیم شوند. اما سوریه تسلیم اراده و دیکته آمریکا نشد آن هم در زمانی که همه جز ایران و برخی نیروهای بشریت عودت شده بودند. اینکه سوریه به عاقبت خط برسد، خواسته و هدف آمریکا و اسرائیل است. به برادران خود در عراق اعلام خطر می‌دهم که ترامپ در حال اجرای وعده‌های انتخاباتی خود است. هر آنچه تو تبلیغات گفته بود دارد انجام می‌دهد. انتقال سفارت به قدس و برون رفت از اصلاح هسته‌ای ایران و طرح کردن طرح معامله قرن. از جمله چیزهایی که گفتند این است که عربستان سعودی گاو شیرده است و باید بدوشدش و دوشیدش. گفت یا نگفت؟ از جمله دیگر چیزهایی که گفتند این است که نفت [منطقه] حق آنان است. در انتخابات گفتند. گفتند می‌رویم بوسیله منطقه و نفت عراق را می‌گیریم و پولی که دادیم، [با این حکم] می‌گیریم. این پیشینه ترامپ است. او نفت عراق را حق خود می‌داند. داعش دستگاه آمریکا بود برای این هدف. داعش درون شرق فرات کجاست؟ کجا رفت؟ چه کسی دارد داعش را به افغانستان می‌برد؟ بنابراین داعش کارکردی دارد. طرح داعش نابود کردن ارتش‌ها و ملت‌هاست. جدای از اینکه شکست خورده یا نخورده، باید گفت که اهداف وقار را محقق کرد. آبشاری از خون گونه نینداخت؟ تخریب‌هایی که کرده سال‌ها زمان احتیاج ندارد که درست شود؟ ارتش و آدم را از بین نبرد؟  

داعش هنوز تهدید به احصائیه می‌رود. مستحکم است. خلافت ادعایی و حکمرانی ادعایی طولانی شد. مساحت اضافی از عراق و سوریه که اشغال بود، آزاد شد. داعش و گرگ‌های تنهای آن و انتحاری‌های آن هنوز هستند. و ممکن است داخل عراق دوباره بازسازی و راه‌اندازی شود. داعش برای عراق  و سوریه هنوز ترساندن است. داعش مأموریت دارد در افغانستان جنگ را ادامه دهد تا اینکه به آسیای میانه برسد. برای همین صدای برخی مسئولان روسیه اهتزاز شده است. تا اینکه امروز به سریلانکا رسیده است. کسانی که این کشتار را درون سریلانکا بوسیله روش انداخته‌اند، چه کسی قفا اندیشه اینان است؟ آیا عربستان سعودی نیست؟ ‌ بنابراین داعش هنوز تهدید قلمداد می‌شود. باید از حیث سیاسی، نظامی، امنیتی و رسانه‌ای با آن مقابله شود.   تاکید آمریکا به خشکی امدن مجادله یمن

نباید داخل مقابل پافشاری آمریکا و عربستان بر ادامه اغتشاش یمن با سکوت روبه‌رو شود. همچنین اعدام‌هایی که در عربستان انجام شد نباید در مقابل آن سکوت کرد. همه برابر این جنایات خموشی کرده‌اند چرا؟ بجهت پول پیاده شدن منافع سایه انداخته است… گناه این افراد چه بود؟ حضور در اعتراضات و تحصن‌ها؟ بیان نظرات؟ برخی این را محکوم کردند و تمام. باید بفهمیم داخل دنیایی زندگی می‌کنیم که خیر شیوه دارد، نه ارزش، نه اخلاق جز غلبه پول… عربستان کشوری است که کسی متشابه جمال خاشقچی را می‌آورد و می‌کشد. این عربستان هر خدمتی بوسیله آمریکا می‌کند، ترامپ می‌آید و به سران سعودی خفت می‌کند.

نصرالله گفت، ترامپ به سران سعودی خفت می‌کند و آمریکایی‌ها می‌خندند. من از ملک سلمان خوشم نمی‌آید اما زمانیکه شنیدم ترامپ چه گفته، دلم سوخت… آنانکه در لبنان از عربستان امان می‌کنند، کجا هستند؟ بعدا ترامپ چه گفت؟ گفت ما ۴۵۰ میلیارد دلار از عربستان گرفته‌ایم. این پول ما شخص آل سعود است؟ البته چیزی به اشتهار عربستان سعودی تراشیدن. اسمش شبه جزیره حجاز است. این پول از آل سعود است یا مردم؟ آدم از سومال تا اندونزی از گرسنگی دارند جان می‌دهند؟ این پول مال کیست که بوسیله ترامپ می‌دهند؟ ‌

نصرالله درون بخش پایانی بوسیله مایک پامپئو وزیر خارجه آمریکا پرداخت و گفت، این دیپلمات که باید مظهر قرار و شکیبایی دیپلماتیک باشد، با شفافیت کامل می‌آید و اذعان می‌کند که مرتکب دروغ و فریبکاری و دزدی کردن شده زمانیکه رئیس سیا بوده است. او گفته، ما دروغ گفتیم و فریب دادیم و دزدیدیم. می‌گوید که شعار کالج لشکری که در آن درس خوانده است این بود که دروغ نگو، فریب نده و ندزد. اما گفته وقتی رئیس سیا بودم این کار را کردیم.   او الان در رأس هرم دیپلماسی آمریکاست. او گفته که دروغگو، فریبکار و دزد است. پس آنکه بر آمریکایی‌ها تکیه کرده یا اعتماد میکند که آنها می‌آیند و مشکلات ما را محلول می‌کنند بداند که آنها می‌آیند و خواسته‌های خودشان را دیکته می‌کنند و هیچ چیز جز اسرائیل و منافعش برای آنها ابهت ندارد.  

تو عاقبت این مباحثه باید یادآوری کنم که نباید غافل شد که داعش هنوز خطرش هست و راندمان جدید پیدا خواهد کرد.   مسائل داخلی لبنان

نصرالله با اشاره بوسیله مسائل داخلی و مشکلات لبنان گفت، اولویت می‌دهد که نظرات در رسانه‌ها گفته نشود و به جای آن می‌توان در جلسات داخلی مسائل را بحث و معاینه کرد. خیلی از مسائلی که درون رسانه مطرح می‌شود در طرح بودجه نیست و باید برخی نگرانی‌ها را رفع کرد. آنچ اکنون باید ایفا شود، صرفه‌جویی و اصلاحات اقتصادی است و بانک‌ها نیز باید مسئولیت خود را بر عهده بگیرند. 

شاید دوست داشته باشید:

پیک فلسطین تو تهران: جوهره اسلام، جهاد و مبارزه با ستمگران و زورگویان است

صلاح الزواوی  در گفت وگو با ایسنا، با مداومت پهلو این که جهاد و پیوستگی جزو ستون واقعی اسلام است […]

عکس روز: غواصی آزاد یک زوجه درون غار

این شناکننده ۳۴ ساله توانست تو آبهای این غار ۱۰۰ متر را یک ثانیه در زیر آب شنا بطی ء و […]

دیدار مجدد حریری و وزیر خارجه لبنان

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، سعد حریری نخست وزیر بخت پیشبرد امور در لبنان چهارشنبه شب (۱۵ آبان) بار […]