پمپئو و ادعاهایی دیگر ثمر ایران

admin دسته‌بندی نشده

به گزارش ایسنا، به نقل از سندیت اینترنتی وزارت امور خارجه آمریکا، مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا در گفت وگو با شبکه سی ان بی سی درباره ادعاهای اخیر دولت آمریکا دشت ایران گفت: تهدید ایران هنوز هم همیشگی است. بوسیله نظرم منصفانه است بگوییم ما شانس آوردیم که فداکار از اقدامات تاکتیکی آن ها در پیش روی خویشتن را بوسیله هم زدیم. اما مطمئن باشید که هنوز هم هشدار فوقانی وجود دارد؛ ما هنوز هم تقلا داریم مطمئن شویم که منابع درستی به کار گرفته باشیم.

پمپئو امتداد عدل: به یاد دارم که وقتی کارزار فشار حداکثری را آغاز کردیم، حرف هایی درباره نمایش این که نفت به قرن و پنجاه دلار برسد بود داشت. مخاطبان باید بدانند که نفت در حال حاضر پایین تر از دوم ماه مه [سال گذشته] است که ما از برجام خارج شدیم. فکر می کنم امروز صبح که به اینجا آمدم، نفت بی تجربه برنت حدود ۶۹ دلار بود و این پایین تر از زمانی است که ما سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را یک موسسه تروریستی اعلام کردیم. ما اطمینان داریم که پر اب تقلا کرده ایم تا میدان نفت به اندازه کافی تأمین باشد و امیدوارم بتوانیم آن را همچنان حفظ کنیم. فکر می کنم بتوانیم.

وزیر امور خارجه آمریکا همچنین درباره مقصود دونالد ترامپ، مهتر جمهور آمریکا بوسیله مذاکره با ایران و حیات تفاوت تو دیدگاه ها پیرامون این موضوع گفت: رئیس جمهور [آمریکا] بوسیله وضوح گفته است که مذاکره درون زمان کم ارزش اهمیت دارد. دید غلام و جان بولتون تو این باره جالب توجه است. نظر رئیس جمهور نیز واقعاً اهمیت دارد؛ وی گفته است که او درون زمان مناسب، وقتی که ایرانی ‎ها به این نتیجه برسند که مناظره به نفع آن ها است، آماده خواهیم حیات تا دعوت آن ها را بپذیریم.

مایک پمپئو در آخر برای تشریح این که آیا مطمئن است دستشویی کنونی آمریکا عزب کسانی هستند که موقعیت آمریکا را به مقامات ایران نشان می دهند گفت: متأسفانه من مطمئن نیستم که کسان دیگری نخواهند که از طرف آمریکا سخن گفته و ثمر محاکمه های رئیس جمهور فعالیت کنند. ای کاش می توانستم این را بگویم که از این مطمئنم. نیستم. غلام دیده ام که جان کری به مونیخ سفر می یواش. یک کنفرانس امنیتی هر ساله در آن جا برگزار می شود. کری همراه با ارنست مونیز، وندی شرمن و بقیه گروهی [آمریکایی] که برجام را که اساساً موجب ضعف آمریکا می شد اجرایی کردند، در آن جا حضور داشت. این همان چیزی است که ما امروز سعی در توافق آن داریم. خیر من تامین نیستم که ما داخل چنین موقعیتی باشیم.

به گزارش ایسنا، محمد جواد باریکه وزیر امورخارجه کشورمان درون گفت وگوی اختصاصی خود با شبکه خبری سی ان ان با انتقاد از برون رفت آمریکا از دستور کار جامع اقدام مشترک [برجام] تقریر داشت: ما [در برجام] با حسن منظور عمل کردیم اما نمی خواهیم با کسانی که دون تعهداتشان زده اند گفت وگو کنیم.

ظریف تصریح کرد: ما استرداد ترساندن نمی شویم. ایران هرگز تحت فشار مذاکره نمی درنگ. شما نمی توانید ایرانی ها را تهدید کنید و سپس از آنها انتظار تعامل داشته باشید. راه قرص برای این کار حرمت است، نه ترساندن.

این مقام بلند پایه ایران تاکید کرد که ایران با دونالد ترامپ، مهتر جمهور آمریکا متوجه مذاکره نخواهد شد جز اینکه این قلمرو با اجرای تعهداتش داخل برجام به تهران احترام بگذارد.

رئیس مایه دیپلماسی کشورمان افزود: آنچه می خواهیم این است که نفت خود را بفروشیم. آمریکا با قلدری دستور نمی دهد که دیگران نفت ما را خریداری کنند. بایکوت های آمریکا تروریسم محصول شهروندان ایرانی است.

کیوان خسروی سخنگوی شورای عالی امن ملی همچنین درباره موضع ایران در برابر مذاکره با آمریکا تو یادداشتی کوتاه نوشت: بوسیله وضوح گفته ایم تا رفتارها عوض نشود، تا حقوق ناحیه تأمین نشود، تا از لفاظی بوسیله اقدام عملی دگرگونی مسیر ندهند، راه همین است. به هیچ وجه مذاکره ای داخل فرمان نخواهد بود.

انتهای پیام

شاید دوست داشته باشید:

ایران از قدرتش در تنگه هرمز و خلیج فارس برای اصابت با جبر جنوبی استعمال نرم

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، فریدون انتظاری با بیان اینکه در ارتباط با اقدام کره جنوبی داخل […]

ابوالفتح: میان چین و آمریکا جنگ است ولی با ابزار غیرنظامی

ابوالفتح در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به تحولات و تکثیر نهضت ها میان چین و آمریکا به خاص تعطیلی […]

جنگنده ای که بوسیله هواپیمای مسافربری ماهان نزدیک شد از چه نوع بود؟

ASGHAROOOOبهSGHAROOOON گزارش همشهری آنلاین هواپیمای اف-۱۵ ایگل یا عقاب یک هواپیما جنگنده مورد سرنشین دو موتوره تاکتیکی است که بوسیله […]