سرکنسول ایران داخل اربیل: اقدامات آمریکا تأثیری پهلو روابط ایران و اقلیم کردستان عراق نخواهد گذاشت

admin دسته‌بندی نشده

به گزارش ایسنا، مرتضی عبادی، سرکنسول ایران در اربیل در گفت وگویی اختصاصی با رووداو اعلام کرد که میزان مبادلات ایران و اقلیم کردستان، سال گذشته بوسیله چهار میلیارد دلار روان حیات و انتظار می رود که معیار مبادلات به ۵ میلیارد دلار در سال برسد.

مرتضی عبادی با رمز بوسیله تهدیدات آمریکا مبنی بر عدم تجارت با ایران اظهار کرد: اقدامات آمریکا تأثیری کنار روابط ایران و اقلیم کردستان نخواهد گذاشت. مقامات اقلیم کردستان اعلام کرده اند که به طرفین سوم دستور نخواهند داد تا درون روابط میان این اقلیم و همسایگانش دخالت کنند.

وی در رابطه با روابط میان ایران و عراق گفت که روابط بین مردم ایران و عراق به خشکی امدن محور جاه و منافع دوجانبه لباس گرفته است.

سرکنسول ایران داخل اربیل در پاسخ به سوال قوطی درباره تأثیر تحریم های ضدعراقی آمریکا بر روابط میان ایران و اقلیم کردستان گفت: پس از بازه زمانی کوتاهی، روابط ما با اقلیم کردستان، همانند سابق شد. ایران و اقلیم کردستان، به دلیل وابستگی بوسیله یکدیگر، روابط دوجانبه و آگاهی از اقتدار های یکدیگر، توانستند از تأثیرات حملات آمریکا بکاهند.

انتهای پیام

شاید دوست داشته باشید:

یک مقام آلمانی: اتحادیه اروپا باید درباره توافق هسته ای یک صوت باشد

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری تاس، میشائیل روث، وزیر امور اروپای آلمان پیش از میتینگ امروز وزرای امور […]

عکس روز: نماز میت مرسی تو استانبول

محمد مرسیکه بدوی مهتر جمهور انتخاب شده بوسیله نعوظ دموکراتیک در مصربود، تو لحظه جناب دادگاهی در قاهره درباره اتهامات […]

درخواست خصمانه نماینده صهیونیست ها تو سازمان ملل از اروپا برای بایکوت ایران

به گزارش ایسنا، دنی دنون پلیس رژیم صهیونیستی داخل سازمان ملل در سخنرانی خود در نشست سالانه “اتحاد مسیحیان برای […]