سرکنسول ایران داخل اربیل: اقدامات آمریکا تأثیری پهلو روابط ایران و اقلیم کردستان عراق نخواهد گذاشت

admin دسته‌بندی نشده

به گزارش ایسنا، مرتضی عبادی، سرکنسول ایران در اربیل در گفت وگویی اختصاصی با رووداو اعلام کرد که میزان مبادلات ایران و اقلیم کردستان، سال گذشته بوسیله چهار میلیارد دلار روان حیات و انتظار می رود که معیار مبادلات به ۵ میلیارد دلار در سال برسد.

مرتضی عبادی با رمز بوسیله تهدیدات آمریکا مبنی بر عدم تجارت با ایران اظهار کرد: اقدامات آمریکا تأثیری کنار روابط ایران و اقلیم کردستان نخواهد گذاشت. مقامات اقلیم کردستان اعلام کرده اند که به طرفین سوم دستور نخواهند داد تا درون روابط میان این اقلیم و همسایگانش دخالت کنند.

وی در رابطه با روابط میان ایران و عراق گفت که روابط بین مردم ایران و عراق به خشکی امدن محور جاه و منافع دوجانبه لباس گرفته است.

سرکنسول ایران داخل اربیل در پاسخ به سوال قوطی درباره تأثیر تحریم های ضدعراقی آمریکا بر روابط میان ایران و اقلیم کردستان گفت: پس از بازه زمانی کوتاهی، روابط ما با اقلیم کردستان، همانند سابق شد. ایران و اقلیم کردستان، به دلیل وابستگی بوسیله یکدیگر، روابط دوجانبه و آگاهی از اقتدار های یکدیگر، توانستند از تأثیرات حملات آمریکا بکاهند.

انتهای پیام

شاید دوست داشته باشید:

آمریکا دو فرد و یک نهاد عراقی را داخل ارتباط با ایران تحریم کرد

ایرنا نوشت: دکه کنترل اموال های اجنبی وزارت خرمن داری آمریکا عصر سه شنبه اعلام کرد که ۲ فرد و […]

الجعفری از نشست راه اندازی داده ها ترکیه در ادلب با آستان جبهه النصره پرده برداشت

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه(سانا)، بشار الجعفری، نماینده دائم سوریهدر موسسه ملل درون سخنرانی خود تو […]

دیدار وزیر امور خارجه آلمان با روحانی

به گزارش ایسنا،  هایکو ماس وزیر امور خارجه آلمان پس ازآن از تعاقب امروز (دوشنبه) با حجت الاسلام والمسلین حسن […]