سرکنسول ایران داخل اربیل: اقدامات آمریکا تأثیری پهلو روابط ایران و اقلیم کردستان عراق نخواهد گذاشت

admin دسته‌بندی نشده

به گزارش ایسنا، مرتضی عبادی، سرکنسول ایران در اربیل در گفت وگویی اختصاصی با رووداو اعلام کرد که میزان مبادلات ایران و اقلیم کردستان، سال گذشته بوسیله چهار میلیارد دلار روان حیات و انتظار می رود که معیار مبادلات به ۵ میلیارد دلار در سال برسد.

مرتضی عبادی با رمز بوسیله تهدیدات آمریکا مبنی بر عدم تجارت با ایران اظهار کرد: اقدامات آمریکا تأثیری کنار روابط ایران و اقلیم کردستان نخواهد گذاشت. مقامات اقلیم کردستان اعلام کرده اند که به طرفین سوم دستور نخواهند داد تا درون روابط میان این اقلیم و همسایگانش دخالت کنند.

وی در رابطه با روابط میان ایران و عراق گفت که روابط بین مردم ایران و عراق به خشکی امدن محور جاه و منافع دوجانبه لباس گرفته است.

سرکنسول ایران داخل اربیل در پاسخ به سوال قوطی درباره تأثیر تحریم های ضدعراقی آمریکا بر روابط میان ایران و اقلیم کردستان گفت: پس از بازه زمانی کوتاهی، روابط ما با اقلیم کردستان، همانند سابق شد. ایران و اقلیم کردستان، به دلیل وابستگی بوسیله یکدیگر، روابط دوجانبه و آگاهی از اقتدار های یکدیگر، توانستند از تأثیرات حملات آمریکا بکاهند.

انتهای پیام

شاید دوست داشته باشید:

ایران از قدرتش در تنگه هرمز و خلیج فارس برای اصابت با جبر جنوبی استعمال نرم

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، فریدون انتظاری با بیان اینکه در ارتباط با اقدام کره جنوبی داخل […]

ابوالفتح: میان چین و آمریکا جنگ است ولی با ابزار غیرنظامی

ابوالفتح در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به تحولات و تکثیر نهضت ها میان چین و آمریکا به خاص تعطیلی […]

جنگنده ای که بوسیله هواپیمای مسافربری ماهان نزدیک شد از چه نوع بود؟

ASGHAROOOOبهSGHAROOOON گزارش همشهری آنلاین هواپیمای اف-۱۵ ایگل یا عقاب یک هواپیما جنگنده مورد سرنشین دو موتوره تاکتیکی است که بوسیله […]