وزیر کارمایه سعودی: در حمله پهپادی یمنی ها دو ایستگاه پمپاژ نفت عربستان آسیب رویت

admin دسته‌بندی نشده

به گزارش ایرنا بوسیله نقل از خبرگزاری رسمی عربستان (واس)، وزیر انرژی عربستانگفت که در حمله هواپیماهای بدون سرنشین «دورن» حامل بمب نیروهای یمنی دو ایستگاه پمپاژ نفت شرق به باختر که از این لوله ها نفت از مناطق خاوری این قلمرو به بندرگاه ینبع داخل ساحل غربی انتقال می یابد، هدف حمله قرار گرفته اند و تو پی حمله ایستگاه عده ۸ این خطوط نفتی دچار آتش سوزی شد که مهار شده است.

براساس این گزارش شرکت ملی نفت عربستان (آرامکو) انتقال نفت از این خطوط را متوقف کرده است.

منابع نظامی یمنی صبح امروز سه شنبه گزارش دادند که در خاصیت به حملات مستمر ائتلاف عربی بوسیله سرکردگی عربستان در مسئله یک عملیات نظامی، با هفت پهپاد تأسیسات حیاتی سعودی را هدف حمله قرار دادند.

الفالح مدعی شد که حادثه ای که اخیرا نقیض تأسیسات حیاتی در خلیج فارس رخ انصاف تنها منافع عربستان را کمال مطلوب قرار نداده بلکه امان انتقال انرژی در سطح جهانی و صرفه جویی آن را هدف راحتی داده و بار دیگر ثابت می بطی ء

که باید با همه طرف های تروریستی که اینگونه اقدامات تخریب گرانه را مرتکب می شوند از جمله شبه نظامیان حوثی داخل یمنکه از سوی ایران امان می شوند، مواجهه کرد.

عربستان و امارات از ششم فروردین سال ۹۴ درون قالب ائتلافی از چند کشور عربی و با کمک آمریکا، حملات گسترده ای را علیه یمن فقیرترین کشور عربی آغاز کردند تا به بهانه مسترد داشتن «عبدربه منصور هادی» رئیس جمهوری مستعفی و فراری این ملک بوسیله قدرت، به اهداف و زیاده خواهی های سیاسی خود ملبوس ادا بپوشانند.

مرکز حقوق بشر یمن، اوایل فروردین امسال مجموع کشته های حملات ائتلاف عربی به این سرزمین را شانزده هزار وپنج نفر اعلام کرد که از این تعداد ۳ هزار و ۵۴۷ تن را کودکان و ۲هزار و ۲۷۱ را نسوان تشکیل می دهند.
حساب زخمی های حملات ائتلاف عربی بوسیله یمن نیز به ۲۴ هزار و ۹۶۷ تن رسیده است که از این تعداد۳ هزاره و۵۶۸ کودک و ۲هزار و ۵۶۰ نفر زوجه هستند.

براساس این گزارش علاوه پیاده شدن کشته و زخمی شدن بیش از ۴۰ هزار یمنی در جنگ چهارساله ائتلاف عربی به سرکردگی عربستان و همراهی امارات، بسیاری از زیرساخت های یمن به طاسی نابود شدند.

در این حملات ۱۵ فرودگاه، ۱۶ بندر، سه گانه هزار و ۲۱۶ راه مواصلاتی و پل، ۲۸۴ نیروگاه تولید برق، هزار و ۶۲۳ منبع و شبکه آبرسانی و ۸۶۹ مرکز دولتی در استان های مختلف یمن نابود شدند.

شاید دوست داشته باشید:

تصاویر | آشتی دو عشیره سوری پس از ۱۰ سال با آستان پاسبان رهبر انقلاب

بوسیله گزارش همشهری آنلاین بوسیله نقل از فارس، آیت الله سید ابوالفضل طباطبایی پاسبان ولی ملا تو سوریه با حضور […]

آپارتاید صد ۲۱ | آژیر اداره ملل به اشغالگری تازه رژیم صهیونیستی

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از بی بی سی، این کارشناسان که از سوی شورای حقوق بشر ملل متحد […]

ادعای یک مقام اطلاعاتی در خاورمیانه درباره حادثه سایت هسته ای نطنز

بوسیله گزارش همشهری آنلاین به نقل از مهر، روزنامه نیویورک تایمز داخل گزارشی بوسیله نقل از یک مقام اطلاعاتی داخل […]