روحانی خطاب به سفیر فرانسه: فرصت اروپا بخاطر اعاده متجاوز کوتاه است

admin دسته‌بندی نشده

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی، خلال گرفتن استوارنامه آقای ” فیلیپ تی یبو” سفیر جدید فرانسه در تهران گفت: ایران و فرانسهدر سالهای اخیر، کران صراحت را برای آینده روابط مشترک خود ترسیم کرده اند و بدین لحاظ عقب انداختن داخل اجرای توافقات، ضروری است.

 ملا با رمز به صبر و خویشتنداری ایران طی یک سال گذشته به درخواست فرانسه و سندیکا اروپا برای جبران اثرات و تبعات خروج آمریکا ازبرجام، اظهارداشت: شرایط کنونی احساساتی است و فرانسه همچنان فرصت دارد  درون به خشکی امدن دیگر اعضای برجام، و در فرصت زیاد کوتاهی که حیات دارد، نقش تاریخی خویشتن را برای حفظ این توافق ایفا بطی ء چرا که بی شک از بین رفتن برجام، بوسیله صرفه ایران، فرانسه، منطقه و جهان نیست.

 عالم مداومت کرد: اراده تهران روابط صمیمی با پاریس، ادا تعهدات درون مساله برجام و همکاری و همکاری حاد بخاطر ثبات و امنیت منطقه و بویژه ادامه مبارزه با تروریسم است.

رئیس جمهور نیز تاکید کرد که فدایی موضوعات از جمله واردات دارو و تجهیزات پزشکی، قطعات یدکی هواپیماهای مسافربری، بازرگانی مواد غذایی و خواه قطعات فداکار کارخانه ها که بر نیازمندی ها و اشتغال مردم اثر می گذارند، فرای مساله برجام و حتی روابط دوجانبه هستند و ایجاد محدودیت و ممنوعیت تو این قبیل کالاها از سوی آمریکا کاملا غیرانسانی بوده و علامت از جنگ اقتصادی گسترده ای است که آمریکا دشت تک مورد آحاد مردم ایران آغاز کرده است.

 ” فیلیپ تی یبو” سفیر جدید فرانسه در تهران همچنین در این بازدید ضمن ابلاغ سلام گرم رئیس جمهور فرانسه بوسیله دکتر روحانی و تقدیم استوارنامه خود، اظهارداشت: فرانسه مصمم است روابط خویشتن را با ایران در همه عرصه ها هرچه بیشتر ترقی دهد.

وی با پیش روی اینکه قضا و قدر فرانسه از هیچ تلاشی برای ترقی همکاری های اقتصادی با تهران دریغ نخواهد کرد،   افزود: تهران بوسیله تمام تعهداتش تو برجام انجام کرده و فرانسه می کوشد این توافق را که از امن جامعه جهانی برخوردار است، حفظ کردن کند.

سفیر فرانسه با پیش روی اینکه کشورش از افزایش قیام ها تو منطقه نگران است، گفت: پاریس بخاطر مشورت با ایران درباره محرر و کنف منطقه آماگی دارد.

شاید دوست داشته باشید:

عکس روز: پیش از ضعف

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا سایت السومریه عراق روز پنجشنبه ۲۳ آبان قبل از این بازی که تو اردن […]

ایران ضد اعزام نیروهای ژاپنی به خلیج فارس است

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، سیدعباس عراقچی که بوسیله عنوان نماینده خاص رئیس جمهوری بوسیله توکیو سفر […]

عراقچی: سیاست های آمریکا دلیل واقعی گسترش تنش تو خاورمیانه است

بوسیله گزارش ایسنا، عباس عراقچی، دستیار وزیر امور خارجه کشورمان درون گفت وگو با شبکه ان.اچ.کی، با برنامه ژاپن بخاطر […]