بیانیه مجمع جهانی صلح اسلامی بوسیله مناسبت حادثه تروریستی هفت مقصد

admin دسته‌بندی نشده

به گزارش ایسنا، متن بیانیه مجمع جهانی صلح اسلامی بوسیله شرح عرشه است:

درون هفتمین آماج ماه ۱۳۶۰ ایران شاهد فاجعه هولناک و غصه انگیز شهادت جمعی از دولتمردان و نخبگان انقلابی خود حیات که توسط گروه های تروریستی و حامیان آنها رخساره گرفت.
تردیدی نیست که غلبه های زورگو و چیرگی گر دست یابی بوسیله اهداف و امیال استکباری خود را تو هر شکلی و حتی درون سایه ایمنی از اعمال مجرمانه و جنایت آمیز جستجو می کنند. رگه پای آنها تو جای جای روحانی و در مهندسی و عمل حوادث و جنایت مختلفی علیه انسانیت و ملت های آزاده و حق طلب پهلو جای باقی مانده است.

از سوی دیگر، نظام سلطه که داعیه مبارزه با تروریسم دارد، نه عزب به تعقیب و محاکمه عاملان این ترور علیه بشریت کمک ننمود، بلکه با کنف اعطا کردن به گروه های تروریستی و امان از آنها، اصول اولیه امن از حقوق قربانیان تروریسم را نیز نوظهور پژمان است.

مجمع جهانی صلح اسلامی متقی است، یادآوری و اجرا اقدامات مختلف درباره حوادثی همچون حادثه هفتم تیرماه، سند رسوایی مدعیان حقوق بشر به شمار می جوی و مدال می دهد که دایره ها و نهادهای بین المللی حقوق بشری چگونه در برابر حوادث تروریستی سکوت وارستگی کرده اند. تردیدی حلق بازخوانی اینگونه حوادث، بنیان ساز هوشمندی و بیداری جامعه جهانی و آگاهی ملت ها داخل مقابل تروریسم و دولت های حامی آنها را فراهم خواهد آورد.

بدون شک، صلح و امان جهانی در صورتی شایان شکل پذیری است که زیبایی بین‏‬ المللی با آسیب شناسی صحیح و دقیق و تفریق رفتار بعضی شانس ها، علاوه کنار جبری نمودن حذف تروریسم و حذف راهبرد تروریسم دولتی، زمینه های اتخاذ تدابیر و رفتارهای صادقانه نسبت به نفی و منع حمایت از گروه های تروریستی را سرلوحه هنجارهای بین‏المللی مبارزه با تروریسم قرار دهد.

بوسیله رویت ما، مادامی که این آسیب جدی صلح و قسط جهانی پابرجا بماند، و مادامی که تزیین تفوق از تروریسم به عنوان ابزاری برای حذف فیزیکی، سیلان و اعتباری نخبگان و دولتمردان ملت های وارسته استفاده نماید، وقوع مواردی مانند هفتم نشانه در اقصی نقاط جهان دور از شوق نخواهد حیات.
بنابراین زیاد اساسی است که نخبگان و راه اندازی های مردم خلقت و بین المللی با محکوم کردن اقدامات تروریستی درون سراسر جهان، به آسیب شناسی تروریسم و ضرورت مقابله با این پدیده شوم بپردازند.

درون پایان، ضمن گران کردن داشت یاد و خاطره شهدای هفتم تیر، اعلام می کنیم؛ این فاجعه و حوادثی مشابه سقوط هواپیمای مسافری ایران توسط دولت آمریکا تو ۱۲ تیرماه، همواره می تواند چهره واقعی مدعیان حقوق بشر و بخت های وابسته به ترتیب تفوق تو مبارزه دروغین با تروریسم را به جهانیان مدال دهد.
مجمع جهانی صلح اسلامی
تیرماه ۱۳۹۸

انتهای پیام

شاید دوست داشته باشید:

یک مقام آلمانی: اتحادیه اروپا باید درباره توافق هسته ای یک صوت باشد

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری تاس، میشائیل روث، وزیر امور اروپای آلمان پیش از میتینگ امروز وزرای امور […]

عکس روز: نماز میت مرسی تو استانبول

محمد مرسیکه بدوی مهتر جمهور انتخاب شده بوسیله نعوظ دموکراتیک در مصربود، تو لحظه جناب دادگاهی در قاهره درباره اتهامات […]

درخواست خصمانه نماینده صهیونیست ها تو سازمان ملل از اروپا برای بایکوت ایران

به گزارش ایسنا، دنی دنون پلیس رژیم صهیونیستی داخل سازمان ملل در سخنرانی خود در نشست سالانه “اتحاد مسیحیان برای […]