درخواست خصمانه نماینده صهیونیست ها تو سازمان ملل از اروپا برای بایکوت ایران

admin دسته‌بندی نشده

به گزارش ایسنا، دنی دنون پلیس رژیم صهیونیستی داخل سازمان ملل در سخنرانی خود در نشست سالانه “اتحاد مسیحیان برای اسرائیل” که روز دوشنبه در واشنگتن برگزار شد، به اظهار دیدن درباره رفتار ایران بخاطر افزودن سطح غنی سازی خود و اعاده ادعاهای بی بنیاد و واهی صهیونیست ها علیه کشورمان پرداخت.

به نوشته روزنامه اورشلیم پست، دنون داخل ادعاهای خویشتن گفت که اقدام ایران علامت می دهد که این کشور هیچگاه گاه مشت از غبطه خود بخاطر تولید سلاح هسته ای به خشکی امدن نداشته است و این ناحیه نمی خواهد اقدام خود را تبدیل دهد.

وی امتداد قسط: زمان حال از سران اروپا می خواهم که وارد شوند و تا دیر نشده ایران را متوقف کنند. خویشتنداری آنها تنها تهران را برای پشت کردن حرمت طلبی هایش ترغیب می یواش. اروپایی ها نیز باید بوسیله مهتر جمهور ترامپ بپیوندند و ایران را تحریم کنند. غلام از شورای امنیت سازمان ملل نیز می خواهم که رژیم بایکوت ها را (علیه ایران) بازگرداند.

بوسیله گزارش ایسنا، در این نشست نیز مایک پمپئو وزیر امورخارجه آمریکا به سخنرانی پرداخت و ایران را به یهودی ستیزی متهم کرد و مدعی شد که ایران از گذشته به تعاقب از بین بردن یهودیان بوده است.

مقامات رژیم صهیونیستی همچنین متصل تو تلاش های خویشتن برای ساختن ایران هراسی در گیتی و توجیه رفتارهای غیرقانونی و دور از انسانیت خویشتن سعی کرده اند با طرح ادعاهایی بی اساس، به ویژه درباره برنامه هسته ای کشورمان ثابت کنند که ایران به قفا دستیابی به ظرفیت تولید سلاح هسته ای است.

این ادعای واهی در حالی  از سوی صهیونیست ها مطرح می شود که آژانس بین المللی انرژی اتمی حتی پیش از برجام در تمامی گزارشات خویشتن تائید کرده که هیچگاه شواهدی دال کنار وجود انحراف در تأسیسات و مواد هسته ای در ایران وجود ندارد.

مقامات جمهوری اسلامی ایران نیز بارها ضمن رگه این ادعاهای نخ نما تاکید کرده اند که تهران هرگز به دنبال غل هسته ای نبوده است و این تسلیحات هیچ جایی در دکترین دفاعی کشورمان ندارد.

ایران با کمال مطلوب تعامل با جامعه بین الملل و اعتماد سازی، پس از چندین سال مناظره با غرب و آمریکا انتها در ژوئیه ۲۰۱۵ به یک توافق هسته ای جامع با گروه موسوم به ۱ ۵ دست یافت که هدف از آن، رفع تحریم ها تو ازای محدودیت برنامه هسته ای تهران بود.

ولی رئییس جمهور آمریکا سال گذشته اصلاح را فسخ کرد و به طور یک جانبه از آن خارج شد. وی سپس تحریم ها محصول ایران را بازگرداند و در دنباله سیاست های خصمانه آمریکا درقبال کشورمان بایکوت های جدید را علیه صادرات فلزات ایران وضع کرد و معروفیت سپاه پاسداران را نیز در سیاهه واشنگتن از دایره های تروریستی فراغت قسط.

این اقدامات آمریکا در نهایت ایران را بر آن داشت تا با استناد به مفاد مصالحه هسته ای غرض بگیرد اجرای برخی از تعهدات هسته ای خود ذیل این توافق را کاهش دهد. تو همین راستا تهران اخبار کرد که از حد گلچین شده درون ارامش برای پس انداز اورانیوم غنی شده عبور کرده و سطح غنی سازی اش را نیز افزایش می دهد.

آژانس بین المللی کارمایه اتمی نیز دوشنبه شب اعلام کرد که یوکیا آمانو، مدیرکل آژانس در هشتم ژوئیه بوسیله وقوف شورای حکام رسانده که ایران سطح غنی سازی خویشتن را از ۳.۶۷ درصد تکثیر داده است.

ایران مداومت دارد که طبق مفاد تعیین شده در برجام، به اختصاص بندهای ۲۶ و ۳۶، جمهوری اسلامی حق دارد درون صورت لیس پایبندی طرف دیگر توافق، اجرای تعهدات خود را به طور جزئی خواه کلی راکد کند.

محمد جواد ظریف، وزیر امورخارجه کشورمان پس از آنکه تهران اطلاع دادن کرد سطح غنی سازی خود را افزایش خواهد داد، فکر کردن نشان کرد: ایران اکنون تو حال برداشتن دور دوم دامنه های جبرانی خود طبق پاراگراف ۳۶ برجام است. ما این حق را بخاطر خود محفوظ می دانیم که بوسیله اتخاذ اقدامات جبرانی قانونی در چارچوب برجام برای حفاظت از منافع خویشتن داخل برابر تروریسم اقتصادی ایالات متحده ادامه دهیم.

ظریف همچنین تاکید کرد که تمامی این گام ها تنها تو صورت پایبندی دسته E3 (انگلیس، فرانسه، آلمان) بوسیله تعهداتش شایان بازگشت خواهد حیات.

علاوه براین، عباس عراقچی معاون وزیر امورخارجه ایران گفت: جریان کاهش تعهدات هسته ای در راستای حفظ برجام است، نه از بین بازی کردن آن. ما بر این باوریم که برجام سندی شریف و مهم است و متقاضی ادامه آن هستیم اما خواسته های ما از این سند تیمار باید جستجوگر شود و زیرا این اتفاق نیفتاده ما داخل تعهدات مان تجدید نظر می کنیم.

مقابل بند ۲۶ برجام، در صورت عدم پایبندی طرف مقابل به تعهداتش، ایران حق دارد اجرای تعهدات خود را به شکل کلی یا پشیز ایستا کند.

بر ماخذ سد ۳۶ برجام اگر موضوع اختلافی با خلال مراحل این بند فیصله نیافت شاکی می تواند این امر را بوسیله عنوان مبنای اسکان کلی و یا لخت اجرای تعهداتش وفق برجام قلمداد کند و خواه به شورای امنیت سازمان ملل ابلاغ کند که معتقد است موضوع مصداق “عدم پایبندی بنیادی” بوسیله حساب می آید.

انتهای پیام

شاید دوست داشته باشید:

پیک فلسطین تو تهران: جوهره اسلام، جهاد و مبارزه با ستمگران و زورگویان است

صلاح الزواوی  در گفت وگو با ایسنا، با مداومت پهلو این که جهاد و پیوستگی جزو ستون واقعی اسلام است […]

عکس روز: غواصی آزاد یک زوجه درون غار

این شناکننده ۳۴ ساله توانست تو آبهای این غار ۱۰۰ متر را یک ثانیه در زیر آب شنا بطی ء و […]

دیدار مجدد حریری و وزیر خارجه لبنان

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، سعد حریری نخست وزیر بخت پیشبرد امور در لبنان چهارشنبه شب (۱۵ آبان) بار […]