دروغ حداکثری

admin دسته‌بندی نشده

«دروغ حداکثری» کلیدواژه جدیدی است که مقامات ایران برای وصف سیاست های مقامات آمریکایی علیه ایران خلق کرده اند. وزیر خارجه آمریکا مدعی شد ایران در پس حملات ویرانگر پهپادهای یمنی به تاسیسات نفتی عربستان استراحت دارد ولی همتای ایرانی او در پاسخ گفت آمریکا در جای پا شکست دادرسی فشار حداکثری به کذب حداکثری روی آورده است.

محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان در پیامی توییتری در واکنش به ادعای پمپئوعلیه ایران مبنی پیاده شدن اینکه حمله به مجموعه پالایشگاهی شرکت آرامکو فقره ایران بوده، نوشت: آمریکا و مشتریانش به دلیل این توهم که چیرگی تسلیحاتی به پیروزی نظامی منجر خواهد شد، تو یمن انسداد محذوف اند. باریکه ادامه عدالت: مقصردانستن ایران، به ضرب خاتمه نخواهد داد.

پذیرفتن طرح پانزدهم آوریل ما برای اختتام دادن بوسیله جنگ و آغاز مذاکرات ممکن است بوسیله آن خاتمه دهد. ایران تو آن طرح ۴ماده ای خواهان آتش بسنده و پایان بی درنگ همه حملات نیروهای خارجی، انتقال یمین کمک های بهداشتی و بشردوستانه، آغاز گفت وگوهای صلح و ابداع یک بخت متحد و عریض تو یمن شده بود. پمپئو در امتداد رویکردهای خصمانه خود علیه ایران، نوشت: ما از همگی پیرو ها می خواهیم به طور واضح و علنی حملات ایران را محکوم کنند.

ایالات متحده با شرکا و تیمار پیمانانمان مشارکت خواهد کرد تا اطمینان نتیجه آید که تقاضای بازارهای انرژی به خوبی تأمین شود و ایران بابت تعرضش مسئول شناخته شود. پیش از این، جاد دیر، سخنگوی قصر سفید هم در صفحه توییتر خود نوشت: دونالد ترامپ، مهتر جمهوری آمریکا با محمدبن سلمان، خلیفه عربستان صحبت کرد و گفت که از عربستان برای دفاع از خویشتن حمایت می بطی ء. این ناطق با رمز به اینکه آمریکا در حال رصدکردن وضعیت است، تصریح کرد: ایالات متحده حمله اخیر بوسیله یک زیرساخت حیاتی انرژی را به شدت محکوم می بطی ء. ادعاهای اخیر مقامات آمریکایی در حالی است که پیش خیس نیز آنها پس از وقوع حوادثی برای برخی نفتکش ها تو بارانداز فجیره امارات و دریای عمان، اتهامات مشابهی بوسیله ایران هوشیار کردند اما هیچگاه سند و مدرکی نمایش ندادند. ایران متهم نیست

ادعاهای برخی رسانه های آمریکایی و همچنین وزیرخارجه این کشور که ایران را عامل قفا پرده حمله به تاسیسات نفتی عربستان دانستند، در همان لحظات فاتحه با خاصیت منفی یدکی از سوی خویشتن آمریکایی ها روبه رو شد. رابرت مالی دستیار سابق باراک اوباما درون توییتر نوشت: «شاید حوثی ها پشت حمله به عربستان باشند، شاید آنطور که پمپئو ادعا می کند، ایران باشد. اما هر کدام باشند، درسی که ما می گیریم یکی است. اگر حوثی ها مسئول باشند، نشان می دهد که محاکمه کنونی عربستان و آمریکا در قبال یمن شکست  خورده است چرا که  حوثی ها تقویت شده اند. چنانچه آنطور که پمپئو ادعا می کند، ایران مسئول باشد نشان می دهد محاکمه کنونی آمریکا در قبال ایران شکست خورده است چرا که این محاکمه باعث محکمی برنامه هسته ای ایران و همچنین نفوذش در منطقه شده است. »

در واکنشی دیگر، کریس مورفی، سناتور آمریکایی در توییتر نوشت: در یمن، ایران از طرف حوثی حمایت می یواش و آمریکا از طرف سعودی. این یک جنگ زشت است. اما دولت ترامپ نمی تواند بگوید ایران مسئول همه حملات به سعودی هاست و بعد مسئولیتی در قبال حملات سعودی ها به اهدافی داخل یمن را به عهده داری نگیرد. اتهامات آمریکایی ها بی معنی است

سیدعباس موسوی، سخنگوی وزارت خارجه ایران به اظهارات وزیر خارجه آمریکا و یکی از سناتورهای آمریکایی درخصوص حملات پهپادی به تاسیسات نفتی عربستان توسط یمنی ها نفوذ مدال داد و اظهار داشت: حدود ۵ سال است که اتحاد سعودی با تجاوزات مجدد به یمن و عمل گوناگون جنایات جنگی آتش جنگ را داخل منطقه تب و تاب ور نگه داشته و یمنی ها نیز نشان داده اند در موافق جنگ و تخطی ایستادگی می کنند. موسوی با رمز بوسیله سخنان وزیر امور خارجه آمریکا خاطرنشان کرد: چنین اتهام زنی ها و اظهارنظرهای کور و بی حاصل در چارچوب دیپلماتیک غیرقابل حس و بی انتزاعی است.

شاید دوست داشته باشید:

تصاویر | آشتی دو عشیره سوری پس از ۱۰ سال با آستان پاسبان رهبر انقلاب

بوسیله گزارش همشهری آنلاین بوسیله نقل از فارس، آیت الله سید ابوالفضل طباطبایی پاسبان ولی ملا تو سوریه با حضور […]

آپارتاید صد ۲۱ | آژیر اداره ملل به اشغالگری تازه رژیم صهیونیستی

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از بی بی سی، این کارشناسان که از سوی شورای حقوق بشر ملل متحد […]

ادعای یک مقام اطلاعاتی در خاورمیانه درباره حادثه سایت هسته ای نطنز

بوسیله گزارش همشهری آنلاین به نقل از مهر، روزنامه نیویورک تایمز داخل گزارشی بوسیله نقل از یک مقام اطلاعاتی داخل […]