درخواست زیاده خواهانه عادل الجبیر از اروپا علیه ایران

admin دسته‌بندی نشده

به گزارش ایسنا، عادل الجبیر، وزیر مشاور عربستان در امور خارجه درون گفت وگو با شبکه العربیه گفت: عربستان گزینه های متعددی برای پاسخ به حمله آرامکو دارد، گزینه های مناسب را درون زمان مناسب اتخاذ خواهیم کرد، گزینه ها زیادند؛ دیپلماسی، قانونی و امنیتی.

الجبیر گفت: حمله به آرامکو بی سابقه حیات و اقداماتی که سپس  از ایفا تحقیقات باید انجام شود را تجسس خواهیم کرد.

وی افزود: انبازی با واشنگتن بعد از حمله بوسیله آرامکو داخل سطح بالایی صبر دارد و قضا و قدر ترامپ از عادت تحریم ها موقعیت زورمند ثمر ایران اتخاذ کرد. وابستگی و تماس های مداوم و قوی با واشنگتن در رابطه با ایران داریم.

این مقام سعودی با طرح این ادعا که ایران از زمان پیروزی انقلاب اسلامی جنگ دشت عربستان را آغاز کرده است افزود: اگر دست داشتن مستقیم ایران در حمله به آرامکو مدلل شد این قلمرو باید پیامدهایش را ملایم شود.

وی در ادامه با طرح این ادعا که رفتارهای ایران دشت ما خصمانه و برخلاف قوانین و اعراف بین المللی است افزود: هیچ کس هیاهو را نمی خواهد و این گزینه باید آخرین گزینه باشد.

الجبیر نیز با قاضی کردن ایران به حمایت از تروریسم گفت: اقدام کشورهای اروپایی با ایران باید وظیفه شناس تر باشد.

بوسیله گزارش ایسنا، منصف الجبیر در گفت وگو با اسکای نیوز نیز ایران را به دست داشتن در حمله بوسیله آرامکو متهم کرد.

به گزارش ایسنا، سخنگوی نیروهای مسلح یمن وابسته به انصارالله پیش از این اعلام کرد که یگان پهپادی ارتش و کمیته های انسانیت این ناحیه بامداد  روز شنبه برابر با ۱۴ سپتامبر با ۱۰ پهپاد دو پالایشگاه نفت بقیق و خریص در شرقی ترین خال عربستان را درون قالب عملیات دوم “توازن بازدارندگی” کمال مطلوب گرفته است.

هیأت عربستان سعودی در اداره ملل پیش از این درون دو نامه مجزا بوسیله دبیرکل موسسه ملل و ادیب شورای امنیت، موضع خود را داخل رابطه با حملات انصارالله یمن به پالایشگاه های سعودی اعلام کرد. عربستان داخل این نامه از اداره ملل خواست داخل ادامه تحقیقات تو رابطه با این حمله با ریاض همکاری یواش.

این اتهامات و ادعاها در شرایطی مطرح می شود که مقامات رسمی کشورمان از همان ابتدا گفته اند که راه محلول تلاطم یمن، راهکار نظامی زدودن و کسانی که خیال می کردند با قدرت نظامی و خرید تسلیحات از آمریکا می توانند آدم بی دفاع یمن را تو چند روز شکست دهند، زمان حال می بینند که بعد از چندین سال وضعیت چگونه است؛ چنانچه سیستم های پیشرفته دفاعی قدرت رهگیری موشک ها و پهپادهای یمن را ندارد و برای این که این شرمساری را اعاده کنند، به دیگران تهمت می زدند.

وزیر امور خارجه کشورمان درون این بن اصرار دارد که روش محلول بحران یمن ته دادن به این جنایت ها و درگیری ها و ایفا گفت وگوهای یمنی-یمنی است. ظریف اخبار کرده است: ایران از ابتدای هیاهو یمن طرح چهار ماده ای خود برای راه حل سیاسی یمن را اخبار کرد و آنهایی که به غلبه نظامی آنقدر می نازیدند که حاضر نشدند طرح سیاسی را بپذیرند، حالا باید پاسخ دهند که چرا تو شرایط کنونی قرار محزون ایم. هنوز دیر نیست و هنوز این امکان وجود دارد که با راه حل صلح آمیز و با مذاکره جنگ یمن را پایان دهیم تا این جنایات انسانی خاتمه مشخص نرم.
باریکه همچنین در احصائیه کاربری خود در توئیتر نوشت: با توجه به اینکه رژیم سعودی، ایران را بابت حمله بوسیله تأسیسات نفتی خودش مقصر می داند – که اتهامی بی اساس است – جالب است که آنها امروز با نقض آتش بسنده مورد حمایت سازمان ملل، برای تلافی بوسیله «حدیده» یمن حمله کردند. واضح است که حتی خویشتن سعودی ها غصه دروغ دخالت ایران را باور ندارند.

همچنین امیر سرتیپ امیر حاتمی، وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح  در حاشیه نویسی مجمع هیات وزیران در جمع خبرنگاران تو پاسخ بوسیله پرسشی درباره حملات پهپادی اخیر به تاسیسات نفتی عربستان سعودی با رد برخی اظهارات درباره نقش داشتن ایران در این عملیات اظهار کرد: فکر می کنم موضوع بیش روشن است و این اتفاق بین دو کشور در حال درگیری با یکدیگر صورت داده است، یک طرف درگیری ها که یمنی ها هستند بوسیله روشنی اعلام کرده اند که این کار را انجام داده اند.

وی با اعتراف اینکه منطق کار یمنی ها نمایان است ادامه داد: کشوری که سالیان سال کوچکتر حملات شدیدی بوده و تعداد اضافی تلفات در جنگ و محاصره به آدم آنها وارد شده، دست بوسیله چنین کار کننده زده است. به لحاظ نظامی همچنین این موضوع دور از دسترس نیست؛ حدود دو سال قبل یمنی ها عملیاتی علیه یک فرودگاه درون امارات انجام دادند و طی آن یک موشک با برد 1200 کیلومتر را شلیک کردند؛ هر چند به دیدن می آمد این شلیک از دقت لازم برخوردار نیست اما اینکه یمنی ها بعد از دو سال بوسیله دقت فوقانی رسیده باشند از لحاظ نظامی برازنده قبول است.

انتهای پیام

شاید دوست داشته باشید:

تصاویر | آشتی دو عشیره سوری پس از ۱۰ سال با آستان پاسبان رهبر انقلاب

بوسیله گزارش همشهری آنلاین بوسیله نقل از فارس، آیت الله سید ابوالفضل طباطبایی پاسبان ولی ملا تو سوریه با حضور […]

آپارتاید صد ۲۱ | آژیر اداره ملل به اشغالگری تازه رژیم صهیونیستی

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از بی بی سی، این کارشناسان که از سوی شورای حقوق بشر ملل متحد […]

ادعای یک مقام اطلاعاتی در خاورمیانه درباره حادثه سایت هسته ای نطنز

بوسیله گزارش همشهری آنلاین به نقل از مهر، روزنامه نیویورک تایمز داخل گزارشی بوسیله نقل از یک مقام اطلاعاتی داخل […]