حمله ترکیه به شمال سوریه | ۵ غیرنظامی دیگر کشته شدند | نقشه حملات ترکیه را ببینید

admin دسته‌بندی نشده

فارس نوشت: نظامیان ترکیه به همراه تروریست های موسوم بوسیله «خیل آزاد» سوریه، چهارشنبه (روز گذشته) تخطی خویشتن بوسیله سیرت و شمال شرق سوریه را آغاز کردند.

خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) گزارش عدل که «ترکیه تجاوز خویشتن را با حمله به روستاهای “نداس”، “علوک” و “حمید” در شرق رأس العین مجددا آغاز کرد».

خبرنگار سانا در استان حسکه واقع در سیرت شرق سوریه گزارش داد که جنگنده های ترکیه ای روستای «تپه ارقم» را بمباران کردند.

بوسیله گزارش سانا، توپخانه ترکیه همچنین جایگاه نفتی «سعیده» را در شهر حسکه هدف استراحت دادند که انگیزه به آتش کشیدن آن شد. این ایستگاه، جزء میادین نفتی «رمیلان» تو خلط مرزهای ترکیه است. درخواست ساکنان حسکه بخاطر آزادی فرزندان خویشتن

شهروندان حسکه نیز داخل موافق زندان «غویران» ازدحام کرده و چندین باشگاه لاستیک را به آتش کشیدند. این افراد، مشتاق آزاد شدن فرزندانشان بودند ولی شبه نظامیان کُرد موسوم بوسیله «نیروهای دموکراتیک سوریه» آنان را متفرق کردند.

از ریف شمالی استان رقه همچنین خبرهای مشعر است که نظامیان ترکیه بوسیله روستاهای «الیابسة»، «المنبطح»، «الحاویة» و «بیر هواخواه» از توابع شهرک «تپه ابیض» حمله و خاصیت کرده اند. ۱۴ کشته و زخمی در رأس العین

سانا از شهر «رأس العین» همچنین گزارش داد که داخل پی حملات نیروهای ترکیه ای پنج نفر کشته و نُه نفر نیز زخمی شدند.

سانا نیز اعلام کرد که ادعاهای وزارت دفاع ترکیه درباره مهارت برخی مواضع و نقاط تو ولایت رأس العین صحت ندارد.

نقشه حملات ترکیه

وزارت دفاع ترکیه امروز (پنجشنبه) ضمن اطلاع دادن موفقیت آمیز بودن حملات فلکی و زمینی شب گذشته محصول شبه نظامیان کُرد در خصیصه استان های الرقه و الحسکه در سوریه، گفت مناطق گلچین شده برای روز مقدمه به کسب نیروهای ترکیه درآمده است.

شبه نظامیان «نیروهای دموکراتیک سوریه» که تا پیش از عملیات ترکیه، شرکت و همپیمان آمریکا بودند و پس از عملیات، واشنگتن، پشت آنان را تهی کرد، اعلام کردند که داخل محورهای «تل حلف» و «علوک» در سیرت غربی استان حسکه با نفوذ ارتش ترکیه مقابله کردند.

این نیروها با اشاره به بمباران بی هدف منازل جاهل نظامیان درون طول نوار مرزی ترکیه و سوریه توسط نظامیان ترکیه، خبر دادند که توانسته اند حملات ترکیه بوسیله ایالت تل ابیض را دفع کنند.

در همین ارتباط، یک عین مسئول تو نیروهای دموکراتیک به خبرگزاری اسپوتنیک گفت که توانسته اند یک پهپاد شناسایی و چهار خودروی نظامی متعلق بوسیله ترکیه را منهدم کنند.

«رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه  چهارشنبه از آغاز عملیات ارتشی متاخر این ناحیه داخل شمال سوریه خبر انصاف.

اردوغان با اشعار اینکه لقب رمز این عملیات، «چشمه صلح» است، اعلام کرد که عناصر تروریستی «ارتش آزاد» سوریه نیز داخل این عملیات شریک دارند. کمال مطلوب ادعایی ترکیه، «ممانعت از ایجاد گذرگاه تروریستی در طول مرزهای جنوبی ترکیه» است.

در خاصیت به تجاوزات اخیر ترکیه، وزارت خارجه سوریه با اقرار اینکه «رژیم اردوغان حرص توسعه طلبی دارد»، بانگ داد که آغاز تجاوز به قبر سوریه، آنکارا را تو صف گروه های تروریستی قرار می دهد و ضربه ای کشنده به مسئله مذاکرات دیپلماتیک آستانه خواهد بود.

شاید دوست داشته باشید:

حمله سایبری ناموفق رژیم صهیونیستی به بارانداز شهید رجایی

به گزارش همشهری، یک مقام مسئول داخل بندر مثال رجایی در صحبت با «نورنیوز» ضمن رگه ادعای حمله قاهر به تاسیسات […]

موقعیت نفتکش های جدید ایران تو دریای کارائیب | هشتگی درباره ایران که ترند ابتدا توییتر ونزوئلا شد

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از نورنیوز، نفتکش “فارست” پس از ورود به منطقه انحصاری اقتصادی ونزوئلا با اسکورت […]

گزارش نیویورک تایمز از بیانات امروز پیشقدم معظم انقلاب

بوسیله گزارش ایسنا، مجله نیویورک تایمز در گزارش خود جزء هایی از خطبه محضر آیت الله خامنه ای داخل روز […]