برهم موتمن: فاتحه وزیر عراق با تقدیم استعفایش اتفاق کرد | طبق انتخابات زودهنگام هستم

admin دسته‌بندی نشده

ایسنا بوسیله نقل از اسکای نیوز نوشت: برهم صالح، مهتر جمهوری عراق در خطبه تلویزیونی خطاب به ملت کشورش و تظاهرکنندگان اقرار کرد: ما با شما در تظاهرات مسالمت آمیز و خواسته های قانونی و مبارزه با فساد هستیم.

رئیس جمهوری عراق با بیان اینکه تظاهرکنندگان و سیستم های امنیتی دو آویشن متخاصم نیستند، افزود، وظیفه نیروهای امنیتی ایمنی از تظاهرکنندگان و مقابله با نفوذی ها در تظاهرات است.

وی خاطرنشان کرد: تاریخچه به ما آموخته صدای ملت زورمند ترین صدا است و منظور آنها وظیفه شناس است.

برهم صالح افزود، امروز باید تدابیر بلافاصله برای ارجاع به وسیله قضا داخل مورد کسانی که علیه تظاهرکنندگان متوسل بوسیله زور زیاد از معادل شدند، اتخاذ شود و آنها باید پاسخگو باشند.

رئیس جمهوری عراق مداومت کرد: می خواهیم سلاح تنها در دست طالع باشد تا اوضاع تحت کنترل بوده و از درگیری های مسلحانه اجتناب شود.

وی افزود: بلافاصله بوسیله اقدام روی قاعده جدید انتخابات می پردازیم تا زمینه برگزاری انتخابات عادلانه نم و بوسیله معنای واقعی نماینده مردم فراهم شود.

مهتر جمهوری عراق تاکید کرد: مقصود داریم پیش نویس شیوه انتخابات متاخر ظرف روزهای آینده نمایش شود، من موافق انتخابات زودهنگام براساس سر جدید انتخابات و مشروعیت حکومتی برخاسته از امت هستم.

صالح تاکید کرد: وضعیت کنونی نمی تواند امتداد یابد و ما نیاز بوسیله اصلاحات ریشه ای و تغییرات گسترده داریم و باید بخاطر آن گام برداریم. خواسته های ملت عراق ما را تو بوته آزمایش قرار داده و باید از این وضعیت برای پیشرفت و عدم بازگشت به متعاقب استفاده کرد. اقبال باید دولت مردم باشد و باید تدابیر فوری برای مواخذه کسانی که بیش از معادل متوسل بوسیله خشونت شده اند، لحاظ شود.

رئیس جمهوری عراق خاطرنشان کرد: سرکوب مردود است و هیچگاه راه حل امنیتی وجود ندارد، تنها راه حل، اصلاحات و مقابله با کسانی است که به سرکوب تظاهرکنندگان می پردازند. ما با هرگونه سرکوب و حمله به تظاهرکنندگان مسالمت آمیز مخالفیم.

وی خاطرنشان کرد، بایگانی های فساد به دستگاه قضا احاله داده شده اند.

برهم صالح تاکید کرد: ما تظاهرات مسالمت آمیز و خواسته های مشروع آنها را ثبوت می کنیم و موافق تعظیم داد در قبال اقشار مظلوم مردم هستیم.

شاید دوست داشته باشید:

پیک فلسطین تو تهران: جوهره اسلام، جهاد و مبارزه با ستمگران و زورگویان است

صلاح الزواوی  در گفت وگو با ایسنا، با مداومت پهلو این که جهاد و پیوستگی جزو ستون واقعی اسلام است […]

عکس روز: غواصی آزاد یک زوجه درون غار

این شناکننده ۳۴ ساله توانست تو آبهای این غار ۱۰۰ متر را یک ثانیه در زیر آب شنا بطی ء و […]

دیدار مجدد حریری و وزیر خارجه لبنان

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، سعد حریری نخست وزیر بخت پیشبرد امور در لبنان چهارشنبه شب (۱۵ آبان) بار […]