دیدار مجدد حریری و وزیر خارجه لبنان

admin دسته‌بندی نشده

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، سعد حریری نخست وزیر بخت پیشبرد امور در لبنان چهارشنبه شب (۱۵ آبان) بار دیگر با جبران باسیل وزیر خارجه این ملک دیدار کرد.

حریری و باسیل روز دوشنبه نیز با یکدیگر دیدار کردند و گرچه منابع خبری نتایج ملاقات این دو را مثبت تقویم نکردند، اما درون شرایط کنونی صرف دیدار و گفت وگوی آنان اقدامی مثبت به حساب می آید.

روز گذشته فداکار منابع لبنانی از بازدید مجدد شروع وزیر مستعفی و جبران باسیل رهبر جریان “آزاد ملی” در سه گانه شنبه شب خبر دادند که درون قیافه صحت این اخبار، ملاقات چهارشنبه شب این دو، سومین دیدار بین آنان از روز دوشنبه تاکنون به احصائیه می آید.

درون همین ارتباط خبرگزاری رویترز نیز به نقل از یکی لب نزدیک بوسیله حریری اعلام کرد، بازدید او با باسیل مثبت بوده و دیدگاه های مربوط به برون رفت از بحران اقتصادی قلمرو و پاسخگویی بوسیله مطالبات مردم مورد مباحثه و تجسس راحتی گرفت.

رویترز دیدار آخر باسیل و حریری را دومین بازدید بین این دو داخل دو روز اخیر دانست و به نقل از منبع مزبور اعلام کرد: تماس بین مبدا وزیر و وزیر خارجه نصیب و قسمت پیشبرد امور در روزهای آینده همچنین ادامه خواهد یافت و مرام از آن رایزنی درون تک بهینه راه ممکن بخاطر مقابله با مشکلات اقتصادی و مالی کشور است.

روزنامه الجمهوریه نیز تو ارزیابی ملاقات بین حریری و باسیل نوشت: چه بسا این دیدارها که مرحله اولین روند معاینه تشکیل دستشویی است، زمینه را بخاطر دیدارهای مستقیم بین گروههای مختلف که ارتباط بین آنان از زمان استعفای حریری قطع شده است، فراهم بطی ء.

به دید می رسد بین حریری و باسیل داخل خصوص این که انحصاری به جز حریری ریاست شانس آینده را بر عهده داشته باشد، تقریبا توافق خراج شده است، به این شرط که حریری این فرد را برگزینی کند و نصیب و قسمت متاخر نیز از طولانی وزیران که سبب نارضایتی شده اند، خالی باشد.

 تظاهرات لبنانی ها درون اعتراض به مشکلات معیشتی و اقتصادی و نیز اعمال عوارض به خشکی امدن واتساپ ۲۵ نرمی ماه (۱۷ اکتبر) آغاز شد و به سرعت از بیروت به سایر شهرها از جمله طرابلس در شمال و صور، صیدا ونبطیه داخل جنوب ادامه یافت؛ این تظاهرات در اواسط هفته دوم فروکش کرد اما تو هجدهمین روز بار دیگر از سر گرفته شد و با مسدود کردن مکرر راههای ارتباطی همراه بود.

حریری تو هفته دوم تظاهرات مردمی استعفای خویشتن را وقف رئیس جمهور کرد و یک روز پس از آن ضمن اعلام  آمادگی برای شروع وزیری مجدد، آن را به تشکیل بخت تکنوکرات مشروط کرد. میشل عون استعفای الحریری را پذیرفت | درخواست برای ادامه کار تا تعیین دولت جدید

شاید دوست داشته باشید:

تصاویر | آشتی دو عشیره سوری پس از ۱۰ سال با آستان پاسبان رهبر انقلاب

بوسیله گزارش همشهری آنلاین بوسیله نقل از فارس، آیت الله سید ابوالفضل طباطبایی پاسبان ولی ملا تو سوریه با حضور […]

آپارتاید صد ۲۱ | آژیر اداره ملل به اشغالگری تازه رژیم صهیونیستی

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از بی بی سی، این کارشناسان که از سوی شورای حقوق بشر ملل متحد […]

ادعای یک مقام اطلاعاتی در خاورمیانه درباره حادثه سایت هسته ای نطنز

بوسیله گزارش همشهری آنلاین به نقل از مهر، روزنامه نیویورک تایمز داخل گزارشی بوسیله نقل از یک مقام اطلاعاتی داخل […]