هراس نتانیاهو از تشکیل کابینه ائتلافی با احزاب عربی

admin دسته‌بندی نشده

به گزارش همشهری آنلاین از ایرنا به نقل از  یدیعوت آحارونوت، دو حزب آبی–سفید و اسرائیل خانه در بیانیه ای مشترک اخبار کردند که پیشرفت شکوه میان این دو حزب داخل خصوص مسائل اصلی بوسیله ویژه دو مسأله کیش و بخت ایفا شده است.

درون این بیانیه آمده است که اعضای این دو حزب دوشنبه ۲۷ آبان نیز به مذاکرات خود داخل خصوص تشکیل توالت ائتلافی امتداد می دهند.

پیاده شدن اساس این گزارش، با انتشار این اخبار نتانیاهو در مجمع حزب لیکود در تل آویو که خویشتن اربابی آن را بر عهده دارد، گانتس را قاضی کرد که مجاهدت می یواش تا ارایش اقلیتی با اتحاد احزاب عربی تشکیل دهد.

او افزود: قضا و قدر اقلیت مورد حمایت ائتلاف مشترک احزاب عربی خطر بزرگی است. ما نه انتخابات دیگری می خواهیم و نه دولتی که به عرب ها توکل درنگ.

نتانیاهو تلاش می کند تا جایی که می تواند تمامی اعضا و نمایندگان کنست از حزب لیکود را علیه رهبر حزب آبی و سفید بسیج نرم و عایق از تشکیل دولت ائتلافی با حمایت از فهرست مشترک احزاب عرب ساکن کشور های اشغالی شود.

فهرست مشترک احزاب عرب که دربرگیرنده ائتلاف چهار حزب قدرتمند “جبهه دموکراتیک بخاطر صلح و مساوات (هدش) “، “تجمع دموکراتیک ملی (بلد) “، “فهرست اعراب متحد” و “تیک عربی تغییر (تعال) ” است، تو انتخابات اخیر کنست توانست ۱۳ کرسی از ۱۲۰ عرش را به خویشتن اختصاص دهد.

نتانیاهو از روز شنبه و تنها سه روز مانده تا انتها مهلت بنی گانتس برای تشکیل ارایش کارزاری تبلیغاتی محصول او به راه انداخته است.

این در حالی است که گانتس با اتفاق اسرائیل خانه ما، حزب لیبرمن همچنین نمی تواند تشکیل توالت دهد، چرا که شمار کرسی های دو حزب عزب به ۴۱ فلک خواهد رسید، درحالی که تشکیل کابینه نیازمند آن است که حزب پیروز ۶۱ کرسی یعنی شقه به افزودن یک را به دست آورد، به همین برهان دست به دامان احزاب مشترک عرب شده است.

در بیست و دومین انتخابات کنست که ۱۷ سپتامبر (۲۶ شهریور) برگزار شد، اتفاق “آبی و سفید” به رهبری گانتس، ۳۳ آسمان را کسب کرد و حزب یسرائیل بیتنو  هشت آسمان را بوسیله دست آورد.

گانتس دو روز دیگر فرصت دارد تا دولت ائتلافی با دیگر احزاب را تشکیل دهد، او مقدمه آبان ماه و پس از شکست دوباره نتانیاهو در تشکیل کابینه، از سوی “رووین ریولین” رئیس رژیم صهیونیستی مأمور تشکیل توالت شد.

در صورت ناکامی گانتس بخاطر همراه کردن دیگر احزاب داخل تشکیل کابینه، باید  بخاطر سومین وهله در سال جاری میلادی، انتخابات زودهنگام برگزار شود. گانتس مامور تشکیل کابینه رژیم صهیونیستی شد اخبار همبستگی با معاذ عمارنه، روزنامه نگار فلسطینی

شاید دوست داشته باشید:

عکس روز: پیش از ضعف

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا سایت السومریه عراق روز پنجشنبه ۲۳ آبان قبل از این بازی که تو اردن […]

ایران ضد اعزام نیروهای ژاپنی به خلیج فارس است

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، سیدعباس عراقچی که بوسیله عنوان نماینده خاص رئیس جمهوری بوسیله توکیو سفر […]

عراقچی: سیاست های آمریکا دلیل واقعی گسترش تنش تو خاورمیانه است

بوسیله گزارش ایسنا، عباس عراقچی، دستیار وزیر امور خارجه کشورمان درون گفت وگو با شبکه ان.اچ.کی، با برنامه ژاپن بخاطر […]