عبدالمهدی: استعفای خود را تقدیم پارلمان می کنم

admin دسته‌بندی نشده

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از فارس،  به تصنیف وبگاه السومریه نیوز، او گفت که بنا بر شرایط موجود و جهت جلوگیری از تندی ادامه دار و به موجب ناتوانی آشکار در سامان دادن به اوضاع، از پارلمان می خواهد تا درخصوص تشکیل نوبت تصمیم گیری کند.

درون این بیانیه آمده است: «با مداقه بوسیله خطبه مرجعیت عالی دینی گوش دادم که تو آن آمده است: با توجه به وضعیت محظور که کشور داخل آن به سر می برد و با توجه به ناتوانی دستگاههای مختلف در تعامل با شرایط دو ماه گذشته و جهت جلوگیری از ریخته شدن خون [انسان] پارلمان باید در گزینه های خویشتن تجدید رویت و با توجه به منافع عراق و مراقبت از خون فرزندان عراق و جلوگیری از ناآرامی و تخریب بیشتر اقدام نرم.»

عادل عبدالمهدی افزود: «بنابراین با توجه به این خواسته و تعجیل در عملی شدن آن، به زودی درون یک نامه رسمی استعفای خویشتن را از بزرگواری قضا و قدر فعلی به پارلمان ارائه خواهم داد.»

فاتحه وزیر عراق در پایان تأکید کرد: «کوچک و بزرگ می دانند که من علنا پیش از این و در پیغام های رسمی، منتظر اجرای این گزینه و آنچه که بوسیله مصلحت آدم و ناحیه است، شده بودم.»

اعلام عبدالمهدی مبنی به خشکی امدن قصد خود جهت اعلام استعفا در حالی است که بسیاری از احزاب عراق امروز در بیانیه های جداگانه و پس از خطبه امروز مرجعیت عراق، منتظر تشکیل نشست پارلمان برای استیضاح و برکناری شانس شده بودند.

همزمان فدایی رسانه ها از اعلام استعفای «ابوجهاد الهاشمی» رئیس دفتر «عادل عبدالمهدی» خبر می دهند.

از لفظ دیگر همزمان با بیانیه عبدالمهدی، جمعیت بسیاری تو میدان التحریر بغداد و دیگر شهرها از یکسره کربلا، نجف اشرف، بصره، الناصریه و السماوه شلوغی کرده و شادی کردند. همزمان هزاران نفر نیز در بغداد رفتار به تشییع جنازه نمادین کشته های روز گذشته روستا الناصریه مرکز استان «ذی قار» واقع داخل جنوب عراق کردند. بنابر اعلام منابع رسانه ای عراقی روز گذشه ۲۴ نفر در این شهر درون پهلو اثر درگیری با نیروهای امنیتی جان خود را از مشت دادند.

عراق از یکم اکتبر (نهم نرمی ماه) تو شرایط نا آرامی به سر می سرما و معترضان عراقی در شهرهای عمدتا شیعه نشین خواستار مبارزه با شورش و رفع ناکارآمدی دستگاههای اجرایی شده اند. اعتراضات که به علت برگزاری راهپیمایی اربعین امام حسین (ع) به مدت دو هفته به تعلیق افتاده حیات از ۲۵ اکتبر (سوم آبان) از ضابطه پژمرده شده و کماکان امتداد دارد.

شاید دوست داشته باشید:

تصاویر | آشتی دو عشیره سوری پس از ۱۰ سال با آستان پاسبان رهبر انقلاب

بوسیله گزارش همشهری آنلاین بوسیله نقل از فارس، آیت الله سید ابوالفضل طباطبایی پاسبان ولی ملا تو سوریه با حضور […]

آپارتاید صد ۲۱ | آژیر اداره ملل به اشغالگری تازه رژیم صهیونیستی

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از بی بی سی، این کارشناسان که از سوی شورای حقوق بشر ملل متحد […]

ادعای یک مقام اطلاعاتی در خاورمیانه درباره حادثه سایت هسته ای نطنز

بوسیله گزارش همشهری آنلاین به نقل از مهر، روزنامه نیویورک تایمز داخل گزارشی بوسیله نقل از یک مقام اطلاعاتی داخل […]