سید حسن نصرالله: سخنان اخیر یکی از مسئولان سپاه درباره لبنان نبود | ایران به هر سنخ تجاوز پاسخی محکم می دهد

admin دسته‌بندی نشده

به گزارش همشهری آنلاین، ایسنا به نقل از العالم نوشت: سیدحسن نصرالله تو آغاز سخنرانی خود در بیروت گفت: آمریکایی ها می کوشند از تظاهرات در لبنان به نفع مصالح و طرح هایشان سوءاستفاده کنند و به هیچگاه نشانی خواسته های تظاهرکنندگان بخاطر آنها اهمیتی ندارد.

وی افزود: هرگاه واشنگتن اعلام کرد که می خواهد به یک طرف یا موضوع درون جهان کمک کند، بدانید که فقط به خاطر حفظ منافعش است. سیاست آمریکا نسبت به جنگ های جهانی فقط بوسیله یک منطقه اختصاص محدود نمی شود. آمریکا بوسیله تظاهرات لبنان به عنوان ابزاری برای فشار بر ایران نگاه می بطی ء

دبیرکل حزب الله لبنان بیان کرد: آمریکا به تظاهرات بوسیله عنوان ابزاری بخاطر فشار بر ایران نگاه می کند، تو حالی که تظاهرات داخل لبنان اصلا علیه ایران نبود.

نصرالله تصریح کرد: سبب ضعف برخی از سیاست های آمریکا به خاطر اشتباه اطلاعاتی و ارزیابی های آن هاست. شاید آمریکا بتواند حزب الله را از نوبت خارج کند ولی نمی تواند این حزب را از مجتمع نمایندگان لبنان بیرون یواش.

دبیرکل حزب الله لبنان افزود: هدف آمریکا و اسرائیل سوءاستفاده از تظاهرات برای حل مشکلات خودشان است، نه حل مشکلات مردم لبنان. حزب الله مباهات می کند که خطری برای اسرائیل است.

وی خاطرنشان کرد: فرمانروایی لبنان با مشکلاتی درون بنیاد مقابله با اسرائیل مواجه است. حزب الله خطری برای توطئه های سلطه جویانه آمریکا در منطقه محسوب می شود و این بخاطر ما دستگاه افتخار است.

دبیرکل حزب الله لبنان تو ادامه گفت: آمریکا و اسرائیل در اساس رفع خطر حزب الله میوه خودشان ضعف خوردند به همین دلیل می خواهند با سوءاستفاده از مشکلات انسان لبنان این شکست را اعاده کنند. آمریکا آدم لبنان را پیاده شدن قاعده دوراهی گرسنگی حتمی و تیک احتمالی اقتصادی قرار داده است.

وی یادآور شد: هیچ کس نباید به آمریکا اطمینان کند؛ چراکه آمریکا حتی دوستان و هم پیمانانش را عزب گذاشته و ناامید کرده است. آنهایی که دل خوش کرده بودند که آمریکا مشکلاتشان را حل کند هنوز درگیر همان مشکلات قبلی هستند. مشکلات مردم لبنان بوسیله فکر تعددگرایی نیست، بلکه بوسیله اندیشه تفرقه است. ایران در برابر کسانی که به آن ظلم کنند، ساکت نخواهد جلسه

دبیرکل حزب الله لبنان ابرام کرد: برخی رسانه ها سخنان شماری از مسئولان ایرانی را تحریف کردند. سخنان اخیر یکی از مسئولان گند پاسداران نهضت اسلامی به هیچ عنوان درباره لبنان نبود.

وی تصریح کرد: ایران هرگز در برابر کسانی که به آن ظلم کنند، خاموش نخواهد کنفرانس و بوسیله آنان پاسخ خواهد عدل. اگر برخی بخواهند بوسیله هر سنخ اجحاف بوسیله ایران پاسخ دهند بوسیله خودشان مربوط است، اما بوسیله این ذهنی نیست که ایران به این پاسخ اکتفا خواهد کرد و خودش هم پاسخی محکم (به هر جنس تعدی) خواهد داد. اوضاع لبنان پس از استعفای دولت بدتر شد؛  با تشکیل قضا و قدر یکدست درون لبنان مخالفیم

دبیرکل حزب الله لبنان با اشاره به استعفای دولت سعد حریری گفت: باید همسو با استمرار تظاهرات در لبنان، دولت نیز باقی می ماند و به حکم خود امتداد می عدالت. استعفای نصیب و قسمت لبنان عزب باعث ولخرجی وقت شد و مؤسساتی که باید پاسخگوی خواسته های مردم باشند، تعطیل شوند. اوضاع لبنان پس از استعفای دولت بدتر شد. اگر دولت باقی می ماند انگیزه می شد تظاهرات به نوعی اهرم فشار پهلو آن تغییر شود و قضا و قدر را مجبور سازد که خواسته های مردم را برآورده کند.

وی با بیان اینکه “در لبنان پس از استعفای نصیب و قسمت با شرایطی متاخر ظاهر شدیم”، افزود: شانس آتی لبنان چند راهکار پیش رو دارد که یکی از آنها این است که یکدست باشد و عزب از یک قضیه تشکیل شود. حزب الله با تشکیل قضا و قدر یکدست مخالف است. ما وقتی در پارلمان اکثریت را نداشتیم باز غم با تشکیل نوبت یکدست در لبنان مخالف بودیم و حالا نیز با اینکه اکثریت را تو پارلمان داریم، با تشکیل چنین دولتی مخالفیم. نوبت یکدست نمی تواند مشکلات بزرگی را که لبنان با آن مشت و چنگال نرم می کند محلول نرم.

سیدحسن نصرالله خاطرنشان کرد: مصلحت لبنان در تشکیل اقبال یکدست محو و اوضاع ناحیه تحمل آن را ندارد. مسئولیت ملی ایجاب می نرم که همگی مسئولیت پذیر باشند.

وی تصریح کرد: ما با مبدا وزیری سعد الحریری مخالفتی نداریم اما او شروطی اخبار کرده که تیم ما قادر بوسیله پذیرش آن نیست. راه محلول بحران فعلی لبنان در همکاری همگی طرف ها با یکدیگر و امتیازدهی به اندیشه نجات کشور است. بهینه راه حل مشکلات لبنان، تشکیل دولت فراگیر و مشارکتی است که همه در آن مسئولیت پذیر باشند.

دبیرکل حزب الله لبنان افزود: چند لقب بخاطر نامزدی پست اول وزیری مطرح شد که ما با آن طبق بودیم؛ بوسیله این دلیل که فکر می کردیم الحریری نیز با آنان موافق است؛ اما اینگونه نشد. فراکسیون های پارلمانی هنوز درباره اسم واحد بخاطر پست مقدمه وزیری پیوستگی دید ندارند. امیدواریم رایزنی های روز دوشنبه در پارلمان به برگزینی شخصی برای نخست وزیری منتهی شود. فدایی می خواهند اعتراضات به هرج و مرج و درگیری بکشد

وی در امتداد اظهار کرد: پیمانه راه ها تو جریان اعتراضات، زندگی آدم را درون معرض ریسک قرار داده است که البته عده ای نیز می خواهند این سیاق ادامه یابد و کار به هرج و مرج و درگیری بکشد.

دبیرکل حزب الله لبنان گفت: حزب الله و امل کمیته هایی برای کنترل هوادارانشان تشکیل داده اند؛ با وجود آنکه این هواداران داخل معرض جنجال آفرینی های زیادی واقع شدند، از مردم لبنان، صبر، بردباری و آگاهی نسبت به حوادث کشور را خواستارم که البته آدم تاکنون توانستند اوضاع را کنترل کنند. مردم لبنان توانستند تاکنون وارد فاز درگیری و هرج و مرج نشوند. نباید نسبت بوسیله حوادثی مانند دزدی درون اعتراضات اخیر لاقیدی کرد

وی افزود: نباید نسبت به حوادثی مانند سرقت و غیره داخل اعتراضات اخیر مسامحه کرد. این موضوعی بسیار خطرناک است. با توجه به اوضاع معیشتی بغرنج انسان لبنان، از اقبال فعلی می خواهیم تو چارچوب اختیاراتی که قانون به آن اعطا کرده بوسیله مسئولیت هایش در زمینه حل مشکلات آدم عمل نرم.

نصرالله تو پایان گفت: به اشخاصی که می خواهند با سوءاستفاده از اوضاع فعلی کشور، سودی بوسیله جیب بزنند، می گویم که الان وقت همبستگی با یکدیگر است؛ بوسیله این برهان که در صورت فروپاشی کشور، همه خسران خواهند کرد. جایز محو که فدایی قیمت ها را افزایش دهند و به تفکر افزایش سود خویشتن باشند؛ بنابراین از مردم لبنان می خواهم بخاطر همبستگی با یکدیگر، نسبت منفعت خویشتن را کاهش دهند.

شاید دوست داشته باشید:

تصاویر | آشتی دو عشیره سوری پس از ۱۰ سال با آستان پاسبان رهبر انقلاب

بوسیله گزارش همشهری آنلاین بوسیله نقل از فارس، آیت الله سید ابوالفضل طباطبایی پاسبان ولی ملا تو سوریه با حضور […]

آپارتاید صد ۲۱ | آژیر اداره ملل به اشغالگری تازه رژیم صهیونیستی

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از بی بی سی، این کارشناسان که از سوی شورای حقوق بشر ملل متحد […]

ادعای یک مقام اطلاعاتی در خاورمیانه درباره حادثه سایت هسته ای نطنز

بوسیله گزارش همشهری آنلاین به نقل از مهر، روزنامه نیویورک تایمز داخل گزارشی بوسیله نقل از یک مقام اطلاعاتی داخل […]