ادعای واهی دیگری از سخنگوی وزارت خارجه آمریکا

admin دسته‌بندی نشده

به گزارش ایسنا، مورگان اورتاگوس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در گفت وگویی اخصاصی با اسکای نیوز عربی داخل ارتباط با ازدحام اعتراضی اخیر در طبق سفارت این کشور در بغداد و به آتش کشیده شدن مدخل هایی از این سفارتخانه گفت: اوضاع امنیتی تو ایلچی گری ساختمانی ما درون بغداد تحت کنترل است و مشکل خاصی در این وابستگی نداریم.

وی گفت: ایالات متحده، ایران و شبه نظامیان موقوف بوسیله آن را مسئول هرگونه رفتار خشونت آمیز و خون ریزی در منطقه می داند.

بوسیله گزارش ایسنا، تجمع عراقی ها در مقابل سفارت آمریکا در بغداد در تعرض به حملات شامگاه یکشنبه واشنگتن به مواضع چرخنده های حزب الله در مرزهای عراق و سوریه انجام شد. این حملات علت کشته شدن دست کم ۲۵ اندام شد.

دونالد ترامپ، مهتر جمهور آمریکا روز سه گانه شنبه در توییتی مدعی شده حیات: میلیون ها عراقی که خواستار آزادی هستند و نمی خواهند که ایران بر آنها حکومت خواه آنها را کنترل نرم. حال زمان شما فرارسیده است!

مهتر جمهور آمریکا همچنین داخل اظهاراتی دیگر درباره ایران مدعی شده بود: ایران یک پیمانکار آمریکایی را کشت و بسیاری دیگر را دچار جریحه کرد. ما قدرتمندانه پاسخ دادیم و ابد این فرمان را خواهیم کرد.

ترامپ تو ادامه ادعاهایش ایران را مسئول نظم دادن حمله به سفارت آمریکا درون عراق خواند و گفت: کاملا مسئول دانسته خواهند شد. علاوه بر این، ما از عراق انتظار داریم که از نیروهایش استفاده درنگ تا از ایلچی گری حفاظت کند و بنابراین مبدا باشد!

مارک اسپر، وزیر دفاع آمریکا ساعاتی پس از اطلاع دادن حملات به مقرهای چرخنده های حزب الله عراق در کنفرانسی خبری عملیات آمریکا را “توفیق آمیز” توصیف کرده و اشاره کرد که آمریکا تدابیر هجومی را علیه گروهی لحاظ کرد که آن را تک کنف ایران دانست.

مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا نیز درون همان جلسه خبری گفت، مسئولان ارشد زنهار ملی دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا را داخل جریان حملات هوایی که واشنگتن در مرزهای عراق و سوریه تزیین داد، صبر دادند؛ حملاتی که تو تاثیر بوسیله تهدیدات علیه نیروهای آمریکایی وجود.

پمپئو افزود: هرگز منتظر نمی مانیم ایران جان مردان و زنان آمریکایی را در مخاطره فراغت دهد.

 وزیر امور خارجه آمریکا روز سه گانه شنبه همچنین در توییتی نوشت: ما پاسخ دفاعی بوسیله حمله دسته نیابتی ایران دادیم که منجر بوسیله کشته شدن یک شهروند آمریکایی و زخمی شدن دیگر سربازان آمریکایی و عراقی شده حیات. حال قسمت قسمت کردن های زیر پناه ایران سفارت ما را در بغداد تهدید می کنند.

این داخل حالی است که سید عباس موسوی، سخنگوی وزارت خارجه تجاوز ارتشی آمریکا بوسیله خاک و نیروهای عراقی را به شدت محکوم کرد و از آمریکا خواست تا به استقلال، حاکمیت و یکپارچگی ارضی عراق ناموس گذاشته و دخالت خود را در امور تویی این ناحیه ایستا نرم.

موسوی با اشاره به کذب بودن ادعای آمریکا در مبارزه با تروریسم اقرار داشت: این حملات بار دیگر ادعای کذب آمریکا در مبارزه با گروهک تکفیری داعش را اثبات کرد؛ به طوری که ایالات متحده، مواضع نیروهایی را هدف قرار داده است که در طول سال های گذشته ضربات ثقل به تروریست های داعش مخبر کرده اند.

سخنگوی وزارت امور خارجه در ادامه تصریح کرد: آمریکا با این حملات، زنهار قاطع خویشتن را از تروریسم و بی توجهی به استقلال و حاکمیت کشورها نشان داده است و باید مسئولیت تبعات این اقدام غیر قانونی خویشتن را بپذیرد.

انتهای پیام

شاید دوست داشته باشید:

کرونا عذر مذاکره ایران و آمریکا می شود؟

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از شرق، درحالی که دستگاه دیپلماسی ایران بسیار از یک ماه است که تمرکز […]

جزئیات بالن استریت ژورنال از اولیه تراکنش مالی میان ایران و اروپا در چارچوب اینستکس

به گزارش همشهری آنلاین بوسیله نقل از فارس، روزنامه آمریکایی وال استریت ژورنال درون گزارشی به پراکندن برخی جزئیات از […]

آلمان پناهنده ایرانی را با هواپیمای دربستی به تهران برمی گرداند

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از دویچه وله، زنی ایرانی که تقاضای پناهندگی اش در آلمان رد شده، درون بازداشتگاه […]