انتقاد مسکو از مجاهدت آمریکا برای انصراف روسیه و چین از وتوی تحریم تسلیحاتی ایران

admin دسته‌بندی نشده

بوسیله گزارش ایسنا بوسیله نقل از خبرگزاری تاس، وزارت امور خارجه روسیه در بیانیه ای درباره تلاش آمریکا بخاطر منصرف کردن روسیه و چین از وتو کردن پیش نویش قطع روزنامه شورای کنف سازمان ملل بخاطر تمدید تحریم تسلیحاتی ایران، مطرح کرد: در کنگره [آمریکا] گفته شده است که آمریکا جدیت خواهد کرد تا روسیه و گره را بازنشسته کند که پیش نویش قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران را وتو نکند. در واقع شورای کنف این مسئله را مطرح نمی کند. دلیلی برای آن وجود ندارد. موارد و شرایطی که در سال ۲۰۱۵ کنار سر آن توافق شد بازبینی نمی شوند. شرایط عجیبی است وقتی که کشوری از تسلسل فداکار ملزومات یک کمیت روزنامه حرف می زند اما تو عین حال غصه سعی می بطی ء عایق اجرای آن توسط کشورهای دیگر می شود.

وزارت امور خارجه روسیه در امتداد با اشاره به این که آمریکا کاملا به اهمیت غرض های شورای امنیت اداره ملل که بخاطر تمامی کشورها زور آور است، بی توجه نیست، اعتراف کرد: با این وجود، تاسف آور است که واشنگتن همچنان بوسیله نادیده ستاندن خواسته شورای امن داخل زمینه الزاماتی که بخاطر آمریکا ایجاد می کند و تخطی های آشکار آن از دستور کار تمامیت اقدام انجام مشترک[برجام] درباره پروگرام هسته ای ایران و قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امان ادامه می دهد.

این وزارت خانه روسیه با بیان این که عبارت «بایکوت تسلیحاتی» داخل قطعنامه ۲۲۳۱  شورای امنیت ذکر نشده است و عزب یک دستورالعمل جداگانه بخاطر تامین جنگ افزار در بازه زمانی محدود را ارائه کرد، افزود: مرام به انزوا کشاندن ایران، اعمال ضیق بر آن، محروم کردنش از حقوق عرفی تولید انرژی هسته ای برای اهداف صلح آمیز و دفاعی هیچ گاه تعیین نشده است. درون غیر این صورت، تهران هیچ گاه با سازش هسته ای که توافقی برابر بود و هست، موافقت نمی کرد.

همچنین در بیانیه وزارت امور خارجه روسیه آمده است: تمایل آمریکا بخاطر تحمیل طرحی به سراسر دنیا برای اجرای گزینشی قطعنامه های شورای امنیت دایره ملل به طور مطلق مردود است.

انتهای پیام

شاید دوست داشته باشید:

تصاویر | آشتی دو عشیره سوری پس از ۱۰ سال با آستان پاسبان رهبر انقلاب

بوسیله گزارش همشهری آنلاین بوسیله نقل از فارس، آیت الله سید ابوالفضل طباطبایی پاسبان ولی ملا تو سوریه با حضور […]

آپارتاید صد ۲۱ | آژیر اداره ملل به اشغالگری تازه رژیم صهیونیستی

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از بی بی سی، این کارشناسان که از سوی شورای حقوق بشر ملل متحد […]

ادعای یک مقام اطلاعاتی در خاورمیانه درباره حادثه سایت هسته ای نطنز

بوسیله گزارش همشهری آنلاین به نقل از مهر، روزنامه نیویورک تایمز داخل گزارشی بوسیله نقل از یک مقام اطلاعاتی داخل […]