نماینده عراقی: سفر شمخانی به بغداد ارتباطی با انتخاب مطلع وزیر جدید ندارد

admin دسته‌بندی نشده

بوسیله گزارش ایسنا بوسیله نقل از شبکه الموقف العراقی، محمد البلداوی نماینده فراکسیون صادقون درون پارلمان عراق در رابطه با سفر علی شمخانی،دبیر شورای عالی امن ملی ایران به عراق گفت: عروج علی شمخانی به بغداد ارتباطی با مساله انتخاب نخست وزیر جدید عراق ندارد بلکه این عروج امکان پذیر است درون رابطه با دو مساله باشد.
وی تو گفت و گو با خبرنگاران گفت: برخی رسانه ها تلاش می کنند که سفر علی شمخانی بوسیله عراق را به مساله گزینش فاتحه وزیر جدید تماس دهند اما در حقیقت این عروج هیچ ارتباطی با مساله تفویض مبدا وزیر ندارد و مرتبط با دو مساله است.

البلدوای گفت: مهم ترین پایه سیر تکاملی شمخانی به عراق انبازی میان تهران و بغداد برای مقابله با ترویج ویروس کرونا و ضعف دادن این بیماری است و مساله دوم در رابطه با تداوم و بسط توافقات پیشین میان دو قلمرو تو راستای تبادل اطلاعات و شریک شدن اطلاعاتی بوسیله خصوص در مبنا مبارزه با تروریسم است.
بر بنیاد این گزارش، پیش از این همچنین یک مقام پیشین عراقی گفته حیات که عروج شمخانی بوسیله بغداد علامت می دهد که ما در گزینش مطلع وزیر جدید شکست خورده ایم.
علی شمخانی، سخن سنج شورای برجسته ایمنی ملی کشورمان شب گذشته باخبر بغداد شد و امروز با فالح الفیاض،مشاور زنهار ملی عراق دیدار وگفتگو کرد.
انتهای پیام

شاید دوست داشته باشید:

تصاویر | آشتی دو عشیره سوری پس از ۱۰ سال با آستان پاسبان رهبر انقلاب

بوسیله گزارش همشهری آنلاین بوسیله نقل از فارس، آیت الله سید ابوالفضل طباطبایی پاسبان ولی ملا تو سوریه با حضور […]

آپارتاید صد ۲۱ | آژیر اداره ملل به اشغالگری تازه رژیم صهیونیستی

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از بی بی سی، این کارشناسان که از سوی شورای حقوق بشر ملل متحد […]

ادعای یک مقام اطلاعاتی در خاورمیانه درباره حادثه سایت هسته ای نطنز

بوسیله گزارش همشهری آنلاین به نقل از مهر، روزنامه نیویورک تایمز داخل گزارشی بوسیله نقل از یک مقام اطلاعاتی داخل […]