پمپئو مدعی شد: احاله دوا به ایران مانعی ندارد

admin دسته‌بندی نشده

بوسیله گزارش ایسنا به نقل از شبکه سی ان بی سی، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا جمعه شب در یک نشست خبری درباره عالمگیر ویروس کرونا درون این قلمرو در پاسخ به سوالی مبنی پهلو اینکه آیا نوبت او قصدی برای لغو بایکوت ها علیه ایران دارد، گفت: آنها جواب را می دانند. مقامات ایران، آنها جواب سئوال شما را می دانند.

ولی مایک پمپئو وزیر امورخارجه آمریکا در این نشست خبری در پاسخ بوسیله سوالی مشابه تلاش کرد چهره ای آدم دوستانه از کشورش علامت دهد و مدعی شد: همه دنیا باید بدانند که کمک های حیاتی به ایران، مشمول تحریم ها نمی شود.

این در حالی است که هفته گذشته دولت آمریکا در امتداد محاکمه های خصمانه خویشتن درقبال تهران چندین بایکوت جدید دشت ایران وضع کرد.

پمپئو تو ادامه ادعاهای خویشتن گفت: ما داخل حال انجام هر کاری هستیم تا بتوانیم انتقال کمک های ضروری (به ایران) را تسهیل کنیم و اطمینان نتیجه یابیم که معاملات مالی مرتبط با آن نیز انجام شود. هیچ تحریمی درخصوص ارسال دوا به ایران وجود ندارد، هیچ تحریمی محصول کمک های بشر دوستانه بوسیله این ناحیه بود ندارد.

وی همچنین مدعی شد: در شرایطی که آنها با مشکلی بزرگ روبرو هستند، ما می خواهیم که دارو و کالاهای بشر دوستانه به مشت انسان ایران برسد.

به گزارش ایسنا، این ادعاها تو حالی مطرح می شود که حسن شیخ مهتر جمهوری کشورمان روز جمعه در پیامی خطاب به مردم آمریکا، اظهار داشت: اینجانب هشدار می دهم که در وضعیت یک اپیدمی خطرناک جهانی، تهران و پاریس و لندن و واشنگتن فاصله چندانی ندارند و هر دادرسی کوته بینانه و خصمانه ای که بخواهد موجب تضعیف نظام پزشکی و محدویت منابع مالی در مدیریت هیاهو داخل ایران شود، تاثیر یمین بر روند مبارزه با این اپیدمی در سایر کشورها خواهد داشت. کووید-۱۹ به معنای حقیقی تعبیر یک موضوع مرگ و زندگی برای تمام کشورها است و شکست آن نیز یک مواجب جهانی است.

همچنین وزیر امورخارجه ایران در  روزهای گذشته بارها پافشاری کرده است که ایران باوجود دانش پزشکی و تلاشهای وافر بخاطر مقابله با ویروس کرونا و تاثیرات آن با موانعی محسوس است.

وی از کشورهای جهان خواسته است تا دست از این بی نظری بردارند و تحریم های جاهل انسانی آمریکا علیه ایران در این طور شرایطی را نادیده بگیرند.

انتهای پیام

شاید دوست داشته باشید:

تصاویر | آشتی دو عشیره سوری پس از ۱۰ سال با آستان پاسبان رهبر انقلاب

بوسیله گزارش همشهری آنلاین بوسیله نقل از فارس، آیت الله سید ابوالفضل طباطبایی پاسبان ولی ملا تو سوریه با حضور […]

آپارتاید صد ۲۱ | آژیر اداره ملل به اشغالگری تازه رژیم صهیونیستی

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از بی بی سی، این کارشناسان که از سوی شورای حقوق بشر ملل متحد […]

ادعای یک مقام اطلاعاتی در خاورمیانه درباره حادثه سایت هسته ای نطنز

بوسیله گزارش همشهری آنلاین به نقل از مهر، روزنامه نیویورک تایمز داخل گزارشی بوسیله نقل از یک مقام اطلاعاتی داخل […]