آلمان پناهنده ایرانی را با هواپیمای دربستی به تهران برمی گرداند

admin دسته‌بندی نشده

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از دویچه وله، زنی ایرانی که تقاضای پناهندگی اش در آلمان رد شده، درون بازداشتگاه فرودگاه فرانکفورت بلاتکلیف مانده زیرا پروازی به تهران بود ندارد. او و یک نفر دیگر به زودی با یک هواپیمای چارتر بوسیله تهران بازگردانده می شوند. 

زوجه ۳۴ ساله ای، اواخر ماه فوریه، داخل تالار ترانزیت فرودگاه فرانکفورت از دولت آلمان درخواست پناهندگی کرد. او به ماموران گفت به برهان خاطرخواهی بوسیله مردی متاهل، از سوی برادرانش به مرگ ترساندن شده و جانش در خطر است. کسی حرف او را باور نکرد و تقاضای مربوطه تحت نشانی “آشکارا بی بنیاد” رگه شد. 

این زوجه را پس ازآن به بازداشتگاه موقت فرودگاه بردند تا با اولین تصعید به ایران برگردانده شود. اخراج اما به طول انجامید؛ فاتحه به برهان نقض بسیاری پروازها به تهران درون نفوذ کردن به سقوط هواپیمای اوکراینی و بعد بحران کرونا که باعث شد اکثر خطوط هواپیمایی، پروازهای خود را کنسل کنند.

وبسایت “تاگس شاو” می نویسد این شهروند ایرانی و یک زن دیگر قرار است اوایل هفته آتی بوسیله صورت اختصاصی با یک هواپیمای چارتر و در معیت چند پلیس، مترجم و جمعی پزشکی بوسیله کشورشان برگردانده شوند. 

تاگس شاو درباره این اقدام ویژه می نویسد، هر چند مقامات آلمانی به کرات برای بازگرداندن پناهجویان اخراجی از هواپیماهای چارتر استفاده کرده اند اما این که یک جت فقط برای یک یا دو نفر خاص داده شود، بسیار نادر بوده است: «بخصوص از این سبب نادر که نه جرم خاصی رخ گرفته و نه اتفاقی افتاده که بوسیله مصالح اشتراکی مربوط بوده باشد.»

اخراج رهبر باند خلافکاران لبنانی، از جمله موارد معدودی است که فردی با جت خصوصی از آلمان اخراج شد. ابراهیم میری، خطاکار سابقه دار که در خانه دادن برمن عمر می کرد در سال ۲۰۱۹ به لبنان برگردانده شد.

گونتر بورکهارد، رئیس راه اندازی “پرو آزول” تشکل سرپرست پناهجویان می گوید: «ما به دلیل دشواری های پزشکی و انسانی ناشی از هیاهو کرونا، هر رویه طرد را فراتر از یک رفتار غیرمسئولانه می دانیم.» بورکهارد خواستار آن شده که هرگونه اخراج درون سطح هيئت قانونگذاری اروپا و کشورهای خارج از این حوزه تا اطلاع ثانوی متوقف شود.  قضا و قدر آلمان اما نظر دیگری دارد. 

اگر پرواز مربوطه اجرا شود، دستکم ۱۰۰ هزار یورو هزینه خواهد داشت. تو اصل، آن کسی که اخراج می شود موظف است هزینه برگشتن را شخصا تقبل کند ولی معمولا این افراد چنین پولی ندارند. از نظر قوانین اقامتی نیز، همان شرکتی که مسافر را بوسیله آلمان آورد، باید زیبایی بازگشت او را هم بدهد. زن ایرانی ۳۴ ساله با لوفت هانزا به فرانکفورت آمده و این درحالی است که لوفت هانزا از چند هفته قبل تصعید به ایران را راکد کرده است. با توجه به زیان هنگفتی که لوفت هانزا از بحران کرونا و زمین گیر شدن هواپیماها دیده، بعید است که هزینه بازگرداندن مسافر ایرانی و همراهانش را را تقبل کند.

شاید دوست داشته باشید:

تصاویر | آشتی دو عشیره سوری پس از ۱۰ سال با آستان پاسبان رهبر انقلاب

بوسیله گزارش همشهری آنلاین بوسیله نقل از فارس، آیت الله سید ابوالفضل طباطبایی پاسبان ولی ملا تو سوریه با حضور […]

آپارتاید صد ۲۱ | آژیر اداره ملل به اشغالگری تازه رژیم صهیونیستی

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از بی بی سی، این کارشناسان که از سوی شورای حقوق بشر ملل متحد […]

ادعای یک مقام اطلاعاتی در خاورمیانه درباره حادثه سایت هسته ای نطنز

بوسیله گزارش همشهری آنلاین به نقل از مهر، روزنامه نیویورک تایمز داخل گزارشی بوسیله نقل از یک مقام اطلاعاتی داخل […]