عبدالحلیم خدام فوت کرد؛ مانوس حافظ و مخالف بشار اسد

admin دسته‌بندی نشده

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از مهر، رسانه های تازی کلمه از فوت عبدالحلیم خدام سیاستمدار سوری درون پاریس شناسایی دادند. هنوز منابع رسمی این شناسایی را تأیید نکرده اند.

 منابع خبری عربی از فوت عبدالحلیم خدام سیاستمدار سوری درون پاریس خبر دادند. هنوز منابع رسمی این وقوف را تأیید نکرده اند اما برخی شخصیت های عربی تو صفحات شخصی خود این معارفه را منتشر و پیام دلداری ارسال کردند.

عبدالحلیم خدام (متولد ۱۵ سپتامبر ۱۹۳۲) سیاست مدار سوری از سال ۱۹۸۴ تا ۲۰۰۵ دستیار رئیس جمهور و از ۱۹۷۰ تا ۱۹۸۴ وزیر امور خارجه این ملک حیات. وی تو بور پس از مرگ حافظ اسد تا گزینش بشار اسد در سال ۲۰۰۰ رئیس جمهور موقت سوریه بود.

وی پیش از سال ۱۹۷۰ هم به عنوان استاندار دو استان دمشق و حماه و وزیر قناعت و تجارت خارجی مبتلا به امر بود و پس از فرار به فرانسه در سال ۲۰۰۵ بوسیله تهمت خیانت کنار ضد سوریه بوسیله روستا سال حبس غیابی محکوم شد. مواضع خدام داخل اثر تحولات سوریه دگرگونی کرد و علیه اقبال و محور مقاومت موضع گرفت.

خدام در دهات بانیاس سوریه متولد شد. درون ۱۷ سالگی بوسیله حزب بعث الحاقیه. او در دانشگاه دمشق تحصیل کرده و درون سال ۱۹۶۳ با بوسیله غلبه فرود امدن حزب بعث به عنوان استاندار استان قنیطره نخستین منصب دولتی خود را درون اختیار استراحت گرفت. سپس از سال ۱۹۶۷ استاندار حماه شد و بعد از مدتی استانداری دمشق را کنار عهده داری گرفت.

سپس وزیر صرفه جویی دولت وقت سوریه شد و پس ازآن از آن مسئولیت وزارت بازرگانی اجنبی را به خشکی امدن عهده گرفت. قبل از آن که فاروق الشرع، وزیر امور خارجه شود، از سال ۱۹۷۰ تا ۱۹۸۴ متصدی این سمت بود اما بعد از آن به سمت معاونت اربابی جمهوری انتخاب شد. پس ازآن از مرگ حافظ اسد بوسیله مدت ۳۷ روز سرپرست اربابی جمهوری شد تا این که پست را تحویل بشار اسد عدل.

خدام نقشی مهم در مجادله داخلی لبنان (از ۱۹۷۵ تا ۱۹۹۰) و نقشی مؤثر داخل انعقاد پیمان طایف تو سال ۱۹۸۹ که به عاقبت دعوا های داخلی لبنان انجامید، داشت. از آن تاریخ تا سال ۱۹۹۸ به اذن حافظ اسد مسئول پرونده لبنان بود.

وی در پاریس داخل کاخی که رفیق حریری نخست وزیر اسبق لبنان بوسیله او سوغات داده بود زندگی می کرد.

شاید دوست داشته باشید:

حمله سایبری ناموفق رژیم صهیونیستی به بارانداز شهید رجایی

به گزارش همشهری، یک مقام مسئول داخل بندر مثال رجایی در صحبت با «نورنیوز» ضمن رگه ادعای حمله قاهر به تاسیسات […]

موقعیت نفتکش های جدید ایران تو دریای کارائیب | هشتگی درباره ایران که ترند ابتدا توییتر ونزوئلا شد

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از نورنیوز، نفتکش “فارست” پس از ورود به منطقه انحصاری اقتصادی ونزوئلا با اسکورت […]

گزارش نیویورک تایمز از بیانات امروز پیشقدم معظم انقلاب

بوسیله گزارش ایسنا، مجله نیویورک تایمز در گزارش خود جزء هایی از خطبه محضر آیت الله خامنه ای داخل روز […]