شیوع کرونا و احتمال تعطیلی مراسم حج پس از ۲۲۲ سال

admin دسته‌بندی نشده

به گزارش همشهری آنلاین بوسیله نقل از گاردین، هر چند عربستان مرزهای زمینی، هوایی و دریایی خویشتن را به روی مسافران و گردشگران ودیعه است، تا امروز ۱۵۰۰ بیمار مبتلا بوسیله کووید-۱۹ و ۱۰ مرگ در این کشور گزارش شده است. از لفظ دیگر، مشت اندک ۷۲ هزار نفر داخل خاورمیانه به کرونا مبتلا شده اند؛ منطقه ای که در ایام حج بیشترین مسافر را به ملک وحی اعزام می کند.

اگر سرعت شیوع کروناویروس تو چند ماه آینده نرم و آمار مبتلایان نزولی نشود، به گمان زیاد عربستان ناچار می شود سنت سالانه حج را تعطیل کند؛ اتفاقی که آخرین بار داخل ۱۷۹۸ صورت داده و ممکن است پس از ۲۲۲ سال تکرار شود. البته سیر بوسیله مکه و مدینه در سال ۱۹۱۸ بوسیله دلیل شیوع آنفلوانزای اسپانیایی ممنوع شده وجود ولی این بار اول در زیاد از ۲۲۰ سال اخیر است که مسلمانان سراسر جهان نمی توانند برای به جا آوردن اعمال حج به حجاز بروند.

محمد موثق بن طاهر بنتن، وزیر حج و عمره عربستان در این باره گفت: «اولویت پادشاهی عربستان سعودی مصونیت و امنیت همگی مسلمانان و ملل است. بوسیله همین دلیل از همگی خواسته ایم تا وقتی به یک چشم انداز صریح و شفاف نرسیده ایم، برای اعزام زائران برنامه ریزی نکنند.» شیراز ماهر، استاد مطالعات جنگ در کینگز کالج لندن اندوه پارسا است مقام های سعودی مردم مسلمان را از نظر ذهنی برای احتمال باطل شدن عادات حج آماده می کنند.

در ۲۰۰ سال اخیر دست کم ۴۰ مورد شیوع بیماری های فراگیر و درگیری های جهانی از جمله دو شورش جهانی نتوانسته است در برگزار شدن مراسم سالانه حج خلل ساختن درنگ اما اگر تا موسم حج تو چهار ماه آینده مسئله واگیری کرونا مهار نشود، شاید عربستان سعودی تشریفات حج تمتع را برگزار نکند.

شاید دوست داشته باشید:

عربستان پرونده جمال خاشقجی را بست

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، اسپوتنیک گزارش داد که دادگاه کیفری ریاض امروز دوشنبه ۱۷ شهریور ماه طی کار هایی هشت […]

این سه قلمرو عربی آماده برقراری روابط با اسرائیل هستند | گزارش وزارت پناه صهیونیستی

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از فارس، همزمان با صعود توافق رژیم صهیونیستی با امارات عربی متحده برای عادی سازی […]

دستور کار بایدن برای برجام و ایران در رخساره پیروزی درون انتخابات

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، نهر بایدن، اما هشدار داد که چنین مربوط به طبقه کارگر و زحمتکش […]