افشاگری زنان عربستانی از آزار جنسی | هشتگی که داغ شد

admin دسته‌بندی نشده

 به گزارش همشهری آنلاین به نقل از میزان؛ صدها زن داخل عربستان سعودی در شبکه های اجتماعی تجربه های خود را از آزار جنسی توسط مردها به وجه اشتراک مجله گذاشته اند.

خبرگزاری رویترز درون گزارشی ضمن معاینه این موضوع تصنیف است که صدها زوجه داخل عربستان سعودی با استفاده از هشتگ «Why_I_didn’t_report_it» (چرا غلام آن را گزارش ندادم) آزار جنسی دشت خود را بیان کرده اند.

این زنان با داغ کردن این هشتگ، از آزارهای جنسی که داخل ساختمانی و خواه در جامعه با آن مواجه شده و از ترس مجازات و خواه شرم آن را به مقام ها گزارش نداده اند، می گویند.

مقام های عربستان سعودی مدعی هستند که خشونت خانگی و آزار جنسی محصول زنان را غیرقانونی اطلاع دادن کرده اند اما گزارش ها نشان می دهد زنانی که این آزارها را گزارش داده اند با کمپین هایی در رسانه های اجتماعی مواجه شده و مورد سرزنش فراغت اندوهناک اند.

یکی از زنان سعودی داخل این باره می گوید «دوستان من زمانی که آزارهای جنسی را گزارش دادند تهذیب شده و آسیب های بیشتری را متحمل شدند؛ غلام سکوت را انتخاب کردم.»

یکی دیگر از کاربران تو توییتر می گوید «پدرش او را تک ضرب و شتم قرار داده و از ساختمان خارج انداخته است اما زمانی که او این موضوع را گزارش داده، دستگیر شده است.»

بسیاری از زنان سعودی همچنین می گویند که از مصاحبت کردن تو این باره بیم دارند به خصوص زمانی که فرد آزار دهنده یکی از اعضای خانواده است.

یکی دیگر از زنان نوشته «من زمانی که گزارش دادم پاسبان من را متقاعد کرد تا از تعاقب کردن این موضوع خودداری کنم؛ در حالی که فرید آزار دهنده در درگاه آنها نشسته بود.»

علاوه بر سرکوب گسترده مخالفان، بسیاری از فعالان حقوق زنان تو عربستان نیز گرفتار و سرکوب شده و مورد شکنجه یا آزار جنسی در زندان ها قرار خمود اند.

شاید دوست داشته باشید:

عربستان پرونده جمال خاشقجی را بست

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، اسپوتنیک گزارش داد که دادگاه کیفری ریاض امروز دوشنبه ۱۷ شهریور ماه طی کار هایی هشت […]

این سه قلمرو عربی آماده برقراری روابط با اسرائیل هستند | گزارش وزارت پناه صهیونیستی

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از فارس، همزمان با صعود توافق رژیم صهیونیستی با امارات عربی متحده برای عادی سازی […]

دستور کار بایدن برای برجام و ایران در رخساره پیروزی درون انتخابات

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، نهر بایدن، اما هشدار داد که چنین مربوط به طبقه کارگر و زحمتکش […]