کدام کشورهای حاشیه نویسی جنوبی خلیج فارس درون مبارزه با کرونا بوسیله ایران کمک کردند؟

admin دسته‌بندی نشده

بوسیله گزارش همشهری آنلاین به نقل از فارس، در جای پا شیوع ویروس کرونا داخل ایران٬ برخی کشورها از عموم چروک و چندین کشور شامل همسایگان و دیگر کشورها اقدام به ارسال دستیار های پزشکی و بهداشتی به ایران برای مقابله با این ویروس کردند.

در همین خصوص محمد کشاورززاده فرستاده جمهوری اسلامی ایران در چین تو تشریح معاون های مردمی و شانس چین به ایران در پی عالمگیر ویروس کرونا عنوان کرد که تاکنون ۳۰ محموله معاون بهداشتی و درمانی از گره به ایران ارسال شده است.

از جمله کشورهای همسایه که درون جای پا مسری این مصیبت رفتار به ارسال کمک به ایران کردند٬ چند کشور حوزه جنوبی خلیج فارس بودند، قطر، امارات متحده عربی، کویت و اخیرا نیز عمان.

*قطر

براساس این گزارش، سفارت جمهوری اسلامی ایران در دوحه ۲۶ اسفند از ارسال اولین حمل کمک های بهداشتی کشور قطر به میزان بیش از پنج و نصف تن اقلام بهداشتی و درمانی به ایران خبر داد.

صندوق توسعه قطر (QFFD) در بیانیه ای اعلام کرده بود که قطر بوسیله منظور حمایت از مقابله ایران با ویروس جدید کرونا «کووید-۱۹» به این کشور حدود ۶ قد امانت حاوی تجهیزات و کالا پزشکی ارسال و تأکید کرد که قطر به حمایت از تلاش های بین المللی به منظور مقابله با کرونا امتداد خواهد داد.

سفارت جمهوری اسلامی ایران داخل دوحه همچنین مبدا فروردین ماه از ارسال دومین حمل معاون های قطر خبر رحم و اعلام کرد: هواپیمای حامل دستیار های نصیب و قسمت قطر محتوی هفت قد تجهیزات پزشکی و بهداشتی برای مقابله با ویروس کرونا از دوحه به تهران خبر رحم. امارات متحده عربی

سفارت جمهوری اسلامی ایران در ابوظبی همچنین ۱۲ اسفند ماه اعلام کرد: با شریک وزارت امور خارجه امارات عربی متحده، وزارت امور خارجه ایران و ایلچی گری جمهوری اسلامی ایران تو ابوظبی، یک تیم از اداره جهانی بهداشت با ۷.۵ تن تجهیزات پزشکی شامل کیت های تشخیص ویروس کرونا، ماسک و دستگاه های تنفسی و تجهیزاتی به ارزش ۳۰۰ هزار دلار با یک هواپیمای نظامی اماراتی راهی ایران شد.

خبرگزاری رسمی امارات متحده عربی نیز روز دوشنبه ۲۶ اسفند ماه گزارش عدالت که این کشور دومین محموله کمک های پزشکی و امدادی را به ایران ارسال کرده است.بر همین زمینه هم اداره طاس اطلاع رسانی و امور سخنگویی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران نیز همان روز (دوشنبه) ۲۶ اسفند ماه اعلام کرد: بعدازظهر امروز (دوشنبه) دستیار های انساندوستانه امارات عربی متحده شامل ۳۲ قامت تجهیزات پزشکی و بهداشتی به ترانه مقابله با شیوع ویروس کرونا توسط دو فروند هواپیمای اماراتی از مبدا ابوظبی به ایران ارسال و تحویل کشورمان شد.

همچنین روز گذشته «شیخ عبدالله زمینه زاید آل نهیان» وزیر خارجه و همکاری بین المللی امارات متحده عربی در وفاق تلفنی با محمدجواد باریکه وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران بر همبستگی با دولت و ملت ایران در مبارزه با شیوع کرونا تاکید کرد. کویت

 «عالم احمد ناصر الجابر الصباح» وزیر امور خارجه کویت نیز سه گانه شنبه ۲۷ اسفند ماه تو گفتگوی تلفنی با محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران ضمن اعلام همبستگی با بخت و امت ایران در مبارزه با عالمگیر کرونا از معاون انسان دوستانه ۱۰ میلیون دلاری کویت بوسیله ایران برای مقابله با کرونا وقوف قسط.(اینجا بخوانید) و اما عمان

عمان نیز درون روزهای اخیر رفتار به ارسال کمک بوسیله ایران کرد. در همین خصوص محسن اسدی لاری مدیرکل همکاری های بین المللی وزارت بهداشت با اشاره به ارسال اولین محموله معاون های  اهدایی از کشور عمان به ایران، تقریر داشت: نخستین محموله اهدایی کشور عمان چهارشنبه شب ۲۰ فروردین بااطلاع ایران و تحویل خزانه پری هلال احمر شده است و پس از شمارش و بازرسی کمیته نظارت بر کمک های بین المللی، تحویل دانشگاه های علوم پزشکی ناحیه خواهد شد.

در همین خصوص «محمد توتونچی» دستیار پیک جمهوری ایران در مسقط اعلام کرد که اولین محموله کمک های طالع عمان با یک پرواز کارگوی عام محتوی ملزومات پزشکی بهداشتی به کمیت ۳۰ جثه برای مبارزه با ویروس کرونا تحویل مقامات وزارت بهداشت ایران شد.

گفتنی است پس از شیوع ویروس کرونا٬ تعدادی از کشورهای دیگر اعم از همسایه و غیر همسایه از عموم ترکیه، ازبکستان، ترکمنستان،گرجستان، روسیه، ژاپن،کره جنوبی، اتریش، انگلیس، فرانسه، آلمان و… رفتار به ارسال کمک هایی به ایران کرده خواه اعلام کرده اند که این کمک ها به ایران ارسال خواهد شد.

داخل همین خصوص نیز سید عباس موسوی سخنگوی وزارت خارجه ایران در اظهاراتی عنوان کرد که حدود ۳۰ ملک و سازمان های بین المللی و موسسه های انسان سرشت و تا اینکه ایرانیان مقیم خارج از کشور درون این مدت اقدام به ارسال کمک بوسیله ایران کرده اند. 

شاید دوست داشته باشید:

عربستان پرونده جمال خاشقجی را بست

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، اسپوتنیک گزارش داد که دادگاه کیفری ریاض امروز دوشنبه ۱۷ شهریور ماه طی کار هایی هشت […]

این سه قلمرو عربی آماده برقراری روابط با اسرائیل هستند | گزارش وزارت پناه صهیونیستی

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از فارس، همزمان با صعود توافق رژیم صهیونیستی با امارات عربی متحده برای عادی سازی […]

دستور کار بایدن برای برجام و ایران در رخساره پیروزی درون انتخابات

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، نهر بایدن، اما هشدار داد که چنین مربوط به طبقه کارگر و زحمتکش […]