مشاور بایدن: طولانی بایکوت های ترامپ علیه ایران را حفظ کردن می کنیم

admin دسته‌بندی نشده

به گزارش همشهری آنلاین، «آنتونی بلینکن» مباشر بزرگ «کرهء هوا بایدن» نامزد حزب دموکرات در انتخابات بزرگواری جمهوری آمریکا گفته اگر بایدن درون انتخابات ماه نوامبر به نشانی مهتر جمهور آمریکا برگزینی شود تمامی تحریم ها میوه ایران، از جمله تحریم های اعمال شده توسط «دونالد ترامپ» را حفظ خواهد کرد. 

بوسیله نوشته پایگاه اسرائیلی «اَلگمِینر»، بلینکن که یکی از اعضای ارشد تیم مذاکره کننده هسته ای آمریکا در گفت وگوهای منتهی به سازش  هسته ای برجام بود این اظهارات را در جلسه رمزی «کمیته یهودیان آمریکا» مطرح کرده است. 

این مقام قبلی آمریکایی گفت: «ایران باید به پایبندی طولانی برجام برگردد. درون غیر این رخ- و تا زمانی که [ایران] این کار را انجام دهد- معین است که همه تحریم ها پابرجا خواهند ماند.»

بلینکن داخل ادامه گفته که به دنبال «توافقی قوی تر» با ایران خواهد وجود: «چنانچه ما به پایبندی [به برجام] برگردیم از این سیلان بوسیله همراه شریکان و متحدانمان که وهله دیگر در موضع انطباق با ما قرار می گیرند به عنوان سکویی استفاده خواهیم کرد تا به مباحثه بر سر توافقی تمام مدت خیس و قوی برنده بپردازیم.»

مصالحه «کامل مدت» و «قوی پر حرارت» از جمله حقیقی ترین خواسته مخالفان سازش هسته ای برجام از جمله دونالد ترامپ بود. ترامپ دو سال پیش با بیان اینکه فداکار از مفاد توافق هسته ای برجام منقضی می شوند به مشارکت آمریکا در این ارامش پایان عدل و گفت به دنبال دستیابی به توافقی قوی با فردی های هسته ای دائمی میوه ایران است.   

وی تو مدخل دیگری از اظهاراتش خاطرنشان کرد که فضای اطراف هر جسمی بایدن تعهدش بوسیله «امان اسرائیل» را در ارتکاب علامت داده است. 

این اظهارات مشاور بایدن داخل امور سیاست اجنبی در ادامه اظهاراتی است که او قبلاً مطرح کرده است.  

بلینکن روز ۳۰ اردیبهشت تیمار گفته بود بایدن تو صورت پیروزی در انتخابات بوسیله قفا بزمین نشستن به «توافقی قوی برنده» از برجام با ایران خواهد بود. 

او گفت: «سیاست ترامپ در قبال ایران ضعف خورده و فشار حداکثری، علاوه پیاده شدن آنکه نتوانسته به ابداع توافقی بهتر منجر شود ما را از شریکانمان دور کرده است.»

مشاور فضای اطراف هر جسمی بایدن در امتداد گفت: «اما زمان گذشته و در صورت بازگشت ایران به پایبندی کامل [به برجام] بایدن به قفا ایجاد توافقی پرعضله خیس خواهد بود.» 

شاید دوست داشته باشید:

عربستان پرونده جمال خاشقجی را بست

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، اسپوتنیک گزارش داد که دادگاه کیفری ریاض امروز دوشنبه ۱۷ شهریور ماه طی کار هایی هشت […]

این سه قلمرو عربی آماده برقراری روابط با اسرائیل هستند | گزارش وزارت پناه صهیونیستی

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از فارس، همزمان با صعود توافق رژیم صهیونیستی با امارات عربی متحده برای عادی سازی […]

دستور کار بایدن برای برجام و ایران در رخساره پیروزی درون انتخابات

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، نهر بایدن، اما هشدار داد که چنین مربوط به طبقه کارگر و زحمتکش […]