عرضه پیش نویس قطعنامه تسلسل تحریم تسلیحاتی ایران توسط آمریکا به شورای کنف

admin دسته‌بندی نشده

به گزارش ایسنا بوسیله نقل از شبکه بلومبرگ، فدایی دیپلمات ها مدعی شدند که آمریکا تصحیح نشده قطعنامه ای را به اعضای شورای امنیت دایره ملل داده است که علت تمدید تحریم تسلیحاتی ثمر ایران به طور نامحدود خواهد شد.

طبق تصحیح نشده پیش نویس این قطعنامه که بوسیله رؤیت بلومبرگ رسیده است، با نزدیک شدن به پایان کتاب تحریم تسلیحاتی ایران در ماه اکتبر پیش نویس آمریکا از تمامی کشورها می خواهد که «از تامین، معامله و انتقال مستقیم خواه غیر مستقیم» جنگ افزار به ایران و از ایران[بوسیله کشورهای دیگر] خودداری کنند جز آن که کمیته شورای حمایت این اقدام را قید سی روز و به طور مجزا تایید کند.

رونوشت آمریکا از این قطعنامه داخل اثر این مطرح شده است که چروک و روسیه که از اعضای دارای حق وتو در شورای امن سازمان ملل هستند، پیش از این گفته اند که از تمدید بایکوت تسلیحاتی ایران زنهار نخواهند کرد چرا که دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا را به خاطر خروج یک جانبه از اصلاح هسته ای عاصی می دانند. دیپلمات ها انتظار درگیری و مناقشاتی را در چند ماه آینده در شورای زنهار دارند و آن هم به این دلیل است که آمریکا ترساندن می بطی ء چنانچه این قطعنامه اجابت نشود، سازوکار بازگردانی تحریم ها درون توافق هسته ای را به کار خواهد گرفت و درون این صورت، طولانی تحریم های سازمان ملل علیه ایران مجدد اعمال خواهد شد.

بوسیله گفته دیپلمات ها، شورای امنیت مذاکرات بر سر قطعنامه را روز چهارشنبه آغاز خواهد کرد.

پیش نویس این قطعنامه که از لفظ آمریکا ارائه شده است، ادعاهای مطرح شده در گزارش اخیر دبیرخانه موسسه ملل درباره نقش ایران در برخی حملات انجام خمود در تاسیسات نفتی عربستان سعودی را مورد توجه قرا داده است.

 این پیش نویس نیز این ادعا را مطرح می بطی ء که «این طور حملات و اشاعه تسلیحاتی و مواد مربوطه توسط ایران تهدیدی شدید محصول صلح وامنیت بین المللی ایجاد می درنگ».

انتهای پیام

شاید دوست داشته باشید:

تصاویر | آشتی دو عشیره سوری پس از ۱۰ سال با آستان پاسبان رهبر انقلاب

بوسیله گزارش همشهری آنلاین بوسیله نقل از فارس، آیت الله سید ابوالفضل طباطبایی پاسبان ولی ملا تو سوریه با حضور […]

آپارتاید صد ۲۱ | آژیر اداره ملل به اشغالگری تازه رژیم صهیونیستی

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از بی بی سی، این کارشناسان که از سوی شورای حقوق بشر ملل متحد […]

ادعای یک مقام اطلاعاتی در خاورمیانه درباره حادثه سایت هسته ای نطنز

بوسیله گزارش همشهری آنلاین به نقل از مهر، روزنامه نیویورک تایمز داخل گزارشی بوسیله نقل از یک مقام اطلاعاتی داخل […]