آپارتاید صد ۲۱ | آژیر اداره ملل به اشغالگری تازه رژیم صهیونیستی

admin دسته‌بندی نشده

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از بی بی سی، این کارشناسان که از سوی شورای حقوق بشر ملل متحد برای بازرسی بر فرآیند پاسداری کردن حقوق بشر در مدخل های مختلف دنیا نخبه شده اند، روز سه شنبه بیانیه ای مشترک منتشر کردند و تو آن نسبت به نقض مشخص حقوق بین الملل با اجرایی شدن پیشنهاد پیوستن کران باختری به خاک اسرائیل هشدار دادند.

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی از آغاز فرآیند افزوده شدن چیرگی اسرائیل به خشکی امدن مناطق یهودی نشین و دره رود اردن تو کرانه باختری خبر داد؛ اقدامی که با چراغ سبز طرح موسوم به صلح رئیس جمهوری آمریکا نظریه می شود. پیاده شدن اساس طرح دانلد ترامپ که ماه ژانویه رونمایی شد، دولت فلسطینی می تواند در ۷۰ درصد باقیمانده زمین های افق باختری و غزه لباس بگیرد و پایتخت آن داخل حاشیه بیت المقدس خاوری باشد.

آدم و مسئولان فلسطینی که خویشتن را خداوندگار مطلق کرانه باختری، غزه و قدس شرقی می دانند، طرح صلح ترامپ را نپذیرفته و آن را به سود رژیم صهیونیستی دانسته اند. اسرائیل از جنگ ۱۹۶۷ خاورمیانه بر کرانه باختری و بیت المقدس شرقی را اشغال کرده و با اینکه درون ۲۰۰۵ نیروها و شهروندان خویشتن را از غزه بیرون کشید اما به گفته راه اندازی ملل اشغالگری این رژیم اختتام نیافته است.

بیش از ۶۰۰ هزار شهروند اسرائیلی بوسیله لباس کاملا غیرقانونی تو حدود ۱۴۰ شهرک تلخ نشین تو کرانه غربی جوی اردن و قدس شرقی عمر می کنند و گرچه بسیاری از نهادهای بین المللی این را نوعی اشغالگری و مخالف حقوق جهانی می دانند اما دولت ترامپ و نتانیاهو بدون توجه به مخالفت های بین اللمللی متد خود را می روانی.

ممیز حقوق بشر معتقدند اگر اسرائیل ۳۰ درصد دیگر از کرانه باختری را به خاک خود بیفزاید، آن وقت فلسطینی ها از همه سو در محاصره رژیم صهیونیستی قرار می گیرند و در واقع هیچ رویه ارتباطی با جهان خارج نخواهند داشت. پیش تر محمود عباس بانگ داده بود با آغاز طرح پیشنهادی نتانیاهو، فلسطین تمام روابط خود را با اسرائیل کمیت می یواش.

شاید دوست داشته باشید:

ایران از قدرتش در تنگه هرمز و خلیج فارس برای اصابت با جبر جنوبی استعمال نرم

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، فریدون انتظاری با بیان اینکه در ارتباط با اقدام کره جنوبی داخل […]

ابوالفتح: میان چین و آمریکا جنگ است ولی با ابزار غیرنظامی

ابوالفتح در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به تحولات و تکثیر نهضت ها میان چین و آمریکا به خاص تعطیلی […]

جنگنده ای که بوسیله هواپیمای مسافربری ماهان نزدیک شد از چه نوع بود؟

ASGHAROOOOبهSGHAROOOON گزارش همشهری آنلاین هواپیمای اف-۱۵ ایگل یا عقاب یک هواپیما جنگنده مورد سرنشین دو موتوره تاکتیکی است که بوسیله […]