جنگنده ای که بوسیله هواپیمای مسافربری ماهان نزدیک شد از چه نوع بود؟

admin دسته‌بندی نشده

ASGHAROOOOبهSGHAROOOON گزارش همشهری آنلاین هواپیمای اف-۱۵ ایگل یا عقاب یک هواپیما جنگنده مورد سرنشین دو موتوره تاکتیکی است که بوسیله شرکت آمریکایی مک دانلد داگلاس برای عهده دار های برتری هوایی داخل همگی وضعیت آب وهوایی ساخته شده است.

این جت می تواند با سرعت حداکثر ۲.۵ ماخ (بسیار از ۳۰۰۰ کیلومتر در ساعت) پرواز نرم.

نیروی هوایی آمریکا در ابتدا در سال ۱۹۶۷ نقشه کشی مشارکت مک دانلد داگلاس را بخاطر این هواپیما تایید کرد. اولیه پرواز آزمایشی اف-۱۵ در ژوئیه ۱۹۷۲ انجام شد و  این جنگنده در سال ۱۹۷۶ وارد نوکری لشکری شد.

اف-۱۵ یکی از موفق ترین جنگنده های مدرن بوده است و بیش از ۱۰۰ پیروزی (بدون هیچ مورد انقراض) را داخل نبردهای هوایی در کارنامه خود دارد. علاوه بر آمریکا  کشورهای دیگر از عموم ژاپن، عربستان سعودی و رژیم صهیونیستی دارای این جنگنده هستند.

جنگنده های اف-۱۵ بسته به سال های ساخت و جنس عهده دار شدن های گیرایی دارای وضع های متفاوت از جمله A (A تک سرنشین برتری)هوایی ، (B دو سرنشین)آموزشی ، (C تک سرنشین)ارتقایافته ، (D دوسرنشین آموزشی) جدیدتر N (و N گونه تک استفاده در) ناوهای.

هواپیمابر است اف ۱۵ درون مطلع صرفا بوسیله نشانی یک هواپیمای برتری هوایی ساخته شده بود، اما طراحی آن شامل یک قابلیت حمله هوا به زمین حیات که عمدتا استفاده.

نشده وجود مک دانلدداگلاس بعدها روش بهبودیافته و تقویت شده ای-از اف ۱۵ را با-نام اف ۱۵ ئی (عقاب ضربتی) استرایک ایگل را ساخت که درون سال ۱۹۸۹ هوشیار نوکری نظامی شد و به بسیاری از کشورها. صادر-شد اف ۱۵ئی استرایک ایگل یک جنگنده دوسرنشین چندمنظوره ضربتی برای مصرف داخل همگی سنخ شرایط آب و هوایی است که برای جنگ های هوایی و تصدی های بازداری عمیق هم بوسیله امر.

می-رود اف ۱۵ به سامانه هوایی دیجیتال و رادار برد بلند مجهز است و می تواند موشک های هوابه هوای اسپارو و موشک های کوتاه برد حرارت یاب سایدوایندر را. پرتاب | کند فیلم نمایش هوایی هواپیما-جنگنده اف

شاید دوست داشته باشید:

ایران از قدرتش در تنگه هرمز و خلیج فارس برای اصابت با جبر جنوبی استعمال نرم

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، فریدون انتظاری با بیان اینکه در ارتباط با اقدام کره جنوبی داخل […]

ابوالفتح: میان چین و آمریکا جنگ است ولی با ابزار غیرنظامی

ابوالفتح در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به تحولات و تکثیر نهضت ها میان چین و آمریکا به خاص تعطیلی […]

وزارت خارجه: اقدامات لازم داخل رابطه با حادثه برای هواپیمای ماهان به ایفا می آید

به گزارش ایسنا، سخنگوی وزارت امور خارجه افزود: درون ذات حال در تماس مجید روانچی سفیر و نماینده دائم کشورمان […]