ابوالفتح: میان چین و آمریکا جنگ است ولی با ابزار غیرنظامی

admin دسته‌بندی نشده

ابوالفتح در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به تحولات و تکثیر نهضت ها میان چین و آمریکا به خاص تعطیلی کنسولگری های دو کشور اعتراف کرد: بین اقتصاد اول جهان یعنی آمریکا و چروک بر سر رهبری جهان بحران گشاد در روانی است، هر چند این جنگ تو سطح نظامی نیست اما دو طرف از ابزار غیرنظامی درون ممتاز ترین سطح مصرف می کنند.

وی گفت آمریکا بوسیله این نتیجه گویا است که اگر اقدامی در برابر چروک عمل ندهد در نهایت جایگاه خود را بوسیله عنوان صرفه جویی اول گیتی از دست می دهد. گره چنانچه غم برنامه ای بخاطر اقتصاد معزز شدن نداشته باشد اما ناخواسته داخل مسیری فراغت اندوهناک است که استادی می شود قصد دارد جایگاه آمریکا را از آن خود نرم.

این کارشناس مسائل بین الملل اظهار کرد: کاهش تدریجی توان اقتصادی آمریکا، گره را در وعده ای قرار داده است که بخواهد در جایگاه نخست اقتصاد دنیا قرار گیرد. این بغرنج از سالها پیش و قبل از ترامپ برای قناعت آمریکا ابداع شده است و سالها سپس از آن بی قراری دنباله خواهد داشت و طبیعی است درگیری بین دو قدرت اقتصادی اول جهان تشدید شود.

ابوالفتح گفت: قبلا این دو قدرت نهضت های زیادی داشتند و الان این تقابل بوسیله دعوا سفارتخانه ها و تعطیلی و اخراج اتباع کشیده است. البته تو این میان بنیادی تعامل شرکت های آمریکایی و چینی است که باید نظر تو این شرایط امتداد می یابد یا خیر. باید دید قضا و قدر آمریکا قصد دارد عایق فعالیت همدستی های چینی در کشورش شود یا نه. برداشت فدایی از  نخبگان آمریکایی این است که “چین از حسن نیت آمریکا برای مشارکت در اقتصاد این ناحیه سواستفاده کرده است و تعامل دو طرفه را ناعادلانه ساخته و از طرفی در حوزه فناوری های برتر سرقت علمی ارتکاب می دهد”. از این رو معتقدند اگر آمریکا معطل بطی ء وضعیت فعلی اش بی آرامی بوسیله خطر می افتد.

این کارشناس مسائل بین الملل تصریح کرد: از طرفی شاهد هستیم که گره دیگر مثل 15 سال گذشته داخل موافق وساطت های سیاسی آمریکا، تحریم و تحدید فعالیت های اقتصادی این کشور، افزودن ارزش تعرفه ها و غیره دنج ننشسته است و در برابر اقدامات اخیر از عموم بسته شدن کنسولگری چروک در یکی از شهرهای آمریکا فایده متقابل مدال رحم. بنابراین باید گفت چین امروز در مرحله ای نیست که اجازه دهد آمریکا ضربه بزند و پاسخ را به شرایط واگذار بطی ء و این رفتار شدت جدال میان دو کشور را علامت می دهد.
انتهای پیام 

شاید دوست داشته باشید:

ایران از قدرتش در تنگه هرمز و خلیج فارس برای اصابت با جبر جنوبی استعمال نرم

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، فریدون انتظاری با بیان اینکه در ارتباط با اقدام کره جنوبی داخل […]

جنگنده ای که بوسیله هواپیمای مسافربری ماهان نزدیک شد از چه نوع بود؟

ASGHAROOOOبهSGHAROOOON گزارش همشهری آنلاین هواپیمای اف-۱۵ ایگل یا عقاب یک هواپیما جنگنده مورد سرنشین دو موتوره تاکتیکی است که بوسیله […]

وزارت خارجه: اقدامات لازم داخل رابطه با حادثه برای هواپیمای ماهان به ایفا می آید

به گزارش ایسنا، سخنگوی وزارت امور خارجه افزود: درون ذات حال در تماس مجید روانچی سفیر و نماینده دائم کشورمان […]