ابوالفتح: میان چین و آمریکا جنگ است ولی با ابزار غیرنظامی

admin دسته‌بندی نشده

ابوالفتح در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به تحولات و تکثیر نهضت ها میان چین و آمریکا به خاص تعطیلی کنسولگری های دو کشور اعتراف کرد: بین اقتصاد اول جهان یعنی آمریکا و چروک بر سر رهبری جهان بحران گشاد در روانی است، هر چند این جنگ تو سطح نظامی نیست اما دو طرف از ابزار غیرنظامی درون ممتاز ترین سطح مصرف می کنند.

وی گفت آمریکا بوسیله این نتیجه گویا است که اگر اقدامی در برابر چروک عمل ندهد در نهایت جایگاه خود را بوسیله عنوان صرفه جویی اول گیتی از دست می دهد. گره چنانچه غم برنامه ای بخاطر اقتصاد معزز شدن نداشته باشد اما ناخواسته داخل مسیری فراغت اندوهناک است که استادی می شود قصد دارد جایگاه آمریکا را از آن خود نرم.

این کارشناس مسائل بین الملل اظهار کرد: کاهش تدریجی توان اقتصادی آمریکا، گره را در وعده ای قرار داده است که بخواهد در جایگاه نخست اقتصاد دنیا قرار گیرد. این بغرنج از سالها پیش و قبل از ترامپ برای قناعت آمریکا ابداع شده است و سالها سپس از آن بی قراری دنباله خواهد داشت و طبیعی است درگیری بین دو قدرت اقتصادی اول جهان تشدید شود.

ابوالفتح گفت: قبلا این دو قدرت نهضت های زیادی داشتند و الان این تقابل بوسیله دعوا سفارتخانه ها و تعطیلی و اخراج اتباع کشیده است. البته تو این میان بنیادی تعامل شرکت های آمریکایی و چینی است که باید نظر تو این شرایط امتداد می یابد یا خیر. باید دید قضا و قدر آمریکا قصد دارد عایق فعالیت همدستی های چینی در کشورش شود یا نه. برداشت فدایی از  نخبگان آمریکایی این است که “چین از حسن نیت آمریکا برای مشارکت در اقتصاد این ناحیه سواستفاده کرده است و تعامل دو طرفه را ناعادلانه ساخته و از طرفی در حوزه فناوری های برتر سرقت علمی ارتکاب می دهد”. از این رو معتقدند اگر آمریکا معطل بطی ء وضعیت فعلی اش بی آرامی بوسیله خطر می افتد.

این کارشناس مسائل بین الملل تصریح کرد: از طرفی شاهد هستیم که گره دیگر مثل 15 سال گذشته داخل موافق وساطت های سیاسی آمریکا، تحریم و تحدید فعالیت های اقتصادی این کشور، افزودن ارزش تعرفه ها و غیره دنج ننشسته است و در برابر اقدامات اخیر از عموم بسته شدن کنسولگری چروک در یکی از شهرهای آمریکا فایده متقابل مدال رحم. بنابراین باید گفت چین امروز در مرحله ای نیست که اجازه دهد آمریکا ضربه بزند و پاسخ را به شرایط واگذار بطی ء و این رفتار شدت جدال میان دو کشور را علامت می دهد.
انتهای پیام 

شاید دوست داشته باشید:

ضرورت اقدام مشترک جهان اسلام داخل حمایت از سرمایه های علمی

 به گزارش ایسنا، ناصر کنعانی ، در مقاله ای با عنوان «ضرورت رفتار مشترک جهان اسلام در حمایت از سرمایه […]

ویدئو | استقلال دو نفر از کوچکتر آوار پس از زلزله جدی داخل ترکیه

در همین زمینه: زمین رعشه شدید درون دریای اژه باعث فروریختن ساختمانی ها در ترکیه شد ویدئو | زلزله ۶.۶ […]

رئیس پیشین سیا کشتار محسن فخری زاده را جنایتکارانه خواند | خطر تلافی مرگبار وجود دارد

به گزارش همشهری آنلاین، جان برنان تو یک رشته توئیت نوشت: «این نظری جنایتکارانه و متجاوز غیرمسئولانه بود. این کار […]