ضدیت ۱۳ عضو شورای کنف با اعمال بایکوت ثمر ایران

admin دسته‌بندی نشده

بوسیله گزارش همشهری آنلاین به نقل از فارس، یک رسانه انگلیسی مدعی شده ۱۳ تنه شورای امنیت اداره ملل متحد با نگارش نامه هایی به رئیس شورای امنیت مخالفت خودشان را با تلاش آمریکا برای بازگشت خودکار تحریم ها علیه ایران اخبار کرده اند.

خبرگزاری رویترز با گزارش این شناسایی افزود اعضای شورای امنیت در این نامه ها که به رویت این رسانه فصیح تصریح کرده اند آمریکا در سال ۲۰۱۸ از برجام خارج شده و قادر به استعمال از مفاد این توافق برای احیای تحریم ها علیه ایران نیست.

این رسانه انگلیسی، این رفتار را به عنوان منزوی تر شدن آمریکا در مسیر حرکت به جانب احیای تحریم ها علیه ایران توجیه کرده است.

رویترز نوشته در بور ۲۴ ساعتی که از رفتار آمریکا بخاطر فعال کردن مکانیسم ماشه می گذرد، بریتانیا، فرانسه، آلمان، بلژیک، چین، روسیه، ویتنام، نیجر، سنت وینسنت و گرنادین ها، آفریقای جنوبی، اندونزی، استونی و تونس نامه هایی داخل مخالفت با رفتار آمریکا تالیف اند.

عزب عضو شورای امنیت که علاوه بر خویشتن آمریکا در مخالفت با رفتار این کشور محصول ایران روزنامه ننوشته جمهوری دومینکین است. این ناحیه در قطعنامه چند روز پیش نیز عزب کشوری وجود که در به خشکی امدن آمریکا ایستاد.

طالع آمریکا روز پنجشنبه (۲۱ اوت/۳۰ مرداد) با ارائه نامه ای به رئیس شورای امن رسماً این شورا را از خواست خویشتن برای مسترد داشتن تمامی بایکوت های بین المللی محصول ایران مطلع کرد.

آمریکا تو این روزنامه ایران را به «الغا اساسی» تعهداتش داخل «پروگرام تام اقدام مشترک» (برجام) بازپرس کرده است.

این نامه، مسئله ۳۰ روزه ای را آغاز می کند که از محاسبه تئوریک می تواند به «بازگشت خودکار» بایکوت سازمان ملل علیه ایران منجر شود.

خبرگزاری رویترز تالیف با روندی که آمریکا آغاز کرده، قاعدتاً تمامی تحریم های دایره ملل باید نیم شب ۱۹ سپتامبر به نفس گرینویچ (برابر با ۰۴:۳۰ بامداد ۲۹ شهریورماه) علیه ایران از سر گرفته شوند. این تاریخ، چند روز قبل از خطبه دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در نشست جلسه عمومی سازمان ملل متحد است.

ساز و فقره موسوم به بازگشت خودکار تحریم ها که با شهرت های دیگری مانند «مکانیسم ماشه» یا «اسنپ بک» همچنین شناخته می شود بوسیله دنبال احیای تمامی قطعنامه های تحریمی دشت تهران است که پس از استخراج برجام میان ایران و گروه موسوم به ۱ ۵ تعلیق شده بودند.

تلاش آمریکا در این مسیر پس از شکست این قلمرو در به پذیرش رساندن قطعنامه ای که خواستار جلوگیری از انقضای تحریم های تسلیحاتی محصول ایران بود، رخ می گیرد. آن قطعنامه که روز ۲۵ مرداد به رأی گذاشته شد با ۱۱ رأی ممتنع، ۲ رأی موافق (آمریکا و جمهوری دومینیکن) و ۲ رأی مخالف (روسیه و گره) رد شد.

واشنگتن از قبل اعلام کرده وجود اگر داخل تمدید تحریم های تسلیحاتی علیه ایران موفق نشود منظور دارد بر حسب تعبیر کردن خویشتن از قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت از یکی از بندهای مندرج در برجام که با اشتهار هایی مانند «مکانیسم ماشه»، «ساز و امر حل و گسستگی اختلاف» یا «ساز و فرمان بازگشت خودکار بایکوت ها» شناخته می شود بخاطر مسترد داشتن بایکوت های بین المللی علیه ایران مصرف یواش.

کارشناسان می گویند آمریکا از آن جهت که اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۷ از برجام خارج شده جزو طرف های مشارکت کننده در «برجام» حلق و نمی تواند از بندهای این توافق بخاطر تمدید تحریم ها محصول ایران استفاده نرم.

مقام های دولت آمریکا دعوی می کنند از آنجا که درون متن قطعنامه ۲۲۳۱ از آمریکا به عنوان «همکاری کننده برجام» یاد شده این ملک می تواند از ایران بابت «ابطال اساسی برجام» شکایت کرده و خواستار بازگشت تحریم ها دشت این ملک شود.

شاید دوست داشته باشید:

عربستان پرونده جمال خاشقجی را بست

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، اسپوتنیک گزارش داد که دادگاه کیفری ریاض امروز دوشنبه ۱۷ شهریور ماه طی کار هایی هشت […]

این سه قلمرو عربی آماده برقراری روابط با اسرائیل هستند | گزارش وزارت پناه صهیونیستی

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از فارس، همزمان با صعود توافق رژیم صهیونیستی با امارات عربی متحده برای عادی سازی […]

دستور کار بایدن برای برجام و ایران در رخساره پیروزی درون انتخابات

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، نهر بایدن، اما هشدار داد که چنین مربوط به طبقه کارگر و زحمتکش […]