کمالوندی: بخاطر ایران و آژانس استحکام روابط مهم است/ سیر گروسی ارتباطی با مکانیزم ماشه ندارد

admin دسته‌بندی نشده

به گزارش ایسنا، بهروز کمالوندی در گفت وگو با برنامه «بدون خط خوردگی» رادیو گفت وگو تو خصوص سیر تکاملی مدیر کل آژانس بین المللی اتمی به ایران گفت: در طول ۲۰ سال گذشته ارتباطات یدکی با آژانس داشته ایم و بارها شاهد سیر تکاملی مدیران کل این آژانس در دوره های مختلف به ایران بوده ایم.

وی با تصریح کنار اینکه سیر تکاملی مدیرکل آژانس بین المللی اتمی ارتباطی به موضوع مکانیزم ماشه و مسائل سیاسی ندارد، اشعار کرد: تعامل ایران و آژانس فراغت است در این دیدار بررسی شود. ایران رابطه خوبی با آژانس داشته است و داخل کشش ۱۸ گزارشی که توسط مدیر بی مو ارائه شده، نکات مثبت زیادی بیان شده است.

سخنگوی موسسه انرژی اتمی ایران از درخواست گِروسی بخاطر ملاقات از دو مکان داخل ایران خبر انصاف و اقرار کرد: بوسیله لحاظ حقوقی، درخواست آژانس مبانی محکمی نداشت و این تو حالی است که اساساً دسترسی آن ها برای بازدید موضوع مهمی نبوده است و جریان اصلی نبود منطق حقوقی بخاطر بازدید از این دو مکان حیات.

وی با تأکید بر اینکه باید مبانی حقوقی و قانون دان بین ایران و آژانس حاکم باشد، نشانی کرد: ایران تمایل دارد تعامل با آژانس کنار اساس تعهدات قانونی و حقوقی دو طرف باشد و ایران وظیفه دارد اگر آژانس سؤالی دارد پاسخ دهد و دسترسی ها پهلو بنیاد پروتکل ها حقوق بگیر باشد.

کمالوندی اشاره کرد: ایران با آژانس مذاکره های حقوقی زیادی داشت و این شاگرد از مشکلاتی بود که درون دو گزارش اخیر مدیر کل بروز روبرو کرده بود و حتی داخل معلول گزارش دوم، قطعنامه ای علیه ایران نیز صادر شد، اگرچه این قطعنامه با رای بالایی تصویب نشده بود و کشورهای مختلفی با آن مخالفت کردند.

وی از گفتگوهای ایران و آژانس از دو ماه پیش بخاطر محلول اختلافات خبر عدل و اظهار کرد: آنچه برای ایران و آژانس بنیادی است، تقویت روابط است و دستور ندهیم کشورهایی که منظور سوء استعمال دارند، با فشار به آژانس بنیان را تو این باره فراهم کنند. با توجه به این مسئله، سیر مدیر طاس آژانس بین المللی اتمی به ایران اهمیت دارد.

انتهای پیام

شاید دوست داشته باشید:

عربستان پرونده جمال خاشقجی را بست

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، اسپوتنیک گزارش داد که دادگاه کیفری ریاض امروز دوشنبه ۱۷ شهریور ماه طی کار هایی هشت […]

این سه قلمرو عربی آماده برقراری روابط با اسرائیل هستند | گزارش وزارت پناه صهیونیستی

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از فارس، همزمان با صعود توافق رژیم صهیونیستی با امارات عربی متحده برای عادی سازی […]

دستور کار بایدن برای برجام و ایران در رخساره پیروزی درون انتخابات

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، نهر بایدن، اما هشدار داد که چنین مربوط به طبقه کارگر و زحمتکش […]