ارامش امارات خدمت مجانی به ترامپ و نتانیاهو بود | حامی اصلاحات هستیم | جنگ یمن دعوایی آمریکایی است

admin دسته‌بندی نشده

به گزارش همشهری آنلاین، ایسنا بوسیله نقل از الکیادین نوشت: مالک حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان در این سخنان ضمن تسلیت بوسیله ربط عاشورای حسینی گفت: هرگاه باطل حاکم شود و حق غریب و بلکه بازپرس شود آن جاست که از همه مومنین و آزادگان توقع می رود که دست به اعتراض بزنند؛ اعتراضی که مقدور است تا پای شهادت هم بکشد. گزینه دبستان کربلا صریح است: هیهات من الذله.

وی گفت که ملت های منطقه طالب زندگی آزادانه و عزتمندانه داخل کشورهایشان با همه منابع و ثروتهای ملی هستند و می خواهند در کشوری با حاکمیت که طبق هژمونی آمریکا و غارت منابعشان می ایستد زندگی کنند.

دبیرکل حزب الله لبنان تاکید کرد: ما ملتی عاشورایی هستیم و هیچگاه زیر کود ظلم و خواسته های ظالمانه نمی رویم. ما کنار مبارزان و مجاهدان با اشغالگری در فلسطین، قدس و لبنان و هر کشور عربی اشغال شده ای می مانیم.

وی اندیشه مدال کرد: پایه مقاومت نماد حق علیه باطلی است که پلیس آن آمریکاست و یکی از شاخص های مهم تو قدرت محور پایداری رویارویی با مجادله جهانی که سال ها پیش آغاز شده و پیروزی در این نزاع است. همان طور که ما و ایران در سال های اخیر در لبنان، فلسطین، سوریه و عراق و یمن قهرمان شدیم داخل آینده هم پیروز می شویم.

نصر الله خاطر نشان کرد: ما مخالفت قاطع خویشتن را با رژیم غاصب صهیونیستی اطلاع دادن کنیم حتی چنانچه همگی گیتی این رژیم را بوسیله رسمیت بشناسند. ما با همه اشکال معمولی سازی روابط با اسرائیل مخالفیم و بار دیگر پهلو موضعمان در لگن و محکومیت موضع رهبران امارات و تصمیماتشان تو این باره تاکید میکنیم.”اسرائیل” حتی آبروی مقامات امارات را هم حفظ نکرد. موثر که امارات کرد خدمت مجانی به ترامپ در بدترین روزهای دیپلماتیک اش و خدمتی رایگان به بنیامین نتانیاهو در بدترین دوران سیاسی اش است. اسرائیل حتی توجیهات اماراتی ها برای توافق معمولی سازی روابط را هم ثبوت نکردند و تو همان روز عادی سازی دروغشان را هویدا کردند.

وی به شورش یمن بی آرامی اشاره کرد و گفت: جنگ یمن ، جنگی آمریکایی است و امارات و عربستان ابزاری هستند که خواسته های آمریکا و تصمیماتش را ادا می کنند.

دبیرکل حزب الله لبنان داخل خصوص اوضاع سیاسی در کشورش نیز گفت: امیدواریم فراکسیون های سیاسی در پارلمان لبنان چیره شوند نامزدی را بخاطر مقدمه وزیری شناساندن کنند. آرزو و خواسته ما همیشه این است که نوبت خواسته های مردم ما را شنیده و آنها اجرایی نرم و لذا بوسیله تلاش برای برون رفت کشور از فساد خلأ طالع که هموار نسبت به آن آژیر دادیم کمک میکنیم. ما از ارتکاب اصلاحات و تلاش بخاطر آن تا هرجایی که مقدور باشد امن می کنیم.باید سازوکارهای روشنی برای واضح شدن خواسته های مردم لبنان ، درون تظاهرات، همه پرسی یا انتخابات اتخاذ شود. به تعهد موافقت احزاب سیاسی لبنان با هرگونه بحث درباره ارامش سیاسی جدید در لبنان موافقیم.

درخصوص غلیان بیروت نیز نصرالله بر لزوم پیگیری تحقیقات درباره این مساله بدون علت های سیاسی تاکید و اعلام کرد طالب اخبار نتایج تحقیقات فنی درباره انفجار بیروت است. مسئولان قضایی باید موضوع تهمت های رسانه ای درباره انفجار بندر بیروت و تزکیه مسئولانش را ردیابی کنند.

وی همچنین نسبت بوسیله تلاش ها بخاطر بازگشت داعش و احیای آن در سوریه و عراق هشدار عدل.

وی در ادامه رخدادهای اخیر در جنوب لبنان داخل مرزهای اراضی اشغالی را بخشی از مجازات رژیم اشغالگر اسرائیل توصیف کرد که اسرائیل بوسیله ترس انداخته است.چنانچه می خواستیم برای مانور رسانه ای عملیاتی را علیه ارتش اشغالگر اسرائیل انجام دهیم ، می توانستیم به راحتی آن را عمل دهیم ولی هدف ما از پاسخ، فتنه رسانه ای نیست بلکه معادله کشتن یک سرباز اسرائیلی داخل موافق شهادت یکی از مجاهدانمان است.

رهبر حزب الله لبنان افزود: ما تسریع ای برای پاسخگویی نداریم اما معادله ای که اسرائیلی ها باید آن را به عطا دریافتن کنند ، این است که ما یک سپاهی شما را خواهیم کشاورزی و مقاومت برای انجام این مأموریت جدی است. اشغالگران اسرائیلی امیدوارند جواب ایستادگی تو اولین فرصت باشد و سربازانشان مثل موش پنهان شده اند ولی درون نهایت اشغالگران از مخفیگاه های خود بیرون می آیند و آن زمان پاسخ خود را عملی می کنیم و تهدیدهای مقامات اسرائیلی مثل نتانیاهو ، گانتس و کوخافی مانع ما نخواهد شد.

وی گفت: ما به معادله توازن بازدارندگی در مقابل اشغالگران اسرائیل برای محافظت از ملک مان پایبندیم. ما با با جنبش امل بستگی خوبی داریم.

نصرالله تو پایان بار دیگر بوسیله لزوم رعایت تدابیر بهداشتی درون مقابله با کرونا پافشاری کرد و گفت متابعت از اقدامات پیشگیرانه یک مواجب عرفی و شرعی است و عدم ارتکاب این کار گناهی است که فرد در روز قیامت پاسخگو خواهد وجود.

شاید دوست داشته باشید:

بدگوئی پمپئو علیه برجام

بوسیله گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، مایک پمپئو، وزیر خارجه پیشین آمریکا روز پنج شنبه در توییتی نوشت: […]

تست کرونای بشار اسد و همسرش سلبی شد

به گزارش همشهری آنلاین، به نقل از سایت شبکه روسیا الیوم، اربابی جمهوری سوریه امروز (سه شنبه) با پراکندن پیامی […]

بلومبرگ: تیر های نرمش درون وین جلوه گر شده است

به گزارش ایسنا به نقل از شبکه خبری بلومبرگ، ایالات متحده و ایران بوسیله نقطه پایان دادن بوسیله اختلافات شان […]