این سه قلمرو عربی آماده برقراری روابط با اسرائیل هستند | گزارش وزارت پناه صهیونیستی

admin دسته‌بندی نشده

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از فارس، همزمان با صعود توافق رژیم صهیونیستی با امارات عربی متحده برای عادی سازی روابط، اکنون گفته می شود سه ناحیه عربی دیگر نیز به دنبال برقراری مناسبات رسمی با تل آویو هستند.

به تالیف وبگاه «تایمز اسرائیل»، وزارت مفروضات رژیم صهیونیستی در گزارش جدیدی ضمن استفاده از واژه مجعول «خلیج عربی» به جای خلیج فارس، ادعا کرد: «مصالحه قریب الوقوع با امارات، درها را برای پیشبرد روابط با کشورهای بیشتری مفتوح است که درون صدر آنها عمان، بحرین و عربستان سعودی قرار دارند».

نسخه ای از این گزارش ۱۱ ورق ای که به دست وبگاه تایمز اسرائیل روان علامت می دهد نگرانی های امنیتی ریاض همسویی نزدیکی با نگرانی های امنیتی تل آویو دارد که همین موضوع دست خط را برای شرکت در این مبنا هموار کرده است.

داخل این گزارش مطالبه شده است: «شبکه تهدیدات [ثمر] امپراتوری [سعودی]، به ارزش یدکی با شبکه تهدیدات [دشت] اسرائیل همپوشانی دارد که می تواند بوسیله عنوان مبنایی برای همکاری نظامی و اطلاعاتی در چارچوب دوجانبه یا بوسیله عنوان کمی از یک ائتلاف منطقه ای باشد».

وزارت امنیت رژیم صهیونیستی که رسا «محمد ماخذ سلمان» اما عهد کنونی را پادشاه سعودی در آینده نزدیک می داند، با اشاره به ائتلاف ریاض برای عبور پروازهای بین تل آویو و ابوظبی و همچنین امان از طرح آمریکایی موسوم به «ابتیاع قرن»، نوشت: «سلطان آینده [سعودی] سیاست گشایش بیشتر در قبال اسرائیل را پیشبرده است».

به تالیف این پایگاه خبری، گزارش سابق الذکر درباره بحرین همچنین مدعی است: «بحرین خلال سال های اخیر در حوزه امنیتی، سامانه های تسلیحاتی پیشرفته ای خریداری کرده و ممکن است میل داشته باشد یکی از مشتریان فناوری های امنیتی اسرائیل باشد».

این وزارتخانه همچنین می گوید عمان نیز احتمالا تمایل اضافی را برای درون اختیار گرفتن فناوری های غیرنظامی اسرائیلی از جمله در مملکت آب، کشاورزی، آموزش، مخابرات و امنیت سایبری مدال خواهد داد.

روز گذشته همچنین رسانه های صهیونیستی به نقل از یک مقام بزرگ وزارت خارجه امارات گزارش دادند که این سرزمین به متعاقب گشادن کنسولگری در شهر ناصریه یا بارانداز حیفا واقع داخل شمال فلسطین اشغالی است. (جزئیات بیشتر)

دو هفته قبل بود که واشنگتن، ابوظبی و تل آویو طی بیانیه ای مشترک اعلام کردند که با مداخله «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا، «محمد بن زاید» ولی عهد ابوظبی و «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر اسرائیل به توافق رسیدند که از این به بعد انبازی و روابط مشترک داشته باشند.

شاید دوست داشته باشید:

عربستان پرونده جمال خاشقجی را بست

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، اسپوتنیک گزارش داد که دادگاه کیفری ریاض امروز دوشنبه ۱۷ شهریور ماه طی کار هایی هشت […]

دستور کار بایدن برای برجام و ایران در رخساره پیروزی درون انتخابات

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، نهر بایدن، اما هشدار داد که چنین مربوط به طبقه کارگر و زحمتکش […]

عربستان ضبط جمال خاشقجی را مسدود

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، اسپوتنیک گزارش داد که دادگاه کیفری ریاض امروز دوشنبه ۱۷ شهریور ماه طی امر هایی هشت […]