تصاویر | منطقه اصلاندوز ایران زیر آتش خمپاره جنگ همسایه ها | اصابت ۲۰ گلوله توپ و باک ساکنین اصلاندوز

admin دسته‌بندی نشده

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از مهر، برخی از ساکنین به برهان وحشت کودکان اصلاندوز را به طرف پارس آباد ترک می کنند.

 از ساعاتی پیش درگیری ها بین کشورهای جمهوری آذربایجان و ارمنستان بر قاعده منطقه مورد مناقشه قره باغ که از صبح یکشنبه ۲۷ سپتامبر پس از دو ماه از سر گرفته شده است شدت یافت.

اصابت گلوله توپ های طرفین شورش بوسیله نوار مرزی کشورمان سبب ابداع رعب و هراس تو بین اهالی و ساکنین این مناطق مرزی شده است که برخی از ساکنین به برهان وحشت کودکان، اصلاندوز را به طرف پارس آباد ترک می کنند.

سد تمایل مغان بوسیله عنوان سد دوستی ایران و آذربایجان است از نوع انحرافی نیمه سریع الحرکه با عضو بتنی و خاکی است که بین دو ده اصلاندوز مغان و هورادیز واقع شده است.

تمام اراضی دامن کشت این منطقه و قسمتی از اراضی شهرستان بیله سوار مغان از آب این کانال آبیاری می شوند و معیار حجم آب خروجی از بند ارس ۹۶/۳۵۰۵ میلیون متر مکعب بوده و مدل ظرفیت آب سریز از بند مغان ۳۲/۲۹۰۷ میلیون متر مکعب و حداکثر دبی تخلیه سیلاب ۲۴۶۰ متر مکعب پهلو لمحه است.

درون حال مهیا سد مخزنی ارس و بند انحرافی تمایل مغان پیاده شدن روی رودخانه ارس در فاصله مشترک ایران و جمهوری آذربایجان وجود دارد که بهره برداری از آنها در سال ۱۳۵۰ ابتدا شده است که آب این رود خانه به وسیله کانال های تعبیه شده در سد خواست مغان بوسیله مصرف آبیاری اراضی کشاورزی رسا و جهت رونق کشاورزی و اقتصادی منطقه شده است.

با کامل این اوصاف از ساعاتی پیش خمپاره های طرفین جنگ جمهوری آذربایجان و ارمنستان به معاشرت های این سد و کانال آبی آن برخورد می درنگ که اگر هشدارهای لازم از سوی مایه دیپلماسی کشورمان به طرفین فساد داده نشود با بحران قطعی تخریب سد مواجه خواهیم وجود.

شاید دوست داشته باشید:

آتش سوزی عظیم تو بندرگاه بیروت | ساکنان قصبه هراس زده هستند

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از آسوشیتدپرس سیلندر سیاهی از دود که از آتشی با شعله های نارنجی برمی […]

خطیب زاده: عزب پیاده شدن بنیاد نیاز دفاعی و از هر منبعی که بخواهیم زنجیر تهیه می کنیم

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان داخل گفت و گو با […]

گزارش و تصاویر عبدالله عبدالله درباره دیدارش با قالیباف

به گزارش همشهری آنلاین، عبدالله عبدالله، رئیس شورای عالی اصلاح افغانستان روز یکشنبه داخل احصائیه کاربری اش در توییتر نوشت: […]