خطیب زاده: عزب پیاده شدن بنیاد نیاز دفاعی و از هر منبعی که بخواهیم زنجیر تهیه می کنیم

admin دسته‌بندی نشده

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان داخل گفت و گو با این خبرگزاری، درباره آمریکا گفت: متباعد نیست آمریکا که به تحریم ها اعتیاد دارد، تکاپو کند برخی شکست های آشکارش تو شورای امنیت سازمان ملل و عدم اقتدار اش بخاطر اعمال مکرر تحریم های پیشین را که درون اثر ارامش هسته ای و قطعنامه ۲۲۳۱ ابطال شدند، اعاده کند. 
سخن ران زاده افزود: واضح است که هر تلاش آمریکا برای اقدامات یک جانبه اش، قوانین بین المللی را نقض می کند و محکوم به ضعف است. 
سخنگوی کشورمان درباره روابط ایران و روسیه هم گفت: روسیه تو سال های اخیر یکی از شرکای اصلی ایران درون عرصه های دفاعی و سرباز بوده است. اینک با سرانجام کشف کردن بایکوت تسلیحاتی، این دو کشور می توانند چشم انداز انبازی نظامی را بهتر کنند. مذاکرات بین تهران و مسکو در چارچوب یک باشگاه مشترک برای مشارکت سپاهی ادامه دارد. برنامه های مشارکتی از جمله در شالوده مسائل منطقه ای و بین المللی، میان مقامات دو قلمرو داخل چارچوب آن پیش می رود. 
او علاوه بر این اظهار کرد که هر سیاق خرید جنگ افزار از  «کشورهای خویش» بوسیله حاجت ایران بستگی خواهد داشت و تاکید کرد که تهران می تواند هر گونه سلاح و تجهیزات لازم را از «هر منبعی» عاری انفراد قانونی و عزب کنار اساس نیازهای دفاعی اش به دست بیاورد. 
سخن ران زاده درباره انتخابات اربابی جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا هم گفت: تهران مرتبا در بنیان خراج انتخابات ریاست جمهوری آمریکا گفته است که یک داوطلب را بر نامزد دیگر ترجیح نمی دهد و این یک موضوع تویی (آمریکا) است. 

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در ادامه این گفت و گو درباره عملکرد عربستان سعودی درون منطقه گفت: متاسفانه ریاض عرض و منابعش را به دولت ترامپ سپرده و سطر سهو شورش افروزی، کشتار و اعمال محاصره پیاده شدن کشورهای منطقه از جمله یمن و قطر را درون پیش گرفته است. 
او همچنین گفت: چنانچه ریاض تصمیم بگیرد انقلاب ها در منطقه را کاهش دهد و درون این خوش نویسی پیش برود، ایران با آغوش باز از آن استقبال خواهد کرد. 
انتهای پیام

شاید دوست داشته باشید:

ضرورت اقدام مشترک جهان اسلام داخل حمایت از سرمایه های علمی

 به گزارش ایسنا، ناصر کنعانی ، در مقاله ای با عنوان «ضرورت رفتار مشترک جهان اسلام در حمایت از سرمایه […]

ویدئو | استقلال دو نفر از کوچکتر آوار پس از زلزله جدی داخل ترکیه

در همین زمینه: زمین رعشه شدید درون دریای اژه باعث فروریختن ساختمانی ها در ترکیه شد ویدئو | زلزله ۶.۶ […]

رئیس پیشین سیا کشتار محسن فخری زاده را جنایتکارانه خواند | خطر تلافی مرگبار وجود دارد

به گزارش همشهری آنلاین، جان برنان تو یک رشته توئیت نوشت: «این نظری جنایتکارانه و متجاوز غیرمسئولانه بود. این کار […]