ایمنی رئیس پارلمان بوسنی و هرزگوین از ترقی روابط با جمهوری اسلامی ایران

admin دسته‌بندی نشده

بوسیله گزارش ایسنا، رئیس پارلمان ملی بوسنی و هرزگوین با اشاره به سطح خوب روابط میان دو کشور گفت: توسعه هرچه بیشتر روابط با ایران بخصوص در بنیاد اقتصادی مورد حمایت پارلمان بوسنی است و امیدوارم با برطرف شدن هرچه سریعتر پاندمی کرونا تو پهلو گسترش روابط سیاسی، مناسبات تجاری و اقتصادی دو ملک بسیار از پیش ارتقاء پیدا کند. 
رادمانوویچ ضمن ابلاغ سلام بوسیله همتای ایرانی و تجدید طلبیدن از بزرگواری باشگاه شورای اسلامی بخاطر سفر بوسیله بوسنی اضافه کرد: روابط هیات رئیسه و دسته های دوستی پارلمانی خود را با باشگاه شورای اسلامی ایران دنباله خواهیم داد و پارلمان بوسنی و هرزگوین از گشادگی مناسبات با ایران ایمنی می بطی ء. 
وی با رمز به نقش و جایگاه ایران درون منطقه خاورمیانه گفت: ایران کشوری تاریخی و مستقل است و صلح محکم در منطقه خاورمیانه نیازمند ایرانی با محرر است.   
رسول جمهوری اسلامی ایران در این بازدید روابط پارلمانی را از ارکان عمده در روابط میان  دو قلمرو برشمرد و ابراز امیدواری کرد با حمایت های مجالس دو کشور، روابط ایران و بوسنی درون همه عرصه ها گسترش یابد. 
رسول کشورمان با ابرام کنار روابط خوب دو سرزمین افزود: جمهوری اسلامی ایران از ابتدای رهایی بوسنی و هرزگوین با عرض بوسیله تمامیت ارضی و حاکمیت ملی در پیاده شدن مردم و دولت بوسنی بوده و از یکپارچگی و وحدت این ملک ایمنی کرده است. 
قلیچ خان با رمز به امان کشورمان از همزیستی اقوام و ادیان متنوع داخل بوسنی و هرزگوین اضافه کرد: تقویت ارتباطات با همه اقوام بوسنیایی اعم از بوشنیاک ها، صرب ها و کروات ها از اهداف سفارت جمهوری اسلامی ایران است.
رسول جمهوری اسلامی ایران با اشاره به نقش و جایگاه ایران در مبارزه با تروریسم گفت: اگر اهتمام ایران در مبارزه با تروریسم و افراط گرایی در منطقه خاورمیانه نبود؛ امروز اروپا و سایر نقاط جهان با مشکلاتی جدی در این مبنا روشن بودند. 
قلیچ خان اضافه کرد: عمده مشکلاتی که آدم ایران برای مبارزه با پاندمی کرونا با آن مواجه هستند در پی تحریم های ستمگرانه و یکجانبه و محدودیت هایی است که برای واردات دارو و تجهیزات پزشکی از سوی آمریکا ایجاد شده است. 
طرفین تو این بازدید در خصوص روابط دوجانبه پارلمانی، آخرین وضعیت توافقنامه هسته ای و در رو آمریکا از آن و پاندمی کرونا در ایران و بوسنی و هرزگوین گفتگو و تبادل نظر کردند.
انتهای پیام

شاید دوست داشته باشید:

ضرورت اقدام مشترک جهان اسلام داخل حمایت از سرمایه های علمی

 به گزارش ایسنا، ناصر کنعانی ، در مقاله ای با عنوان «ضرورت رفتار مشترک جهان اسلام در حمایت از سرمایه […]

ویدئو | استقلال دو نفر از کوچکتر آوار پس از زلزله جدی داخل ترکیه

در همین زمینه: زمین رعشه شدید درون دریای اژه باعث فروریختن ساختمانی ها در ترکیه شد ویدئو | زلزله ۶.۶ […]

رئیس پیشین سیا کشتار محسن فخری زاده را جنایتکارانه خواند | خطر تلافی مرگبار وجود دارد

به گزارش همشهری آنلاین، جان برنان تو یک رشته توئیت نوشت: «این نظری جنایتکارانه و متجاوز غیرمسئولانه بود. این کار […]