مرگ صائب عریقات درون ۶۵ سالگی | نویسنده کچل سازمان آزادی بخش فلسطین قربانی کرونا شد

admin دسته‌بندی نشده

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از گاردین، عریقات از اوایل دهه ۱۹۹۰ از مقام های ارشد دولت فلسطین حیات و دو دهه برای تشکیل ناحیه مستقل فلسطین تلاش کرد. او مشاور محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگران حیات و سابقه همکاری با یاسر عرفات را حزن داخل کارنامه داشت. عریقات در ۲۰۱۷ تو آمریکا یکدلی ریه شد و از همان زمان چندان سرزنده و شاداب نبود.

حدود یک ماه پیش در روز هشتم اکتبر اعلام شد عریقات بوسیله مصیبت کووید-۱۹ مشغول شده و با وخیم زیرفون شدن حال، به بیمارستانی تو اورشلیم منتقل و آنجا علیل شد. پزشکان اسرائیلی حال این سیاست باز و مذاکره کننده مبصر فلسطینی را وخیم اخبار کردند و از روبیدن او زیر دستگاه ونتیلاتور خبر دادند. سرانجام روز سه شنبه یکی از دستیاران نزدیک عریقات خبر مرگ او را علام کرد.

عریقات تو بریتانیا و آمریکا درس محاکمه خواند و متصل از عملی پردازان دکترین دو کشوری برای محلول مساله فلسطین بود. پس از آنکه رئیس جمهوری آمریکا سال ۲۰۱۷ اورشلیم را پایتخت ملک اسرائیل دانست، عریقات مشی دو کشوری را پایان یافته تلقی کرد و افزود: «امروز زمان آن است که تقلا هایمان را برای یک سرزمین متمرکز و همه با حقوق طبق در فلسطین تاریخی زندگی کنیم.»

شاید دوست داشته باشید:

ضرورت اقدام مشترک جهان اسلام داخل حمایت از سرمایه های علمی

 به گزارش ایسنا، ناصر کنعانی ، در مقاله ای با عنوان «ضرورت رفتار مشترک جهان اسلام در حمایت از سرمایه […]

ویدئو | استقلال دو نفر از کوچکتر آوار پس از زلزله جدی داخل ترکیه

در همین زمینه: زمین رعشه شدید درون دریای اژه باعث فروریختن ساختمانی ها در ترکیه شد ویدئو | زلزله ۶.۶ […]

رئیس پیشین سیا کشتار محسن فخری زاده را جنایتکارانه خواند | خطر تلافی مرگبار وجود دارد

به گزارش همشهری آنلاین، جان برنان تو یک رشته توئیت نوشت: «این نظری جنایتکارانه و متجاوز غیرمسئولانه بود. این کار […]