سه راهکار پیشنهادی اشتون به بایدن برای بازگشت به برجام

admin دسته‌بندی نشده

به گزارش ایسنا بوسیله نقل از مجله تایم،  کاترین اشتون، مسئول سیاست خارجی سندیکا اروپا در زمان مذاکرات هسته ای، در یادداشتی با پیش روی این که مسیر بازگشت دولت جدول بایدن رئیس جمهور منتخب آمریکا به ارامش هسته ای مسیر سختی خواهد بود،  سه گانه راهکار بخاطر پیش برد این مسیر به رئیس جمهور برگزیده پیشنهاد کرد.
راهکار مطلع جمع آوری گروه مباحثه کننده است. اشتون تو این مطلب می نویسد که بایدن باید اتحادیه اروپا را اقناع بطی ء دسته ۱ ۵ را گرد حزن بیاورد. با رهبران هر ناحیه به ویژه در این باره گفت وگو کند و از آن ها بخواهد وزیران امور خارجه کشورشان را آماده ملاقات با وزیر امور خارجه متاخر آمریکا کنند.  تصمیم پژمرده شود که چه کسی باید مذاکرات را تربیت کند. 
این مقام پیشین هيئت قانونگذاری اروپا درون امتداد می نویسد که راهکار دوم در نظر گرفتن برجام بوسیله عنوان ارامش ابتدا است خیر ته. چرا که توافق سال ۲۰۱۵ هیچ گاه فراغت نبود نقطه عاقبت مذاکرات باشد. این ارامش یک نگرانی بزرگ بوسیله خصوص را مطرح کرد که دستور کار غنی سازی اورانیوم ایران وجود و نسبتا قاهر بوده است. تا این که رئیس جمهور ترامپ از توافق خارج شد،  ایران همچنان به سازش پایبند وجود. همه ی ما بر بسیاری دیگر از مسائلی که باید متوقف می شدند،  مانند پروگرام موشک های بالستیک و بلندپروازی های آن درون منطقه مخبر بودیم اما این تخته سنگی پشت تو مذاکرات بود که باید قبل از پیش روبیدن ما برای حل کردن بقیه موارد کنار زده می شد.                بایدن و دسته او با در نظر گزارش دادن میثاق صلح آبراهام میان اسرائیل و برخی کشورهای عربی باید متصور شوند که این اقدام چگونه می تواند در چارجوب یک استراتژی بزرگ پر حرارت منطقه ای راحتی بگیرد. 
راهکار ثالث پیشنهادی اشتون برای بایدن این است که پایه های مستحکمی بخاطر برجام در نظر بگیرد. 
او در این باره تشریح می دهد که این به معنای همکاری با دنده آمریکا بخاطر خلق اطمینان در این توافق است تا زمانی که همه بوسیله آن پایبند باشند و نیز ابداع اهدافی بلندمدت تر به عنوان وسیله ای برای جلب کنف (کنگره) . بازگشت به برجام عزب با اختیارات بزرگواری جمهوری برای حفظ آن ممکن است برای مدت کوتاهی کارآمد باشد اما رویکردی بنیادین زدودن. 
انتهای پیام

شاید دوست داشته باشید:

خباثت تا آخرین نفس

بوسیله گزارش ایسنا بوسیله نقل از نورنیوز ، منابع خبری اعلام کردندکه مایک پمپئو، وزیر خارجه نوبت به آخر خط گویا […]

جو بایدن «رسما» رئیس جمهوری آمریکا شد | مهر اثبات کنگره به خشکی امدن آرای الکترال ۲۳۲-۳۰۶

بوسیله گزارش همشهری آنلاین، هر چند شورش هواداران افراطی دانلد ترامپ چند ساعت تو کار مجتمع سنا بخاطر ثبوت نهایی […]