عصبانیت شاهزاده سعودی از اظهارات مقامِ عمانی

admin دسته‌بندی نشده

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از  تسنیم، بدر بن حمد بنیاد حمود البوسعیدی وزیر خارجه عمان در سخنانی به کنایه که علنی حیات تحریم کنندگان قطر و در راس آنها عربستان و امارات را کمال مطلوب راحتی داده، گفت کلمه بایکوت در واژه نامه کشورش وجود ندارد که این اظهارنظر واکنش ترکی الفیصل رئیس اسبق اداره اطلاعات سعودی را به قفا داشت.

به خشکی امدن اساس گزارش شبکه روسیاالیوم، وزیر خارجه عمان گفت واژگانی همچون کنار گذاشتن، ضدیت و تحریم در قاموس شاه نشین عمان وجود ندارد. وی افزود امیدوار است که ایالات متحده آمریکا با رسم تحلیف فضای اطراف هر جسمی بایدن به عنوان رئیس جمهور این ناحیه به آنچه آن را بزرگترین موفقیت آمریکا در منطقه خواند و رمز وی بوسیله توافق هسته ای با ایران بود، برگردد.

ترکی الفیصل شاهزاده سعودی پس از سخنان وزیر خارجه عمان به روی سکو رفت و در پاسخ به اظهارات تمثیل آمیز البوسعیدی و اشاره غیر یمین به قطر گفت اینکه واژه نامه دیپلماسی عمان دربرگیرنده واژه بایکوت محو بیانگر ماهیت بی بسان عمان است و هدفی برای همسایگان از طریق برهم سرقت کردن امان پادشاه نشین و ملت آن نبوده است.

وی در ادامه به قطر حمله کرد و گفت تلاشهای این همسایگان برهم زننده ثبات، پادشاهی سعودی، امارات و سمج را شعار قرار داده و امیدواریم که قطر همانطوری با ما رفتار بطی ء که عمان رفتار می کند.

وی با ابراز نارضایتی از اظهارات وزیر خارجه عمان گفت عبارت عدم دخالت در امور داخلی کشورهای دیگر تو قاموسهای تمام کشورها تو عارض بازگشت به توافق هسته ای ایران تکثیر شود.

شاید دوست داشته باشید:

بدگوئی پمپئو علیه برجام

بوسیله گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، مایک پمپئو، وزیر خارجه پیشین آمریکا روز پنج شنبه در توییتی نوشت: […]

تست کرونای بشار اسد و همسرش سلبی شد

به گزارش همشهری آنلاین، به نقل از سایت شبکه روسیا الیوم، اربابی جمهوری سوریه امروز (سه شنبه) با پراکندن پیامی […]

بلومبرگ: تیر های نرمش درون وین جلوه گر شده است

به گزارش ایسنا به نقل از شبکه خبری بلومبرگ، ایالات متحده و ایران بوسیله نقطه پایان دادن بوسیله اختلافات شان […]