جو بایدن «رسما» رئیس جمهوری آمریکا شد | مهر اثبات کنگره به خشکی امدن آرای الکترال ۲۳۲-۳۰۶

admin دسته‌بندی نشده

بوسیله گزارش همشهری آنلاین، هر چند شورش هواداران افراطی دانلد ترامپ چند ساعت تو کار مجتمع سنا بخاطر ثبوت نهایی نتایج انتخابات آمریکا وقفه انداخت اما در جلسه مشترک سناتورها و نمایندگان باشگاه به بزرگواری مایک پنس (کمک مهتر جمهوری آمریکا) تقریبا تمام تلاش های سناتورهای جمهوریخواه برای کبود شدگی وارد کردن به نتایج چند ایالت کلیدی از عموم پنسیلوانیا به نتیجه نرسید و آخر پنس پایان میتینگ را با ثبوت پیروزی بایدن اعلام کرد.

حدود دو ماه پیش با شمارش آرای بکلی آمریکا، نتیجه انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ با ۳۰۶ رای الکترال به سود نامزد دموکرات درون برابر ۲۳۲ الکترال کالج ترامپ اعلام شده بود اما رئیس جمهوری فعلی ایالات متحده در این مدت بارها کوشید بر آتش تزویر در انتخابات و دزدی کردن رای ها بدمد و نگذارد این خاکه زغال نیمسوز معقول و خاکستر شود. با این حال، نشست مشترک سناتورها و نمایندگان بوسیله ریاست دستیار رئیس جمهوری بامداد پنجشنبه به وقت آمریکا بر پیروزی بایدن مهربانی اثبات زد.

از آنجا که سه گانه غول بزرگ شبکه های مدنی یعنی توییتر، فیس بوک و اینستاگرام حساب های کاربری رئیس جمهوری پرحاشیه آمریکا را تعلیق کرده اند، عملا کسی جز نزدیکان ترامپ نمی دانند واکنش او به اقدام معاونش و سناتورهای جمهوریخواه چیست. شاید موج استعفاها و کناره گیری ها در دولت آمریکا به مایک پنس غم برسد و او دو هفته زودتر کاخ سفید را زین کند؛ اقدامی که می تواند بسیار معنادار باشد.

پیش برنده رئیس دفتر ملانیا ترامپ، بانوی اول آمریکا و معاون مشاور امان ملی دژ سفید غصه از جانب های خود کناره گیری کرده بودند و گفته می شود شاید خود رابرت اوبراین، نایب کنف ملی ترامپ هم عطای ماندن در ارایش را به لقایش ببخشد.

شاید دوست داشته باشید:

بدگوئی پمپئو علیه برجام

بوسیله گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، مایک پمپئو، وزیر خارجه پیشین آمریکا روز پنج شنبه در توییتی نوشت: […]

تست کرونای بشار اسد و همسرش سلبی شد

به گزارش همشهری آنلاین، به نقل از سایت شبکه روسیا الیوم، اربابی جمهوری سوریه امروز (سه شنبه) با پراکندن پیامی […]

بلومبرگ: تیر های نرمش درون وین جلوه گر شده است

به گزارش ایسنا به نقل از شبکه خبری بلومبرگ، ایالات متحده و ایران بوسیله نقطه پایان دادن بوسیله اختلافات شان […]