استیصال وزیر انزجار پراکن آمریکا و توسل دوباره بوسیله دروغگویی

admin دسته‌بندی نشده

بوسیله گزارش ایسنا، محمد استوار در یادداشتی با عنوان «استیصال وزیر نفرت پراکن آمریکا و توسل مکرر به دروغگویی» نوشت:

ضرب المثل عربی «الغرِیقُ یتشبَّثُ بکُلّ حَشیش» (غوطه شونده برای نجات خود به هر شاخه ی کمینه خشکیده ای هم چنگ می اندازد) مصداق بارزی بخاطر شرایط امروز ترامپ رئیس رژیم تروریستی آمریکا و پمپئو وزیر امور نفرت پراکن او است. 

ترامپ پس از شکست مفتضحانه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، برای بی پی کردن رای مردم، به ابزارهای قانونی و غیرقانونی بسیاری متوسل شد و آخرین آنها دادن فراخوان برای گردهم آیی داخل روز ۱۷ دی (۶ ژانویه) در زمان برگزاری نشست مشترک در دنده آمریکا بخاطر ثبوت نتایج انتخابات بزرگواری جمهوری بود. خشونت بوسیله کار رفته در این گردهم آیی، ورود آشوبگران طرفدار ترامپ به دنده و کشته شدن حداقل ۵ نفر در پی این خشونتها، تمامی خشم پایا مانده ی آمریکا را به عنوان به اصطلاح قراول دموکراسی و حقوق بشر فرو ریخت. خشونت داخل کنگره و لفاظی های مداوم ترامپ به کمی مفتضحانه بود که علاوه بر واکنشها و اقدامات داخلی برای برکناری خواه استیضاح ترامپ، واکنش سلبی حتی افرادی زیرا برلوسکونی و بوریس جانسون حامیان ابدی او را بدنبال داشت.  

پمپئو شبیه ترین بی مانند در هیات دولت رژیم تروریستی آمریکا بوسیله ترامپ است، حتی افراد نفرت انگیز و کینه توزی برای اینکه بولتون نتوانستند ترامپ را تحمل کنند، اما پمپئو  با خوش رقصی های خود مقابل ترامپ، در شقاوت، گوی سبقت را از رئیسش گرفته است. پمپئو که قبلا اعتراف کرده است: «دروغ می گوییم، فریب می دهیم و ربودن می کنیم» بلاتردید در تمامی اقدامات غیرقانونی و ضد بشری ترامپ، تسهیم بسزایی داشته است. مردم ایران هرگز نقش او را در در رو رژیم تروریستی آمریکا از برجام، راه اندازی تروریسم و دعوا اقتصادی دشت کشورمان، ترور ناجوانمردانه ی قهرمان ملی شهید سردار سلیمانی و مجاهدت دائمی همراه با نتانیاهو و بن سلمان برای راه اندازی اغتشاش لشکری علیه کشورمان را فراموش نخواهند کرد. 

پمپئو تو ادامه اقدامات تنفر انگیز خود، اخیرا علاوه پیاده شدن تروریستی اعلام کردن جنبش انصارالله یمن و کشور کوبا، بار دیگر بوسیله عارض رقت آوری بوسیله حرفه کذب گویی خود متوسل شده و خیال بافانه مدعی رابطه ایران با القاعده شده است. ادعای پوچی که بخاطر هیچ کس نمی تواند باور پذیر باشد، همان طوریکه قبلا هم مطرح شده وجود و کسی به آن توجهی نکرد. ادعای چنین ارتباطی با قسمت قسمت کردن تروریستی القاعده، در جگر ماه نخستین آغاز فرمان پمپئو به نشانی رییس سیا در اولین ماههای بخت ترامپ مطرح شد و پس از انتشار اسناد گزینشی توسط اساس ضد ایرانی «دفاع از دموکراسیها» این توقع تکرار گردید. با مطرح شدن چنین ادعاهایی «نلی لحود»، پژوهشگر اندیشکده آمریکای نو، گزارش خود از معاینه ۴۷۰ هزاره سند منتشر شده از بن لادن مهتر القاعده را ارایه انصاف و عنوان نمود که با وجود ادعای پمپئو رئیس سابق سیا و اندیشکده زمینه دفاع از دموکراسیها، در هیچگاه یک از اسناد مذکور ارتباط معناداری میان ایران و القاعده حیات نداشته است.

پمپئو با هدف جنگ افروزی علیه ایران این طور ادعایی را کرده و امروز آن را جبران می کند تا آخرین تلاشهای خود را در راه اندازی جنگی ثمر کشورمان، کرده باشد؛ چرا که در گذشته، تهمت همکاری با القاعده تعبیر کردن عطا برای حمله به افغانستان پس از عملیات تروریستی ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ بوده است. همه می دانند که تمامی تروریست های حادثه ۱۱ سپتامبر از کشورهای محبوب مایک پمپئو در خاورمیانه از طرف عربستان بودند و هیچگاه ایرانی در این حمله دخیل نبوده است. ایران که خود بزرگترین قربانی تروریسم بوده و با القاعده و داعش که دست پرورده ی آمریکا و ریاض بوده اند مبارزه کرده است. حتی داخل اقدام علیه القاعده پس از حملات ۱۱ سپتامبر، آمریکا به ائتلافی منضمات که ایران از قبل مبدع آن بوده است. جیمز دابینز – رسول اختصاص بخت بوش در امور افغانستان – داخل  گزارشی نوشته بود: «برخلاف تصور رایج، آمریکا برای ضعف القاعده پس ازآن از ۱۱ سپتامبر ائتلاف «تشکیل» نداد؛ بلکه صرفاً بوسیله ائتلافی پیوست که ایران از اواسط دهه ۱۹۹۰ برای شکست رژیم طالبان/القاعده از پیش تشکیل داده بود.»

عملکرد پمپئو نه تنها در قبال ایران، بلکه در تمامی خط چاره های سیاست خارجی، آنقدر رسوا کننده بوده است که او در روزهای پایانی خدمت در قضا و قدر ترامپ، با تحقیر حداکثری مواجه شده است. موافق گزارش رویترز، او قصد داشت که در آخرین روزهای حضورش بوسیله عنوان وزیر خارجه آمریکا برای دیدارهای دیپلماتیک عازم اروپا شود، ولی کشورهای مورد نظر با این سفر لگن کرده اند. این لگن جهت گردید که او تو آخرین لحظات غرض بوسیله فسخ سفرش بوسیله اروپا بگیرد.

مارک فیتز پاتریک کمک وزیر خارجه پیشین ایالات متحده به باطل سازی آخرین سفرهای پمپئو نوشت: «پمپئو توسط قلمرو ۶۰۰ هزار نفری لوکزامبورگ تحقیر شد.»

در هر حال، «تکرار اتهامات و نمایش سندسازی های دروغین، تحت عناوین افشای داده ها محرمانه توسط پمپئو، تیر استیصال و درماندگی و شکست محاکمه فشار حداکثری آنها علیه ایران است. تمسک به این نوع شگردها و بندبازی ها و ادعاهای کهنه و بی اساس، به هیچگاه عنوان نمی تواند بوسیله کمک خوش نویسی پراشتباه رژیم تروریستی آمریکا و اعاده وجهه ناموجه مقامات این رژیم بیاید.» 

ایران سالها قربانی تروریسم دولتی آمریکا، رژیم صهیونیستی، ریاض و گروههای تروریستی پیدایش آنها بوده و در مبارزه با چنین گروههای تروریستی پرونده درخشانی داشته است. موفقیت ایران داخل مبارزه با گروههای تروریستی و خنثی سازی توطئه های آمریکا و تل آویو و ریاض، موجب گردید تا ترامپ رئیس رژیم تروریستی آمریکا، فرمان ترور وحشیانه ی قهرمان ملی سردار مثال سلیمانی را صادر کند. می توان گفت شکم آمریکا و رژیم صهیونیستی با جرم، ترور و ترور منقطع شده است و بازپرس سازی ایران در این بنیاد بی معلول خواهد حیات و این ورقه از عرضه طیف تندرو داخل آمریکا کمکی به عطش و اعتیاد آنها به اقدامات تحریمی و یا تنش آفرینی نخواهد کرد.
از عواقب اقدامات طیف تندرو آمریکا بسان پمپئو همین بس که در واشنگتن به عنوان به اصطلاح گهواره دموکراسی، ۱۰ هزاره نیروی گارد ملی قائم شده است تا امنیت پایدار کند. میزان محضر گند در واشنگتن حدود دو طبق مجموع نیروهای آمریکا در عراق و افغانستان است. هالیتوانگر، خبرنگار دیپلماتیک در این زمینه می نویسد: «یک یادآوری که تهدید تروریسم بیشتر در در آمریکا (و برتری طلبان سفیدپوست) وجود دارد، خیر در بیرون از ناحیه!»

انتهای پیام

شاید دوست داشته باشید:

نخست وزیر پیشین عراق: بایدن با تهران مذاکره می درنگ

به گزارش همشهری آنلاین به  نقل از ایسنا، نوری مالکی، مهتر اتفاق اقبال قاعده عراق در گفت وگویی تلویزیونی تاکید کرد: […]

ترامپ به نیستی عقل مبتلا شده است | ادعای جنجالی استراتژیست پیشین کاخ سفید

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از گاردین، «تیک مو ساعت: پشت صحنه ۶۰ دقیقه» نام کتابی است که آیرا […]