تحول نوا ریاض پس از رفتن ترامپ | دنبال آتش بس در یمن هستیم

admin دسته‌بندی نشده

 به گزارش همشهری آنلاین به نقل از فارس، «فیصل مبنا فرحان آل سعود»، وزیر امور خارجه عربستان سعودی در گفت وگو با رسانه های این سرزمین مدعی شد که ریاض بوسیله تعاقب توقف جنگی است که علیه یمن به راه انداخته است.

وزیر خارجه سعودی درون گفت وگوی ویژه ای با شبکه العربیه که جمعه شب پخش شد، مدعی شد که پیوستگی متجاور به یمن به سرکردگی کشورش مانع آتش بس داخل این کشور حلق بلکه این انصارالله یمن است که جلوگیری کننده اصلی اصلاح آتش بس درون این کشور جنگ خورده است.

او که صدا ملایمی داخل مقایسه با زمان دولت دونالد ترامپ داشت، در تک رویکرد بخت جدید آمریکا در قبال هیاهو یمن گفت: «ما معتقدیم که اگر بخت بایدن پرونده [اغتشاش در یمن] را ارزیابی کند، خواهد نظر که اهداف پادشاهی سعودی و موافقت [عربی ضد یمن] با اهداف نوبت بایدن در این پرونده بوسیله کلی مطابق است».

ماخذ فرحان داخل ادامه مدعی شد: «مربوط به همه ما بوسیله قفا اسکان نهایی تلاطم و آتش کفایت عمومیت و پس از آن بوسیله آغاز فرایند دیپلماتیک هستیم. مانع اصلی، پیوستگی نیست بلکه حوثی ها هستند و ما می توانیم با شانس بایدن داخل این ارتباط به لباس مثبت و مفرط خوب هماهنگ باشیم».

او از رفتار مهتر جمهور سابق آمریکا داخل واپسین لحظات دولت چهارساله اش در تروریست قرائت کردن انصارالله یمن تمجید و دفاع کرد و گفت که این جنبش مستحقق این طور اقدامی بود. بن فرحان ابراز امیدواری کرد که چنین غرض و اقدامی، انصارالله را مجبور به شرکت داخل فرآیند سیاسی یمن بکند.

وزیر خارجه سعودی جنین دیگر از پیش شرطهای ریاض برای تحقق آتش بس در یمن سخن گفت و اظهار کرد که یمنی ها برای تحقق این فرمان باید با «شروط آرام» با مداخله سازمان ملل ائتلاف کنند.

تا دو ماه دیگر جنگ ائتلاف مشترک عربستان سعودی و امارات عربی متحده محصول یمن هوشیار هفتمین سال خود خواهد شد که مولود آن برای عربستان رسوایی لشکری و سیاسی و ویرانی و جنایت بخاطر مردم یمن بوده است.

وزیر خارجه سعودی درون حالی از آتش بس فراگیر در یمن سخن می گوید که ریاض به اذعان فرستاده ویژه سازمان ملل در یمن، بعد از توافق استکهلم (یا الحدیده) در سال ۱۳۹۷ با زیاده خواهی ها و تحمیل شرط های خود جلوگیری کننده از سازش آتش بس تعمیم در یمن شد.

دولت نجات ملی یمن که انصارالله نیز عضوی از آن است، هر اسلوب آتش بسنده در این ملک را منوط به توقف حملات یومیه ائتلاف سعودی بوسیله یمن و نقض محاصره پنج ساله این کشور دانسته است و در مقابل، ریاض عاری اسکان حملات خواهان خلع زنجیر انصارالله است.

عربستان سعودی در دوره چهارساله دولت ترامپ، با حمایت های سیاسی، سرباز و حتی مستشاری آمریکا دست به حملاتی زد که به خشکی امدن اساس گزارش های نهادهای حقوق بشری بین الملل مصادیق جنایت جنگی است و ریاض از این سست شدن دارد که با تحول درون قصر سفید نه عزب ایمنی های دوران چهار سال گذشته را نداشته باشد بلکه داخل دوران بایدن، بوسیله دلیل همین ترور ها مورد بازخواست و مافوق فشار نصیب و قسمت او راحتی بگیرد.

شاید دوست داشته باشید:

نخست وزیر پیشین عراق: بایدن با تهران مذاکره می درنگ

به گزارش همشهری آنلاین به  نقل از ایسنا، نوری مالکی، مهتر اتفاق اقبال قاعده عراق در گفت وگویی تلویزیونی تاکید کرد: […]

ترامپ به نیستی عقل مبتلا شده است | ادعای جنجالی استراتژیست پیشین کاخ سفید

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از گاردین، «تیک مو ساعت: پشت صحنه ۶۰ دقیقه» نام کتابی است که آیرا […]