رئیس باشگاه حامل پیام برای پوتین | قالیباف بوسیله مسکو می جوی

admin دسته‌بندی نشده

 بوسیله گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، مجتبی توانگر افزود: رییس کمیسیون داخل این سفر با ولادیمیر نیم چکمه رییس جمهور روسیه و ویچیسلاو والودین، مهتر دومای دولتی روسیه، رییس شورای عالی امنیت ملی  روسیه دیدار خواهد داشت.

توانگر با تاکید پهلو اینکه ابعاد پا بر جا سفر قالیباف به روسیه، اقتصادی است، گفت: در بازدید با پوتین، مواضع صریح نظام درخصوص برجام، تعاملات اقتصادی با روسیه، بیع نفت و.. ابراز و پیامی نیز به رئیس جمهور روسیه تقدیم خواهد شد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به سهم ایران از راسته روسیه گفت: روسیه متجاوز از ۲۸۰ میلیارد دلار واردات دارد که به دلیل همسایگی این فرصت و مزیت بزرگی برای کشورمان است که به برهان ناکارآمدی و نگاه نامتوازن به غرب و شرق، تسهیم ایران از این راسته کم از یک درصد است.

وی در مورد توافقنامه اقتصادی اوراسیا گفت: با مشی های پارلمانی که تو حال ادا است الحاق ایران به این توافقنامه مراحل پایانی خویشتن را طی می کند.

توانگر افزود: با الحاق ایران به کشورهای اوراسیا(روسیه، قزاقستان، قرقیزستان، ارمنستان و بلاروس) بازار جلال از محصولاتی ویژه داخل اختیار تولیدکنندگان و صنعت گران ایرانی خواهد بود که می توانیم گام موثر دیگری تو خنثی کردن بایکوت ها برداریم.

وی در خصوص مبادلات بانکی با روسیه اقرار داشت: حدود ۴۰درصد از مبادلات تجاری ایران و روسیه با ریال و روبل انجام می گیرد.

توانگر افزود: بخاطر تعمیق این موضوع و پایان بخشی به سلطه دلار آمریکا، کارگروه مشترک مالی و بانکی بین دو سرزمین شکل گرفته است.

وی یادآور شد: مجلس روسیه در تابستان سال جاری رسما از محمد باقر قالیباف مهتر مجلس شورای اسلامی برای عروج بوسیله این سرزمین فراخوانی به عمل آورده بود.

توانگر وقوف عدل: احتمالا جلسه روسای مجالس ایران، روسیه، چین، افغانستان و ترکیه نیز در  ماه مه ۲۰۲۱ یعنی اردیبهشت سال آینده درون شهر سوچی با موضوع مقابله با تروریسم برگزار می شود.

وی اضافه کرد: آبان ۹۴ دکتر قالیباف بر شالوده احضار رسمی شهردار مسکو و سن پترزبورگ تو یک سیر سه بسرعت عازم روسیه شده وجود.

شاید دوست داشته باشید:

بدگوئی پمپئو علیه برجام

بوسیله گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، مایک پمپئو، وزیر خارجه پیشین آمریکا روز پنج شنبه در توییتی نوشت: […]

تست کرونای بشار اسد و همسرش سلبی شد

به گزارش همشهری آنلاین، به نقل از سایت شبکه روسیا الیوم، اربابی جمهوری سوریه امروز (سه شنبه) با پراکندن پیامی […]

بلومبرگ: تیر های نرمش درون وین جلوه گر شده است

به گزارش ایسنا به نقل از شبکه خبری بلومبرگ، ایالات متحده و ایران بوسیله نقطه پایان دادن بوسیله اختلافات شان […]