ترامپ به نیستی عقل مبتلا شده است | ادعای جنجالی استراتژیست پیشین کاخ سفید

admin دسته‌بندی نشده

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از گاردین، «تیک مو ساعت: پشت صحنه ۶۰ دقیقه» نام کتابی است که آیرا روزن درباره سال ها کار کردن برای این برنامه پربیننده و جنجالی شبکه سی بی اس تالیف و تو آن درباره ناگفته های فداکار افراد واج گفته است؛ از جمله استیو بنن که در ۲۰۱۶ از چهره های تاثیرگذار و رئیس ستیزه انتخاباتی ترامپ حیات و در ۲۰۱۷ هم به نشانی استراتژیست رئیس جمهوری وقت آمریکا در کاخ سفید پیشگاه داشت.

بنن از بانکداران سرمایه دار آمریکا بود که البته داخل مقام تهیه کننده هالیوود شکست خورد و بعد به مدیریت یک پایگاه خبری روی آورد. او در اوت ۲۰۱۷ از قصر سفید طرد شد اما درون انتخابات ۲۰۲۰ دوباره به اردوگاه ترامپ الحاقیه و پس از پیروزی بایدن، رئیس جمهوری لحظه آمریکا درون آخرین روزهای حضور درون قدرت او را چشم پوشی کرد. بنن به دلیل دست داشتن در تلاطم مالی مربوط بوسیله جمع آوری هزینه ساختن دیوار تو مرز مکزیک و آمریکا محکوم شده و درون زندان بود.

روزن که به تامل کار کردن در پروگرام گفتگومحور «۶۰ دقیقه» روابط صمیمی با بنن داشت، در اندکی از کتاب خویشتن می نویسد: «استیو پارسا حیات ترامپ در اولین مراحل ابتلا به انهدام عقل است و می نبوغ او را با استناد به متمم ۲۵ عرفی اساسی از کار برکنار کرد. این متمم مربوط به زمانی است که اعضای قضا و قدر آمریکا تشخیص بدهند رئیس جمهوری ایالات متحده به هر دلیل از رویت ذهنی توان ارتکاب دادن وظایفش را ندارد.»

پیاده شدن اساس آنچه در تاریخ آمده، بنن درباره ادعای زوال عقل ترامپ در مصاحبه خود در «۶۰ دقیقه» چیزی نگفت اما وقتی دوربین ها دنج بودند این ادعا را بر کلمه آورد. از یکسره حرف هایی که کمک و یار پیشین ترامپ گفته، مربوط بوسیله بازدید جمهوریخواهان از قلعه سفید است؛ جایی که آنها با وجود اذعان کردن به ابتلای رئیس جمهوری آمریکا به آلزایمر، می ایستادند و حسابی تشویقش می کردند.

شاید دوست داشته باشید:

بدگوئی پمپئو علیه برجام

بوسیله گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، مایک پمپئو، وزیر خارجه پیشین آمریکا روز پنج شنبه در توییتی نوشت: […]

تست کرونای بشار اسد و همسرش سلبی شد

به گزارش همشهری آنلاین، به نقل از سایت شبکه روسیا الیوم، اربابی جمهوری سوریه امروز (سه شنبه) با پراکندن پیامی […]

بلومبرگ: تیر های نرمش درون وین جلوه گر شده است

به گزارش ایسنا به نقل از شبکه خبری بلومبرگ، ایالات متحده و ایران بوسیله نقطه پایان دادن بوسیله اختلافات شان […]