پیام ویدئویی باریکه | بخاطر افتخار ایران جدیت کردیم | از تمامی ایرانیان برای کامل کمبود ها پوزش می خواهم

admin دسته‌بندی نشده

به گزارش همشهری آنلاین، محمدجواد ظریف در پیامی ویدئویی که در حساب کاربری اش در شبکه مدنی اینستاگرام منتشر کرد، ضمن تبریک سال نو اظهار کرد: با شکفتن بهار طبیعت، سال جدیدی را با نام و یاد خدا و با خواست بوسیله قدرت بی همتای او آغاز می کنیم. سال نو، صد تازه و روز نو را به شما هم میهنان کسی را عزیز خطاب کردن مقیم خارج از قلمرو و به همه پارسی زبانان و وفاداران بوسیله آئین های نوروزی شادباش احترام می کنم. 

وی داخل دنباله این پیام گفت: نوروز پیام آور دوستی، مهربانی، آشتی، همبستگی و شادمانی است. بیائیم تو شادابی، صافی و صفای نهاد که با نوروز و بهار خجسته آغاز می شود، همگام و هم ثانیه باشیم. 

ظریف داخل پیام نوروزی خود یادآور شد: سالی که قفا سر گذاشتیم، برای ما و بخاطر بسیاری از امت های دیگر سالی دشوار و پرچالش وجود. تداوم همه گیری داخل سراسر جهان، متجاوز از هر چیز به همه ما علامت داد که در گیتی به هم پیوسته کنونی، بزرگترین غلبه ها نیز درون موافق یک ویروس نادیدنی (که به درد مشترک اجتماع بشری تبدیل شده) آسیب پذیر هستند. 

در ادامه پیام وزیر امورخارجه گفته شد: مشکلات مردم ایران در مواجهه با این بیماری بدلیل تحریم های غیرقانونی دوچندان حیات. اما ایرانیان در طول کتاب پرافتخار چندین هزارساله خود نه تنها تسلیم چالش ها و تهاجم ها نشده اند، بلکه بر چالش ها با ادراک و همبستگی موفق شده و مهاجمان را در فرهنگ و تمدن غنی خود ادغام کرده اند. این جنین همچنین مقاومت و شکیبایی انسان و فداکاری افتخارآمیز تلاشگران سلامت افق روشن پیروزی کنار دو ویروس خطرناک کرونا و تحریم را نوید می دهد. 

ظریف داخل پیام نوروزی خود خاطرنشان کرد: شما ایرانیان نیز که در جای جای جهان برای اتیکت و تمدن ایران فخر کردن می آفرینید، در تبیین نامردمی هایی که بر آدم باشهامت و نجیب مان تحمیل شده از هیچ کوششی فروگذار نکرده و نخواهید کرد. ما همچنین تو هفت و نیم سال گذشته در همین مسیر کوشیده ایم و تو این نوروز پایانی مسئولیت، از شما و تمامی ایرانیان خطاپوش برای طولانی نزول ها تاثر می خواهم. 

وی در این پیام تاکید کرد: اطمینان دارم مردم باشهامت ایران داخل سال و قرن متاخر با درایت، دانایی و هوشمندی، و با یکروز گیری از توانمندی های گسترده غریزی و انسانی چشم اندازی روشن و آینده ای درخشان نما خواهند زد و با برداشتن بار تحریم ها از دوش معیشت آدم و آزاد خلق دست و پای اقتصاد ایران از زنجیرهای غوغا نامشروع اقتصادی، راه را برای خلق ایرانی بهتر، آبادتر و مهربانتر هموار خواهند پیدایش. 

شاید دوست داشته باشید:

فایده دبیرخانه شورای برجسته امن ملی به ادعای یک مقام اوکراینی درخصوص هبوط هواپیما

به گزارش ایسنا، کیوان خسروی با رمز بوسیله سیر تکاملی نویسنده شورای دفاع و امنیت ملی اوکراین به ایران در […]

نخست وزیر زور جنوبی: منابع مالی ایران باید به سرعت آزاد شوند

بوسیله گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، خبرگزاری یونهاپ روز دوشنبه با اعلام این مطلب نوشت: چانگ سیه کِیون […]

بیانیه هيئت قانونگذاری اروپا درباره دنباله مذاکرات برجام

بوسیله گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، در این بیانیه که یک نسخه آن در تارنمای سرو رفتار خارجی اتحادیه […]