شمار کشته های زمین لرزه پرعضله ترکیه و یونان بوسیله ۱۴ نفر رسید | جستجوی مافوق آوار در ازمیر دنباله دارد

admin دسته‌بندی نشده

بوسیله گزارش همشهری آنلاین بوسیله نقل از رویترز این زمین لرزه که بزرگی آن تا ۷ درجه ریشتر ارزیابی شده است، باعث بوسیله خیابان ریختن آدم دهات ازمیر در جنوب غرب ترکیه شد. خیابان های بخانه برگشتن را آب بالا آمده دریا فراگرفت و خرده ریزها به تو آنها راند و پس از فروکش کردن ماهی ها را به جای گذاشت.

«مرکز مدیریت بلایا و اضطرارهای ترکیه» (AFAD) اخبار کرد ۱۲ نفر، از جمله یک نفر بوسیله انگیزه غوطه شدن، کشته شده و ۶۰۷ نفر مجروح شده اند. در جزیره یونانی ساموس غم دو نوجوان، یک دختر و یک پسر، به علت ماندن والا دیوار کشته شدند. ماموران امداد و خلاصی در ازمیر ترکیه به متعاقب افراد زیر آوار هستند

به گفته AFAD عملیات جستجو نجات تو ۱۷ ساختمانی فروریخته یا آسیب دیده دنباله دارد.مقامات چادرهایی با حجم کلی ۲۰۰۰ نفر را درون نزدیک مناطق با بیشترین آسیب دیدگی برپا کرده اند.

یکی از شاهدان عینی داخل ازمیر گفت پس از زمین لرزه که دست کمتر ۲۵ تا ۳۰ دم طول کشید آب سیل گرفتن بالا آمد و او مجبور شد از ساحل فاصله بگیرد.

ترکیه محل تقاطع گسل های اساسی است از جمله زلزله خیزترین کشورها در جهان است. بیش از ۱۷۰۰۰ نفر در زمین نوسان سال ۱۹۹۹ به بزرگی ۷.۶ ریشتر تو دهکده ازمیر کشته شدند. زمین تزلزل سال ۲۰۱۱ نیز باعث کشته شدن بیش از ۵۰۰ نفر در ده وان در شرق ترکیه شد.

ویدئوهای منتشر شده تو رسانه های اجتماعی اجسام شناکننده انواع از یکسره تلویزیون، صندلی و میز را شناور داخل آب هایی که خیابان های ازمیر را پر کرده اند، مدال می دهد. شبکه TRT Haberماشین ها را در محله صفری برج ازمیر نشان داد که آب آنها را جابه جا کرده و روی بی آرامی انداخته بود. آب بالا آمده دریا میدانی داخل بندر واتهی در جزیره ساموس یونان را فرا اندوهناک است

ساکنان جزیره یونانی ساموس در دریای اژه با جمعیتی ۴۵ هزار نفری نیز زمین لرزش جدی را حس کردند و شاهد فراز آمدن آب سیل گرفتن و امواج سونامی بودند که باعث اندوهگین شدن جگر نفر شد. ساکنان باک زده این جزیره غم گفتند تا به حال این طور عارضه ای را امتحان نکرده بودند.

رهبران ترکیه و یونانکه قبلا کنار قانون حق اکتشاف منابع نفت و گاز در مدیترانه شرقی منازعه شدیدی داشتند، صحبتی تلفنی عمل دادند  و بروز امیدواری کردند که شرایط در هر دو کشور به سرعت گشایش یابد. هر دو راهنما گفتند برای دستیار بوسیله ناحیه دیگر داخل رخ احتیاج اماده اند و بر اهمیت اتحاد ابرام کردند.

شاید دوست داشته باشید:

بدگوئی پمپئو علیه برجام

بوسیله گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، مایک پمپئو، وزیر خارجه پیشین آمریکا روز پنج شنبه در توییتی نوشت: […]

تست کرونای بشار اسد و همسرش سلبی شد

به گزارش همشهری آنلاین، به نقل از سایت شبکه روسیا الیوم، اربابی جمهوری سوریه امروز (سه شنبه) با پراکندن پیامی […]

بلومبرگ: تیر های نرمش درون وین جلوه گر شده است

به گزارش ایسنا به نقل از شبکه خبری بلومبرگ، ایالات متحده و ایران بوسیله نقطه پایان دادن بوسیله اختلافات شان […]