ترکیه بوسیله دنبال تبدیل شدن به 10 اقتصاد لایق جهان  | اردوغان از بسته جدید رونمایی کرد

admin دسته‌بندی نشده

همشهری آنلاین – حمیدرضا خطیبی :روز جمعه، ترکیه از جزئیات یک بسته اصلاحات اقتصادی جدید و مهم پرده برداشت، امانت ای که داخل نوامبر گذشته اردوغان از تمهید آن شناسایی داده بود.

رجب طیب اردوغان، مهتر جمهور ترکیه در مجمع معرفی این اصلاحات اقتصادی که در مرکز دنده هالیچ استانبول برگزار شد، بروز داشت، «هدف این سپرده نمو قناعت ترکیه بر مبنای سرمایه گذاری، تولید، مشاغل، و صادرات است».

اردوغان خاطر علامت کرد، ترکیه به کمک این بسته اصلاحی، با افزایش بازده تولید، نمو اقتصادی بالفعل خود را اوج خواهد سرما.

رئیس جمهور ترکیه گفت، «مرام ما آن است که صرفه جویی داخلی و ملی مان، با واردات کمتر و تولید مقدار افزوده بیشتر، رکورد صادرات خویشتن را بشکند».

اردوغان ابرام کرد، ترکیه با دنبال کردن اهداف تعیین شده اش برای سال ۲۰۲۳، از دعوا اقتصادی جهان در سال ۲۰۰۹ و عهد پس از هیاهو های سیاسی و اقتصادی سال ۲۰۱۳، به مصونیت عفو.

وی افزود، «ما با تلاش شبانه روزی برای تبدیل ترکیه بوسیله یکی از ۱۰ صرفه جویی گران کردن جهان، بوسیله اهداف مان خواهیم رسید».

به گفته اردوغان، نوبت این ملک مصمم است در سال جاری به خشکی امدن پاندمی [کرونا] قدرت کند، و در عین حال همین امسال، مخبر دوره ای از نمو کیفی تو میان مدت شود.

وی پافشاری کرد، «ترکیه بوسیله طور قطع نمو پایدار، قدرتمند و باکیفیتی را رقم خواهد زد که منطبق با ساختار اقتصادی اش در حوالی پس از پاندمی [کرونا] باشد».

به زعم رئیس جمهور ترکیه، تمام سیاست ها با رویکرد شفاف و برازنده پیش بینی دولت تحقق خواهد یافت، رویکردی که موجب استحکام ثبات اقتصادی کلان و امان از سرمایه گذاری و تولید پربازده مبتنی پیاده شدن رقابت خواهد شد.

اردوغان با بیان این که ستون فقرات اصلاحات اقتصادی جدید ترکیه را سیاست های اقتصادی در سطح کلان و ساختاری تشکیل می دهد، افزود که ترکیه روی بودجه [دولت در] امور عمومی، تورم، جزء مالی اقتصاد، کسری حساب جاری کشور، و شغل به عنوان اندکی از ثبات اقتصادی داخل سطح کلان متمرکز خواهد شد.

وی تامل نشان کرد، از جمله دادرسی های ساختاری بسته مصالحه اقتصادی جدید، اقداماتی است برای ترغیب تنخواه گذاری، تقویت ساختارهای نهادی کشور، سهولت هرچه بیشتر تجارت داخلی، دادرسی های مربوط بوسیله رقابت، و نظارت و مهار میدان.

بودجه اشتراکی بیشتر

اردوغان ابرام کرد، اولین مرام ترکیه تعریف ساختاری قوی مرطوب بخاطر بودجه عمومی است تا این راه از اقتصاد کشور تو طبق ریسک ها محافظت کند و در این راه، حفظ کردن انضباط مالی تقدم اصلی دولت خواهد بود.

او در توضیح این کمال مطلوب تصریح کرد، «برای تحقق این مهم، ما سیاست های را به اجرا داخل خواهیم آورد دربرگیرنده مسائلی قرین انضباط در بودجه، مدیریت دیون [امور] عمومی، هنجار مالیاتی، مناقصه های مربوط به تدارکات امور عمومی، شریک مقدر شدن های دولتی-خصوصی، و شرکت های دولتی».

به زعم اردوغان، تسهیم ارز در وام کلی ترکیه در معادل حساسیت به شوک های بیرونی کاهش خواهد یافت.

وی مداومت کرد که دامنه نفع جویی تو امور عمومی، اموری را مانند محدودیت کرایه خودرو و مخارج پذیرایی درون بر خواهد گرفت، افزود: «علاوه بر اقبال مرکزی، ما صرفه جویی را در نهادهای محلی نیز دنبال می کنیم».

اردوغان با تاکید بر آن که استقراض دولت بوسیله طور عمده به پول داخلی و استعمال از حواله جات مبتنی پیاده شدن لیر ترکیه خواهد بود، ابراز داشت: «ما داریم سیاست های را تقویت می کنیم که هزینه استقراض مان را با کاهش صرف ریسک کشور پایین خواهند آورد».

رئیس جمهور ترکیه با اشاره بوسیله این که نصیب و قسمت از دشواری های کسب و کارهای کوچک داخل اطراف پاندمی وارد است، فکر نشان کرد این بسته اصلاحی همچنین شامل بخشودگی مالیاتی برای کاسبانی با درآمد پایین می شود: «ما حدود ۸۵۰ هزار نفر از کسبه را که سرگشاده قوانین مالیاتی تصرف و کارهای کوچک می شوند، از صیقلی مالیات کنار درآمد معاف خواهیم کرد، افرادی از قبیل آرایشگران، لوله کش ها، خرازی ها، نجاران، سازندگان دستگاه تراش، گردانندگان چای بناء ها، خیاطان، و تعمیرکاران، و تعهدات آنها را برای ابراز مالیات فسخ خواهیم کرد».

کاهش مالیات، انبازی بخش های اشتراکی-مخصوص

یک دفتر مالیات دیجیتال راه اندازی خواهد شد که ۲۴ ساعت شب هنگام روز و ۷ روز هفته فعالیت می بطی ء تا عموم مردم بتوانند تراکنش های [مالیاتی] خود را در محیطی دیجیتال و بی حاجت از رجوع به دفاتر مالیاتی انجام دهند.

اردوغان اعتراف کرد، «ما همچنین مشکلات مالیاتی فراروی تنخواه گذاران بین المللی را تو این ودیعه اصلاحی شمارش کرده ایم». او افزود، کشورش داخل حال بازبینی توافقات دوگانه به حداقل رساندن بار مالیاتی است تا از ابراز مشکلات احتمالی در این زمینه پیشگیری شود.

تو حالی که ترکیه از پروژه های همکاری اشتراکی-خصوصی – مانند بیمارستان های شهری – استقبال می کند، رئیس جمهور این کشور گفت قانونی در زمینه انبازی جزء های عمومی (دولتی)-مخصوص سیاق خواهد شد.

اردوغان تصریح کرد، «این شیوه بوسیله ما اجازه می دهد با تنخواه گذاران اطمینان دهیم با قانون واحدی سروکار دارند، زیرساخت عرفی پروژه ها را تقویت کنیم، اولویت های مان را در میان بخش ها و پروژه ها تعریف و اعلام کنیم، و روال امور را درون این زمینه قابل پیش دماغ سازیم».

وی با تاکید پهلو آن که یکی از موارد این تقدم ها، مبارزه با تورم است، گفت که ترکیه به دنبال آن است نرخ تورم خود را تک رقمی سازد.

 یک ساختار هشدار ابتدایی وضع اندازی خواهد شد تا زمینه برقراری جریان داده را داخل اختیار «کمیته مواد غذایی» استراحت دهد، بوسیله گونه ای که این نهاد توصیه های مربوط به سیاست گذاری را ارائه کند و از کارایی عملکرد بازار اطمینان یابد.

رئیس جمهور ترکیه اصرار کرد، با هدف پیش بینی پذیرتر شدن تولید کشاورزی و پیشگیری از نوسان قیمت محصولات، سازوکارهایی در شالوده قراردادهای مرتبط تعبیه می شود.

به گفته اردوغان، ترکیه خود را آماده یکدست کردن قوانین خود می کند، اقدامی که سبب تعجیل مشارکت بسرنوشت شوم دچار کردن مالی می شود. او افزود، «یک هیئت مرکزی مشورتی برای این مدخل ساخت خواهد شد، در حالی که باهم اتحاد کردن جزء مالی دامن یک سقف واحد صورت خواهد گرفت».

اردوغان تصریح کرد، سازوکار داوری مشارکت مالی با معیارهای بین المللی تحسین خواهد شد.

بانک ها، اوراق سبز

مهتر جمهور ترکیه ابراز داشت، ترکیه روی ایجاد زیرساخت های اقتصادی، تکنولوژیک و عرفی ارز دیجیتال حکم می کند: «ما با ایجاد سازوکاری نظارتی برای کنف از مشتریان بانک ها، بستگی بین بانک ها و مشتریان شان را درخشنده تر خواهیم کرد».

به زعم پرزیدنت اردوغان، دولت این ناحیه به فرصت های مالی برای سرمایه گذاری که سازوار با محیط زیست باشد تنوع خواهد بخشید.

بر این اساس، صدور اوراق سبز برای تامین تنخواه حیطه هایی شبیه انرژی تجدیدپذیر، آب آشامیدنی، و افزار نقلیه برقی یا هیبرید (برقی-سوختی) که برون بخانه برگشتن کربن را کاهش می دهند، مورد اغوا قرار خواهد گرفت. شانس ترکیه «قوطی تضمین اوراق» را تأسیس می کند تا برانگیزنده شریک های فعال در بخش غیر مجازی برای صدور اوراق با هزینه ای پایین تر باشند، و بوسیله این ترتیب، به تقاضای تنخواه گذاری دامن خواهد زد.

رجب طیب اردوغان با بیان این که «نظام مستمری مخصوص افراد» در حال اتساع به بسرنوشت شوم دچار کردن های بیشتری از اجتماع است، گفت: «ما موانع موجود در موافق کودکان و نوجوانان زیر ۱۸ سال را – که دربرگیرنده ۲۵ درصد پری کشور می شوند – برای ادخال به این ترتیب بر خواهیم داشت».

به گفته او، با شعار ابداع صنعت نوآور و قدرتمند مراقبت های بهداشتی و پزشکی، «حوزه ریاست صنایع حراست های صلح و صفا» تاسیس خواهد شد: «این اداره مسئولیت ترقی رقابتی و تولید بسیاری از اقلام استراتژیک را – از دارو گرفته تا واکسن، و از ادوات پزشکی تا محصولات بیوتکنولوژیک – با بهره گیری از امکانات تویی بر عهده خواهد داشت».

کاهش کسری شمار جاری سرزمین

اردوغان با تاکید بر نیاز به تکنولوژی های کند افزاری برای رقابت تو بازار، تحلیل داده و عرضه بهترین راه حل ها، گفت که ترکیه «حوزه اربابی صنایع نرم افزاری و باطراوت افزاری» را ایجاد می کند تا از نبوغ رقابت در سطح جهانی برخوردار شود و زمینه اشتغال هرچه بیشتر جوانان را حاضر آورد: «این دو ساختار جدید، اکوسیستم داخلی ما را تغذیه خواهند کرد و به کشور ما مزیت جدیدی بخاطر دستیار بوسیله افزایش قیمت کالاها و خدمات داخلی را درون حیطه های مراقبت های سلامتی و نرم افزار، مستقر مانند صنعتی دفاعی مان، خواهند بخشید».

او با بیان این که اقبال نیز روی کسری حساب ساری ساختاری ناحیه و رشد صادرات گسترده متمرکز می شود، بروز داشت شکل پذیری موثر سیاست هایی که وفاق خارجی ما را به کارمایه کاهش دهند، مانند این سیاست، محرک حقیقی لبریز کردن کسری حساب جاری ترکیه است: «ثالث حیطه اصلاحات و آخرین آنها ایمنی از تغییر صنایع در جهت حفاظت از هوا زیست است».

به گفته او، از بدوی موارد اصلاحی، تقویت ساختار نهادهای بخش اشتراکی (دولتی) است، گفته که دو ساختار متاخر با هدف بازرسی دقیق نم و مدیریت تمامی تحولات اقتصادی اسلوب اندازی می شوند: «ابتدایی ساختار، شورای همکاری های اقتصادی است کوچکتر نظارت فواد اوکتای، ولیعهد ریاست جمهور و ساختار جدید دیگر کمیته ثبات مالی خواهد بود که مادون نظارت لطفی الوان، وزیر دارایی و انبار داری فعالیت خواهد کرد».

به گفته اردوغان، کمال مطلوب این دو ساختار جدید، تقویت سازوکارهای ارتباطی و افزایش شفافیت، قابل پیش دماغ بودن، و همدستی در سیاست های اقتصادی و مالی ترکیه است.

شاید دوست داشته باشید:

بدگوئی پمپئو علیه برجام

بوسیله گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، مایک پمپئو، وزیر خارجه پیشین آمریکا روز پنج شنبه در توییتی نوشت: […]

تست کرونای بشار اسد و همسرش سلبی شد

به گزارش همشهری آنلاین، به نقل از سایت شبکه روسیا الیوم، اربابی جمهوری سوریه امروز (سه شنبه) با پراکندن پیامی […]

بلومبرگ: تیر های نرمش درون وین جلوه گر شده است

به گزارش ایسنا به نقل از شبکه خبری بلومبرگ، ایالات متحده و ایران بوسیله نقطه پایان دادن بوسیله اختلافات شان […]