بیانیه هيئت قانونگذاری اروپا درباره دنباله مذاکرات برجام

admin دسته‌بندی نشده

بوسیله گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، در این بیانیه که یک نسخه آن در تارنمای سرو رفتار خارجی اتحادیه اروپا منتشر شد آمده است که این جلسه در سطح معاونان و مدیران سیاسی وزارت های امور خارجه ایران و دسته چهار بوسیله علاوه یک، شایسته کردن ۱۰ به حین اروپای مرکزی منعقد خواهد شد.

ریاست نشست بر عهده انریکه مورا معاون دبیر کل درخت سرو اقدام خارجی اتحادیه اروپا خواهد حیات.

کنار اساس بیانیه اتحادیه اروپا مشارکت کنندگان فراغت است وضعیت مذاکرات و رایزنی ها در سطوح مختلف از عموم تو سطح کارشناسی را که طی روزهای گذشته در روند بوده، با نگاه به بازگشت محتمل آمریکا به برجام و اطمینان از اجرای تمام و موثر این ارامش از سوی طولانی طرف ها وارسی کنند.

هجدهمین نشست کانون مشترک برجام که تو روز جمعه ۱۳ فروردین بوسیله صورت مجازی آغاز شده بود، روزسه شنبه، ۱۷ فروردین به قیافه حضوری درون وین از قاعده محزون شد.

سیدعباس عراقچی، کمک دیپلماتیک وزیر امور خارجه، ریاست هیات کشورمان را درون این نشست بر عهده داشت و نمایندگانی از سایر مایه ها از یکسره بانک مرکزی، وزارت نفت و اداره انرژی اتمی، او را در این مجمع اتصال کردند.

آمریکا به نعوظ رسمی در این جلسه شرکت نداشت چرا که این ملک به طور رسمی از برجام خارج شده است و ایران هم تاکید کرده است تا قبل از رفع تحریمهای آمریکا و اجرای تعهدات این کشور ایران در نشستی با حضورآمریکا مهیا نخواهد شد.

بر اساس مصالحه مباحثه کنندگان، قرار شد دو قسمت قسمت کردن کارشناسی در خصوص جنبه های فنی و جزئیات مسائل مربوط بوسیله بطلان بایکوت ها بحث کرده و نتیجه را بوسیله کمیسیون گزارش کنند.

عراقچی در این ماخذ خلال گفت وگویی اعتراف داشت: ما قید دیروز و امروز هر دو امر قسمت قسمت کردن ، که یکی در حوزه هسته ای و دیگری در حوزه تحریم هاست، به صورت فشرده کارشناسان همه کشورها کار کردند و فراوان تام مسائل را مد نظر صبر دادند که هدف آنها بی آرامی تنظیم اقداماتی است که هر دو طرف در یک مرحله باید ادا دهند.

وی با اعتراف اینکه مذاکره گام بوسیله گام و اقدامات ابتدایی و خواه میانی مدتهاست کنار گذاشته شده است، گفت:  طرز کار که ما می کنیم این است که طبق مواضع جمهوری اسلامی ایران، داخل تک برداشته شدن یکجای تحریم ها مذاکره کرده و به نعوظ دقیق محسوس و روشن می کنیم که چه تحریمهایی چگونه باید برداشته شود.

معاون وزیر امور خارجه گفت:  از نظر ما آمریکا باید همگی اقدامات را یکجا ادا دهد، ما راستی آزمایی میکنیم و پس ازآن ایران اقدامات خویشتن را انجام خواهد داد. اینکه چگونه ما راستی آزمایی می کنیم این بی آرامی موضوع دیگر بحث است که در چه اطراف زمانی و چگونه عارض بگیرد درباره آن هم بحث خواهد شد.

وی افزود: امیدوارم در دنباله مذاکرات بتوانیم در این موارد به جمع بندی برسیم.

شاید دوست داشته باشید:

بدگوئی پمپئو علیه برجام

بوسیله گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، مایک پمپئو، وزیر خارجه پیشین آمریکا روز پنج شنبه در توییتی نوشت: […]

تست کرونای بشار اسد و همسرش سلبی شد

به گزارش همشهری آنلاین، به نقل از سایت شبکه روسیا الیوم، اربابی جمهوری سوریه امروز (سه شنبه) با پراکندن پیامی […]

بلومبرگ: تیر های نرمش درون وین جلوه گر شده است

به گزارش ایسنا به نقل از شبکه خبری بلومبرگ، ایالات متحده و ایران بوسیله نقطه پایان دادن بوسیله اختلافات شان […]