نخست وزیر زور جنوبی: منابع مالی ایران باید به سرعت آزاد شوند

admin دسته‌بندی نشده

بوسیله گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، خبرگزاری یونهاپ روز دوشنبه با اعلام این مطلب نوشت: چانگ سیه کِیون این سخنان را در سفر به تهران جایی که با مقامات ایرانی داخل ارتباط با تنش تو مورد وجوه بلوکه شده ایران در سئول به دلیل بایکوت های آمریکا گفت وگو می کرد، اعتراف کرد.

چانگ روز دوشنبه به خبرنگارانی که وی را درون این سیر همراهی می کنند، گفت: غلام قبلاً غصه گفته ام که این پول، پول ایران است و باید به صاحب آن برگردانده شود. بهتر است راهی مشهود کنید و سریع آن را برگردانید. 

وی افزود: ارتکاب این امر به نفع اکراه جنوبی است و باید تلاش شود بر «محدودیت های مختلف» که مانع از آزادسازی این پول می شوند، غلبه شود. 

نخست وزیر کره جنوبی یادآوری کرد که مقامات ایرانی داخل دیدار با وی، ناامیدی خود را از بن بست درون شرایط موجود بروز داشته و خواستار نحو حل کندرو شده اند. 

چانگ اولین ابتدا وزیر زور جنوبی است که پس از ۴۴ سال از ایران بازدید کرده است. 

وی روز گذشته نیز در یک کنفرانس مطبوعاتی مشترک با اسحاق جهانگیری، معاون شروع رئیس جمهوری ایران، گفت اجبار جنوبی مایل است از برجام بخاطر شروع مجدد گفت وگوها زنهار کند. 

چانگ به خبرنگارانی که وی را در این سفر همراهی می کنند توضیح انصاف: کره جنوبی باید با عوض حاد دیدگاه هایش با ایالات متحده، آلمان و سایر کشورهای طرف قرارداد برجام، در غرض گیری برای بازگرداندن ارامش به سطر پا بر جا سهیم باشد. 

همچنین وی روز گذشته در مسئله مجمع مطبوعاتی با جهانگیری گفته بود الزام جنوبی «برای حل مسئله وجوه بلوکه شده» باید همکاری با کشورهای مرتبط، از جمله ایران را افزایش دهد. 

چانگ قرار است روز سه شنبه پس از پایان یک اقامت سه روزه به سئول بازگردد.  دیدار مطلع وزیر اضطرار جنوبی با علی لاریجانی  فاتحه وزیر جبر جنوبی با قالیباف دیدار کرد  تصاویر | متن و حاشیه دیدار نخست وزیر عنف جنوبی با قالیباف و لاریجانی

شاید دوست داشته باشید:

بدگوئی پمپئو علیه برجام

بوسیله گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، مایک پمپئو، وزیر خارجه پیشین آمریکا روز پنج شنبه در توییتی نوشت: […]

تست کرونای بشار اسد و همسرش سلبی شد

به گزارش همشهری آنلاین، به نقل از سایت شبکه روسیا الیوم، اربابی جمهوری سوریه امروز (سه شنبه) با پراکندن پیامی […]

بلومبرگ: تیر های نرمش درون وین جلوه گر شده است

به گزارش ایسنا به نقل از شبکه خبری بلومبرگ، ایالات متحده و ایران بوسیله نقطه پایان دادن بوسیله اختلافات شان […]