فایده دبیرخانه شورای برجسته امن ملی به ادعای یک مقام اوکراینی درخصوص هبوط هواپیما

admin دسته‌بندی نشده

به گزارش ایسنا، کیوان خسروی با رمز بوسیله سیر تکاملی نویسنده شورای دفاع و امنیت ملی اوکراین به ایران در اواخر بهمن ماه سال 98 و در مقطعی که وی از سوی کشورش مسئول پیگیری پرونده سقوط هواپیما حیات اعتراف داشت: در نشست مشترک دانیلوف با دریابان شمخانی که نمایندگان اداره هواپیمایی دو ملک غم حضور داشتند توضیحات فنی جامعی بوسیله وی ارائه شد و بر غیر عمدی بودن این وقوع تلخ که ناشی از خطای انسانی بوده، تاکید گردید.

وی افزود: دبیر شورای ممتاز امنیت ملی کشورمان در میتینگ مشترک با دانیلوف با اشاره به تحقیقات جامع و دقیقی که از لفظ قسمت قسمت کردن های کثرت کارشناسی کشورمان انجام شده، هر گونه احتمال و فرضیه دیگری را در این خصوص با قاطعیت رد کرد.
خسروی افزود: تنها درخواست هویدا  آقای دانیلوف از ایران، ارسال قوطی سیاه هواپیما برای بازخوانی بوسیله اوکراین وجود و وی این موضوع را برای کشورش حیثیتی عنوان کرد.

وی گفت: دیدن نخستین ایران، ارجاع برگ تخصصی بازخوانی جعبه سیاه و بازخوانی آن تو ایران حیات که بدلایل متخصص امکان آن فراهم نشد.

خسروی افزود : در توافق میان دریابان شمخانی و دانیلوف فراغت شد که جعبه سیاه به اوکراین ارسال شود، لیکن پس از مطالعه باریک بین کارشناسان سازمان هواپیمایی کشوری مشخص شد که اوکراین توانایی فنی لازم برای بازخوانی مجری سیاه را ندارد، لذا جعبه سیاه به فرانسه ارسال و با حضور کلکسیون کشورهای ذینفع بازخوانی شد.

سخنگوی دبیرخانه  شورای ممتاز امنیت ملی کشورمان درباره پراکندن اطلاع دادن غیر صحیح کنار اساس برداشت مغلوط آقای دانیلوف از اظهارات برملا دریابان شمخانی تو شرایطی که محکمه تحقیق بوسیله پرونده کمبود جت  حکم خود را آغاز کرده،گفت: این پیوستگی می تواند گمان سفارشی وجود داشتن این اظهارات بخاطر ایجاد انحراف تو افکار اشتراکی و دامن زدن به بک جنجال تبلیغاتی پیاده شدن پایه مطالب قلابی و ساختگی را تقویت کند.

خسروی در ته با تاکید مجدد بر نظر کارشناسی و خوش ذات جمهوری اسلامی مبنی به خشکی امدن لباس گیری این تصادم شور بر جای پا خطای انسانی، بور گرفتن از رویکرد فنی و پیگیری اهداف و اغراض سیاسی درون این پرونده را غیر قابل قبول ومردود اخبار کرد.

بوسیله گزارش ایسنا،  دبیر شورای دفاع و پناه ملی اوکراین در گفت وگویی مدعی عمدی بودن سقوط هواپیمای مسافربری این کشور شده بود. 

انتهای پیام

شاید دوست داشته باشید:

بدگوئی پمپئو علیه برجام

بوسیله گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، مایک پمپئو، وزیر خارجه پیشین آمریکا روز پنج شنبه در توییتی نوشت: […]

تست کرونای بشار اسد و همسرش سلبی شد

به گزارش همشهری آنلاین، به نقل از سایت شبکه روسیا الیوم، اربابی جمهوری سوریه امروز (سه شنبه) با پراکندن پیامی […]

بلومبرگ: تیر های نرمش درون وین جلوه گر شده است

به گزارش ایسنا به نقل از شبکه خبری بلومبرگ، ایالات متحده و ایران بوسیله نقطه پایان دادن بوسیله اختلافات شان […]